Łódka wiosłowa RC

Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Łódka wiosłowa RC

Post autor: Sariel »

Obrazek

Dane techniczne:
Wymiary: 18 x 24 x 9s
Waga: 105 gramów
Napęd: 2 małe silniki Circuit Cubes

Po 3-metrowym statku z zeszłego roku taki mały skok w drugą stronę skali. Zawsze bardzo mi się podobały te małe szalupy z serii Pirates i myślałem jak fajnie byłoby powiosłować taką zdalnie. Biorąc pod uwagę rozmiary i wielkość elektroniki LEGO nie wchodzi to oczywiście w grę, ale potem pojawiło się Circuit Cubes i nagle można motoryzować i sterować zdalnie w znacznie mniejszej skali. Na tą najmniejszą łódkę nadal jest to niestety za duże, próbowałem z pontonem LEGO ale zgubił go wysoki środek ciężkości i duża szybkość wioseł która gibała całością na boki aż nabrała wody. No i wtedy znalazłem taką egzotyczną większą łódkę, obciąłem wagę do minimum, dodałem redukcję i udało się. Pływa. Taka bzdura, ale miałem frajdę :)

Wyzwań technicznych poza nieutonięciem większych nie było, poza dwoma. Po pierwsze utrzymanie wioseł piórami pionowo, bo same z siebie mogą się kręcić więc po kilku pierwszych ruchach obróciłyby się na płasko i byłby koniec pływania. Tu nie po raz pierwszy bardzo przydał mi się ten element plus cięgna, wspólnie trzymające wiosła w pionie bez przeszkadzania im w pracy. Po drugie żeby przenieść napęd z silników potrzebowałem osadzić dwie z12 luźno na osi 3L, tak żeby mogłby się kręcić niezależnie od siebie, bo na nic dłuższego, np. dwa axle piny, nie było miejsca. Problem rozwiązałem wsadzając zwykłego pina w technic bricki, w tego pina bar 3L czyli różdżka, i na obu końcach różdżki po jednym z12. Działa, nie przeskakuje.

Fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Film:
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Łódka wiosłowa RC

Post autor: jetboy »

Czad! Fajniejsze niż niejeden statek.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Riventer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 39
Rejestracja: 30 sty 2020 22:32
Rok urodzenia: 2005
Lokalizacja: Zgierz, Łódzkie

Re: Łódka wiosłowa RC

Post autor: Riventer »

Według mnie super pomysł na zmotoryzowaną łódeczkę, sam chętnie pobawiłbym się taką :D
ODPOWIEDZ