Grumman F-14D Tomcat

Lolek
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2021 20:42
Rok urodzenia: 1989

Grumman F-14D Tomcat

Post autor: Lolek »

To nie jest może mój pierwszy model, ale pierwszy, który postanowiłem przedstawić na forum zbudujmy.to. Model jest wynikiem długich lat pracy przeplatanych z przerwami, które koniec końców wyszły mu na zdrowie, bo w międzyczasie pojawił się szereg nowych klocków i technik, dzięki którym udało mi się rozwiązać parę strasznie uwierających mnie problemów konstrukcyjnych. O samym modelu:
- przedstawia samolot Grumman F-14D Tomcat, a dokładniej egzemplarz #100 z VF-2 "Bounty Hunters", stacjonującego na USS Constellation (około 2002-03, w późniejszym okresie na ogonie pojawił się dodatkowy napis "Last Tomcat cruise", którego nie miałem serca dodawać)
- skala modelu to 1:33, posiada on składane podwozie, ruchome usterzenie pionowe i poziome, otwierane hamulce aerodynamiczne, otwieraną kabinę ze wszystkimi detalami (oczywiście zapomniałem zrobić zdjęcie) i działające klapy.
- model jest zrobiony tak, aby umożliwić dowolny zestaw podwieszeń przenoszony przez F-14D. Osobiście skupiałem się na środkach do walki powietrze-powietrze, więc na zdjęciach przewijają się rakiety AIM-9L Sindewinder, AIM-7P Sparrow i AIM-54C Phoenix. Dodatkowo samolot przenosi dwa zbiorniki paliwa podwieszane pod gondolami silników.
Pełna galeria zdjęć dostępna jest na Flickrze: https://www.flickr.com/photos/140630574@N07/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Grumman F-14D Tomcat

Post autor: jetboy »

Bardzo udany debiut. Gdybym ten model zobaczył bez opisu to strzelał bym że budował go MadPhysicist, chociaż jest trochę gładszy niż jego typowe konstrukcje. Bardzo sensowne użycie naklejek - znacząco podnosi wartość wizualną modelu.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Grumman F-14D Tomcat

Post autor: Jaskier »

Imponujący model. Mam nadzieję, że kolejnego doczekamy się szybciej niż za kilka lat. :D
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7021
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Grumman F-14D Tomcat

Post autor: Thietmaier »

Wow! Świetny model. Poziom odwzorowania kształtów jest zdumiewający. Czekam na następne Twoje prace!
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Lolek
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2021 20:42
Rok urodzenia: 1989

Re: Grumman F-14D Tomcat

Post autor: Lolek »

Jaskier pisze:Imponujący model. Mam nadzieję, że kolejnego doczekamy się szybciej niż za kilka lat. :D
Dziękuję :) Następny model, MiG-29 w polskich barwach, jest już na ukończeniu, więc jest szansa, że to kwestia dni tygodni niż miesięcy/lat: https://www.flickr.com/photos/140630574 ... ed-public/
Thietmaier pisze:Wow! Świetny model. Poziom odwzorowania kształtów jest zdumiewający. Czekam na następne Twoje prace!
Wielkie dzięki. Niestety, twórcy Tomcata nie ułatwili życia modelarzom - dalej byłbym w stanie znaleźć sporą liczbę płaszczyzn, którą powinno się zrobić trochę inaczej, ale liczba dostępnego miejsca na rozwiązania jest zbyt ograniczona,
Awatar użytkownika
Sebabricks
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2021 21:27
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Poznań

Re: Grumman F-14D Tomcat

Post autor: Sebabricks »

Genialny, przypomniały mi się szczenięce lata gdy sklajełem samoloty, Tomcat był moim ulubionym, świetnie odwzorowana sylwetka w każdym calu, no i skrzydła się składają, mega!
ODPOWIEDZ