Wkład ludzkości w intergalaktyczną cywilizację, na podstawie

Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wkład ludzkości w intergalaktyczną cywilizację, na podst

Post autor: Amal »

Coś cudownego! Wspaniałego! Świetnie się to ogląda i czyta.

Pamiętam podróż ósmą, ale także planetę Indiotów, polowanie na Kurdla, czy też podróż siódmą - świetnie ukazującą sposób myślenia i postępowania ludzi. Pamiętam jak zaśmiewałem się z "tragedii pralniczej" i jakoś uśmiech znikał mi powoli z twarzy, gdy obserwowałem wyścigi firm produkujących telefony komórkowe, a później smartfony. Wprawdzie nie doszli jeszcze do etapu w którym ze smartfonem można by zdradzić żonę, ale przecież ten wyścig się jeszcze nie skończył...

Co do oglądania... Mam wrażenie, że Lem tak Cię napędzał, że w budownictwie skoczyłeś naprzód o kilka lat świetlnych...
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Wkład ludzkości w intergalaktyczną cywilizację, na podst

Post autor: goldsun »

michallus pisze:Świetna robota. Podoba mi się świeży pomysł i detale. Tak jak było wspomniane wcześniej, odpowiednie fotografie prac pomogłyby niesamowicie. Jest się czym chwalić, ale przez zdjęcia budowle tracą.
Amal pisze:Coś cudownego! Wspaniałego! Świetnie się to ogląda i czyta.
Co do oglądania... Mam wrażenie, że Lem tak Cię napędzał, że w budownictwie skoczyłeś naprzód o kilka lat świetlnych...
Dzięki.

Amal pisze:Pamiętam podróż ósmą, ale także planetę Indiotów, polowanie na Kurdla, czy też podróż siódmą - świetnie ukazującą sposób myślenia i postępowania ludzi. Pamiętam jak zaśmiewałem się z "tragedii pralniczej" i jakoś uśmiech znikał mi powoli z twarzy, gdy obserwowałem wyścigi firm produkujących telefony komórkowe, a później smartfony. Wprawdzie nie doszli jeszcze do etapu w którym ze smartfonem można by zdradzić żonę, ale przecież ten wyścig się jeszcze nie skończył...
Tak jak pisałem - dałoby się zbudować więcej scenek dających "do myślenia" w wielu tematach, na podstawie twórczości Lema.
Ja mam w głowie jakoś wstępnie do zbudowania tematy z "Fiaska", "Człowieka z Marsa", "Astronautów" i "Głosu Pana". W dodatku z większości powieści da się wyciągnąć więcej niż jeden temat.
Kwestia: ilu osobom by się chciało budować, oraz ile osób w ogóle spróbowałoby zrozumieć przekaz ...
Patrząc na ilość zgłoszeń do konkursu, w było nie było "Roku Lema" ... pewnie niewielu ...
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
ODPOWIEDZ