Krzesiwo

Kamillos
Posty: 16
Rejestracja: 20 sie 2021 19:38
Rok urodzenia: 2005

Krzesiwo

Post autor: Kamillos »

Cześć!
Jest to mój pierwszy wątek na forum, także dzień dobry wszystkim :)

Chcę Wam przedstawić moją pracę na kolaborację o twórczości Hansa Christiana Andersena.
Ja wybrałem baśń ,,Krzesiwo". Opowiada ona o Żołnierzu, który pewnego dnia spotkał Wiedźmę. Zapytała się, czy nie chciałby zostać bogaczem.
Żołnierz odpowiedział, że oczywiście! Wtedy Czarownica kazała mu wejść do dziury, która była na drzewie, a następnie zejść pod ziemię (drzewo w środku okazało się puste).
Tam znajdzie troje drzwi prowadzące do trzech różnych pomieszczeń, a w każdym pokoju znajdzie skrzynię z miedziakami, srebrem i złotem. Jednak tych skarbów strzegą psy różniej wielkości. Żeby owe bestie go nie zabiły, czarownica podarowała mu fartuch. Kiedy rozłożył fartuch na ziemi, psy się na niego kładły i były spokojne. Dzięki temu mógł bezpiecznie rabować skarby.
Czarownica za tą przysługę chciała tylko krzesiwo, które leżało w jednym z pokoi.

Ten fragment baśni przedstawia moja budowla. W górnej części budowli widoczna jest Wiedźma oraz drzewo, przez które główny bohater dostał się do podziemi.
W dolnej partii budowli można zobaczyć Żołnierza, ogromnego psa, który strzeże skarbu oraz troje drzwi (tylko jedne drzwi są otwarte, dlatego jest tylko jedna bestia).

Mam nadzieję, że Wam się podoba :)

Obrazek
ODPOWIEDZ