Jesień w Timberfalls - Summer Joust 2021

Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Jesień w Timberfalls - Summer Joust 2021

Post autor: Janek »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Obrazek

Hej, przedstawiam wam moją część collabu "Village in Timberfalls", który ja, Sami&Bricks, MedievalBrick i Dark Small zbudowaliśmy na tegoroczną edycję konkursu Summer Joust.
Budowla powstawała w bólach, począwszy od tego że mam wakacje i trochę mnie nie ma, a dodatkowo szukałem też pracy, to całość powstała jakoś w 4 dni rozłożonych na 2 tygodnie. Najwięcej czasu poszło na zbudowanie terenu, wyjątkowo skomplikowałem sobie sprawę budując skałki na zawiasach, mixel jointach i innych modified brickach.
Podjazd pod górę też bazuje głównie na zawiasach i snot brickach, a także na sile woli i matematyce elementów. Pózniej wrzucę fotki z przekrojem tego jak to w środku wygląda. Muszę przyznać, że teren to chyba mój ulubiony zakres budowania. :D  Chatka z kolei to zgniły owoc prac w ostatni dzień konkursu, byle zdążyć na deadline. Po zbudowaniu parteru, który imo wygląda super (a zwłaszcza drzwi i doniczka pod oknem), totalnie odjęło mi wenę. No cóż, tak bywa. Pracę zamierzam zabrać na grudniowe Targi Hobby, ale wtedy obiecuję, że domek zostanie gruntownie poprawiony, a nawet całkowicie przebudowany.
Ok, koniec elaboratu, macie fotki dodatkowe. Mam nadzieję, że całość się wam podoba! A jak nie całość, to może chociaż poszczególne elementy. :)

ObrazekAtumn in Timberfalls - Details by Jan,  the Creator, on Flickr
ObrazekAtumn in Timberfalls - Details by Jan,  the Creator, on Flickr

~Janek
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Jesień w Timberfalls - Summer Joust 2021

Post autor: Jaskier »

Prawdę powiedziawszy, domek mocno psuje efekt, jaki robi teren (i robił już na WIPach). Zamiast niego mogłeś tam spokojnie zrobić jakichś chłopów ładujących np. dynie na wóz i święto - mniej stresu, budujesz coś, w czym czujesz się lepiej, pasuje do tematyki pracy.

A także, rzuciło mi się w oczy, że ten podjazd jest równo odcięty od skarpy. Dużo by dało, gdyby była miejscami lekko wysunięta, chociaż to zapewne mocno by skomplikowało całość. Będę musiał skiedyś spróbować tej techniki pochylonych plate'ów.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Jesień w Timberfalls - Summer Joust 2021

Post autor: Janek »

Jaskier pisze:Prawdę powiedziawszy, domek mocno psuje efekt, jaki robi teren (i robił już na WIPach). Zamiast niego mogłeś tam spokojnie zrobić jakichś chłopów ładujących np. dynie na wóz i święto - mniej stresu, budujesz coś, w czym czujesz się lepiej, pasuje do tematyki pracy.

A także, rzuciło mi się w oczy, że ten podjazd jest równo odcięty od skarpy. Dużo by dało, gdyby była miejscami lekko wysunięta, chociaż to zapewne mocno by skomplikowało całość. Będę musiał skiedyś spróbować tej techniki pochylonych plate'ów.
No właśnie... Sęk w tym, że każdy z nas miał zbudować chatkę. :P Wolałem już dokończyć pracę w stylu poniżej moich oczekiwań niż zawieść chłopaków od collabu. :)

A co do skarpy, oczywiście, że da się to zrobić tak, aby wystawała albo tez wcinała się bardziej naturalnie w skałki. Jakbyś dał mi trochę więcej czasu to na pewno by się tak skończyło. :D
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
MedievalBrick
Posty: 3
Rejestracja: 01 lut 2021 18:21
Rok urodzenia: 2006

Re: Jesień w Timberfalls - Summer Joust 2021

Post autor: MedievalBrick »

Janek
Jesteś trochę zbyt surowy dla siebie. Domek nie jest taki zły jak go czasem przedstawiasz :))
Super w nim są doniczki, całe pierwsze piętro, a teren wokół to jest po prostu majstersztyk! Super się wspólnie pracowało i liczę na inne współpracę nawet w większym gronie w przyszłości!
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Jesień w Timberfalls - Summer Joust 2021

Post autor: Janek »

MedievalBrick pisze:Janek
Jesteś trochę zbyt surowy dla siebie. Domek nie jest taki zły jak go czasem przedstawiasz :))
Super w nim są doniczki, całe pierwsze piętro, a teren wokół to jest po prostu majstersztyk! Super się wspólnie pracowało i liczę na inne współpracę nawet w większym gronie w przyszłości!
Dzięki. :) Również liczę na więcej takich przyjemnych projektów.
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Jesień w Timberfalls - Summer Joust 2021

Post autor: Sirius »

Pewnie jak byś nie napisał, że domek jest słaby, to nikt by na to za bardzo uwagi nie zwracał ;) pochwal się jak te skały na zawiasach wyglądają od wewnątrz.
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3904
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Jesień w Timberfalls - Summer Joust 2021

Post autor: pit »

Widać, że teren wymagał sporo pracy, ale wyszedł super.
A domek co najwyżej jest za wysoki - jakbyś mu z każdego piętra zabrał po bricku wysokości, to chyba miałby lepsze proporcje.
ODPOWIEDZ