[MOC] Adidas Superstar

Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

[MOC] Adidas Superstar

Post autor: JK »

Witam wszystkich!

Od ładnych paru miesięcy trwa dosyć intensywna współpraca na wielu płaszczyznach pomiędzy Lego i Adidas. Ponieważ w jakimś sensie produkty obydwu tych firm można uznać za kultowe, postanowiłem wpisać się w ten trend i stworzyć własną wersję słynnego i niezmiennie popularnego modelu Adidasa, czyli Superstar - z charakterystyczną osłoną palców przypominającą muszlę (toe shell).

Koncepcja zrodziła się w momencie, gdy pojawiła się zapowiedź pełnowymiarowego modelu tego buta w formie zestawu Lego. Wpadłem wtedy na pomysł zaprojektowania jego miniaturowej wersji. W międzyczasie, w ramach promocji dużego zestawu, Lego także zaprezentowało swój miniaturowy zestaw. Na pierwszym zdjęciu możecie zatem porównać obydwa buty. Mój projekt okazał się być w nieco większej skali, co dało mi jednak możliwość nieco większego skomplikowania konstrukcji, przede wszystkim wymodelowania buta jako lewego lub prawego. Ponadto, podobnie jak w dużym zestawie, użyłem "prawdziwej" sznurówki (niestety, nie jest to oryginalna linka Lego, a zamiennik).

Mam nadzieję, że projekt ten, realizujący niezbyt może częsty temat, przypadnie Wam jednak do gustu. :)

Obrazeksuperstar5 by Krzysztof J, on Flickr

Obrazeksuperstar4 by Krzysztof J, on Flickr

Obrazeksuperstar3 by Krzysztof J, on Flickr

Obrazeksuperstar2 by Krzysztof J, on Flickr

Obrazeksuperstar1 by Krzysztof J, on Flickr
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7021
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: [MOC] Adidas Superstar

Post autor: Thietmaier »

Nieźle wymodelowany, ale dwie rzeczy nie dają mi spokoju i może dałoby się je zmienić:
1. round plate na bokach z przodu (biały czub) - nie próbowałeś założyć tam tych elementów:
Obrazek
powinny zgrać się z tym białym skosem i zniwelować uskok, który dość mocno razi.
2. skosy z tyłu - wg mnie but lepiej by wyglądał z boku jakby był płaski, bo teraz ta wypukłość za bardzo rzuca się w oczy i niszczy sylwetkę.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: [MOC] Adidas Superstar

Post autor: JK »

Thietmaier, dzięki za analityczny komentarz. Odnośnie tych round plates z przodu, wydały mi się odpowiednie dla zaznaczenia białej muszli bardziej na zewnątrz buta, oraz oddania jej charakterystycznej faktury (nie przekonuje mnie ta gładkość z zestawu), więc to pewnie kwestia indywidualnego spojrzenia. Tego skosu, nawiasem mówiąc, i tak nie dałbym rady tam wpiąć. Bardziej zastanawiały mnie te dwa wystające białe tile 1x1 u nasady muszli. Rozważałem czy nie umieścić ich na headlightach zamiast na pralkach, co pozwoliłoby je schować o pół grubości. Ostatecznie, z tym większym przeskokiem wydało mi się, że efekt jest lepszy, choć płynność przejścia mniejsza. Więc ta płynność nie zawsze daje oczywisty efekt, a w tej skali decydują niuanse.

Odnośnie tylnej części, o ile dobrze rozumiem chodzi Ci o ten wypukły zapiętek. Cóż, Superstar ma tyle odmian, że występują zarówno modele z prostym tyłem jak i z wyokrąglonym. Wzorowałem się na sylwetce mniej więcej odpowiadającej temu co na poniższym zdjęciu.
Załączniki
Screenshot_2021-08-23-22-51-58-223~3.jpeg
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [MOC] Adidas Superstar

Post autor: jetboy »

Nadal jesteś w formie! Szkoda że tak mało ostatnio budujesz :(
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: [MOC] Adidas Superstar

Post autor: JK »

jetboy pisze:Nadal jesteś w formie! Szkoda że tak mało ostatnio budujesz :(
Dzięki! Niezmiennie zbieram jednak klocki i pomysły - na "lepsze czasy"...
ODPOWIEDZ