Jesień - Dziady

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Jesień - Dziady

Post autor: Jaskier »

Moja część projektu, który powstał na Summer Joust do kategorii "Through the Seasons". Pomysł był taki, by przedstawić cztery tradycje świąteczne lub obrzędy z terenów średniowiecznej Polski, każdy skojarzony silnie z inną porą roku.
Ja sobie zaklepałem jesień i obchodzone wówczas Dziady.

Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Zapraszam do komentowania. ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Jesień - Dziady

Post autor: jetboy »

Brakuje mi topielca wyłażącego ze studni. Poza tym bardzo przyzwoity moc.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Jesień - Dziady

Post autor: Jellyeater »

Fajny klimat. Ładne drzewo i tak kaplica. Ciekawe podłoże. Bardzo mi się podoba. 6+/10. ;-)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jesień - Dziady

Post autor: lechkulina »

Super praca :) Pierwsze rzeczy jakie wpadły mi w oko to droga, która z większej odległości wygląda super realistycznie. Drugie to ułożenie ciemniejszych kamieni wokół wejścia, nie wiem jak to nazwać lepiej niż bardzo dobrze zrealizowanej uporządkowywanej losowości.

Pozdrawiam

lech
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Jesień - Dziady

Post autor: Jaskier »

jetboy pisze:Brakuje mi topielca wyłażącego ze studni. Poza tym bardzo przyzwoity moc.
Zdarzyło się też narzekanie na brak szkieletów, ale fantasmagoryczne elementy wolałem ograniczyć do kryjących się w cieniach duchów.
Jellyeater pisze:Fajny klimat. Ładne drzewo i tak kaplica. Ciekawe podłoże. Bardzo mi się podoba. 6+/10. ;-)
Dzięki. ;)
lechkulina pisze:Super praca :) Pierwsze rzeczy jakie wpadły mi w oko to droga, która z większej odległości wygląda super realistycznie. Drugie to ułożenie ciemniejszych kamieni wokół wejścia, nie wiem jak to nazwać lepiej niż bardzo dobrze zrealizowanej uporządkowywanej losowości.[...]
Spodobała mi się ta technika na drogę. Bardzo prosta, bez udziwnień, ale efektywna i dobrze wygląda. A co do roboty kamieniarskiej, to lubię taki nieprzekombinowany chaos. Żeby nie było za prosto, ale też bez przesadnego udziwniania.
Awatar użytkownika
Riventer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 39
Rejestracja: 30 sty 2020 22:32
Rok urodzenia: 2005
Lokalizacja: Zgierz, Łódzkie

Re: Jesień - Dziady

Post autor: Riventer »

Świetny MOC! Uwielbiam jego kolorystykę i klimat. Super prezentuje się podłoże, kapliczka to bardzo ładny i zgrabny budyneczek. Drzewo po prawej wygląda ekstra, zresztą tak jak figi.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Jesień - Dziady

Post autor: Sirius »

Ładna praca. Duży plus za drzewo, które dobrze się wpisuje w klimat pracy i mimo, że jest dosyć grube to nie sprawia wrażenia kloca.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Jesień - Dziady

Post autor: Jaskier »

Cieszę się, że drzewo się podoba i że podjąłem słuszną decyzję o przebudowie korony, mimo że zasadniczo była gotowa i wystarczyło dodać pomarańczowe liście. ;)
Awatar użytkownika
Combo
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2021 09:29
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jesień - Dziady

Post autor: Combo »

Ucz mnie mistrzu! Chyba najlepsze jest wyważenie tej pracy. Wszystko się spina. No i realizm niektórych elementów powala, kiedy patrzy się na całość. Niby proste, a efektowne - chociażby studnia.
Zapraszam o tu! https://www.instagram.com/combricks/" target="_blank
Awatar użytkownika
Sebabricks
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2021 21:27
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Poznań

Re: Jesień - Dziady

Post autor: Sebabricks »

Dziadostwo to to nie jest! Fajna kapliczka, podoba mi się drzewo i studnia, bardzo klimatyczna dioramka :) Przed grobami przydałoby się kilka świeczek [']
ODPOWIEDZ