Fryzjer męski i sklepik

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7105
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Fryzjer męski i sklepik

Post autor: Jaskier »

Obrazek

Pierwsza z moich dwóch zaplanowanych do makiety miasteczka kamienic. A w zasadzie dwie pierwsze z zaplanowanych trzech. Tak jakoś mi się uwidziało, żeby zacząć od dwóch węższych.

Obrazek Obrazek

Na parterze pierwszej z kamieniczek ulokowałem zakład fryzjerski.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Druga z kamieniczek na parterze ma mały sklepik. Na piętrze mieszka posiadaczka niesfornego kota, a na dachu kontroli dokonuje pan kominiarz.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Scenki rozgrywające się w kamienicach i mieszkańcy:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Fryzjer męski i sklepik

Post autor: tybort »

Wygląda ładnie i solidnie, burmistrz będzie zadowolony!

Szczególnie mi się podobają:
- klient fryzjera/barbera/cyrulika/golibrody - świetna ta nakremowana broda
- gazetki na stojaczku
- użycie zaokrąglonych plate'ów w tym białym pasie
- ukośne piaskowo białe ozdoby nad oknami
- "marmurkowość"

Nie pojmuję natomiast, skąd te niebiesko-biało-czerwone "słupki" i napis "SHOP". W ich otoczeniu to i automat z gumami/kulkami kojarzy się bardziej z Zachodem, niż z wakacjami nad polskim morzem.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7024
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Fryzjer męski i sklepik

Post autor: Thietmaier »

Ja już Jaskrowi gdzieś pisałem, że dla mnie to jedna z najładniejszych kamienic, które będą w miasteczku. Ta beżowo-pomarańczowa jest jak żywa.
tybort pisze: Nie pojmuję natomiast, skąd te niebiesko-biało-czerwone "słupki" i napis "SHOP".
Shop faktycznie tak średnio pasuje, ale te słupki u barbera to już i u nas zrobiły się popularne :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
barneius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 183
Rejestracja: 09 sty 2019 22:51
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Fryzjer męski i sklepik

Post autor: barneius »

Bardzo podobają mi się oprawy okien i ściany z cegieł w dwóch kolorach ale coś mi tu nie pasuje z proporcjami - parter jest wyraźnie niższy od pięter i w dodatku przez ten biały kolor i spore przeszklenia wydaje się jakby zbyt wiotki w stosunku do dość przysadzistej góry. Brukowana droga z szynami pierwsza klasa - w mojej rodzinnej Łodzi wciąż jest kilka takich miejsc.
- barneius heavy machinery and vessels industries -
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2548
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Fryzjer męski i sklepik

Post autor: Toltomeja »

Fajne połączenie kolorów Nougat (czy jak to się tam teraz nazywa) i Dk Orange. W porównaniu z frontami, podwórko niestety wypada słabo, ale tam raczej nikt nie będzie zaglądać.

Jak się trzymają te białe skośne daszki na oknami? Chyba za mało tam miejsca na clipa?
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Fryzjer męski i sklepik

Post autor: glaz_pimpur »

Niebieska kamienica z tyłu nie będzie miała balkonów? Przydałaby się przynajmniej jakaś balustrada zabezpieczająca przed wypadnięciem.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7105
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Fryzjer męski i sklepik

Post autor: Jaskier »

@Tybort
Dzięki za docenienie tych wszystkich małych detali. :)
"SHOP" dlatego, że łatwiej ułożyć z prostokątów niż swojski "SKLEP", który by się taką techniką w ogóle nie zmieścił na tej szerokości.

@Thietmaier
Dziękuję! Martyna mi pomagała budować tę ceglaną, więc nie powinno dziwić, że jest przemyślana i schludna. ;)

@Barneius
Może faktycznie parter jest trochę zbyt prosty i "lekki", ale teraz niech już tak zostanie. Będzie nauczka na przyszłość.

@Tolto
Dzięki!
Te skośne ozdoby nad oknami są podpatrzone z modulara - posterunku milicji. Trochę je ulepszyłem, żeby nie było szpar (jest tam trochę klocków do góry nogami, które trzymają się na takiej zasadzie, że nie mają jak wypaść, a to wszystko przez brak invert curved slope'ów w dark orange lub medium nougat).
Podwórko faktycznie odpuściłem totalnie, głównie przez to, że i tak będzie słabo widoczne. Stwierdziłem, że proste ściany wystarczą.

@Glaz
Tam nie ma którędy wypaść, to nie są drzwi balkonowe, tylko okna na klatce schodowej (schody nawet przez nie widać).


Dzięki za komentarze. ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Fryzjer męski i sklepik

Post autor: jetboy »

Bardzo zgrabne. Zwłaszcza podoba mi się bruk, za to napis jest jakby żywcem przeniesiony z modularów - stać Cię na więcej. Fajne scenki i szyld
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ