HITACHI ZW 180 PL

Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Rok urodzenia: 1996

HITACHI ZW 180 PL

Postprzez Thietmaier » 17 lip 2021 13:42

Kolejna rzecz, która wyszła spod moich rąk, a którą mam do pokazania to model ładowarki kołowej marki Hitachi ZW 180 PL:

Obrazek
HitachiZW180PL.01 by Damian Z., on Flickr
Oryginał do porównania:
Obrazek

Ładowarki kołowej jeszcze nigdy nie zbudowałem, a więc musiał przyjść ten moment kiedy zrobię sobie taki modelik do mojej kolekcji. Głównym powodem było wydanie nowych opon przez Lego - Tire 37x14 (https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=35578#T=C&C=11), które wg mnie idealnie pasują do średniej wielkości ładowarek kołowych i innych maszyn budowlanych. Wybór modeli do odzwierciedlenia był niesamowicie szeroki, bo chyba każdy producent maszyn budowlanych ma takie maszyny w swojej ofercie. Dlatego tym razem dokonując wyboru modelu kierowałem się walorami wizualnymi, więc jak tylko natrafiłem na pomarańczową ładowarkę marki Hitachi od razu wiedziałem, że to będzie strzał w 10, a na pewno będzie ciekawszą opcją niż kolejny żółty model. Na dodatek była to okazja do zużycia pomarańczowych klocków, które mi się nagromadziły na przestrzeni paru lat, a z którymi nie miałem co zrobić.

Model jest całkiem solidnie zbudowany, starałem się odzwierciedlić oryginał najlepiej jak potrafiłem, na pewno paleta pomarańczowych klocków trochę mnie ograniczała, jednak osobiście jestem zadowolony z efektu końcowego. Udało się, aby ramię łyżki jak i sama łyżka ruszały się i umożliwiały upozowanie ich - jak widać siłowniki "pracują" i jest też funkcja skrętu, a koła się kręcą.

Poniżej kilka dodatkowych zdjęć:
Obrazek
HitachiZW180PL.05 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
HitachiZW180PL.04 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
HitachiZW180PL.10 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
HitachiZW180PL.07 by Damian Z., on Flickr

A po więcej zapraszam na Flickrlub Instagram.

Rok urodzenia: 1976

Re: HITACHI ZW 180 PL

Postprzez Kris Kelvin » 17 lip 2021 13:58

Bardzo honorowy model :)
7/10
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.

Rok urodzenia: 1978

Postprzez Insomnia » 17 lip 2021 14:02

Rewelacja jak zawsze

Rok urodzenia: 1973

Postprzez jetboy » 17 lip 2021 14:15

Miałem za dziecka taki model. Albo podobny. To było jeszcze w przedszkolu. Uwielbiałem się nim bawić. Ale pewnie to był model czegoś innego z tamtych czasów. Tak czy inaczej wzbudził dobre wspomnienia. A sam model świetny - zawsze Ci to tak niesamowicie dobrze wychodzi - w tej skali to jest naprawdę trudne.

Postprzez Thietmaier » 20 lip 2021 08:14

Kris Kelvin napisał(a):Bardzo honorowy model :)
7/10

:) Trzymam formę!

Insomnia napisał(a):Rewelacja jak zawsze

Dzięki!

jetboy napisał(a):Miałem za dziecka taki model. Albo podobny. To było jeszcze w przedszkolu. Uwielbiałem się nim bawić. Ale pewnie to był model czegoś innego z tamtych czasów. Tak czy inaczej wzbudził dobre wspomnienia. A sam model świetny - zawsze Ci to tak niesamowicie dobrze wychodzi - w tej skali to jest naprawdę trudne.

Kto by się spodziewał, że ten model wzbudzi wspomnienia sprzed lat :D Dzięki za miłe słowa, jak zwykle daję z siebie wszystko :)

Rok urodzenia: 1976

Postprzez JK » 22 lip 2021 12:05

Budowanie z Lego to sztuka iluzji. Tobie ta sztuka udała się doskonale! Ulegam właśnie iluzji, że oto mamy do czynienia z pojazdem znacznie większym, masywniejszym i "prawdziwszym". A przy tym zbudowany jest bardzo schludnie.

Postprzez Thietmaier » 22 lip 2021 12:06

Dzięki za te miłe słowa! I do tego jeszcze zostałem teraz iluzjonistą? No nieźle :D

Postprzez Maks » 26 lip 2021 18:15

Piękny model w jednym z moich ulubionym kolorów i nawet wylądował na The Brothers Brick, za co składam gratulację. Osprzęt łyżki i siłowniki wyglądają bardzo wiarygodnie.

.....ale jesteśmy w Polsce i zabronione jest pisanie w 100% pochwalnego komentarza, dlatego dodam, że skoro oryginał ma takie małe przednie błotniki to zrobienie ich za pomocą tych Obrazek klocków mogłoby się bardzo dobrze sprawdzić.

Rok urodzenia: 1970

Postprzez rutek » 26 lip 2021 20:06

Jak zwykle ładne, fajne, itp, itd. Wiedz, że zawsze oglądam, podziwiam, tylko pisać mi się nie chce.

Postprzez Thietmaier » 28 lip 2021 17:30

Maks napisał(a):Piękny model w jednym z moich ulubionym kolorów i nawet wylądował na The Brothers Brick, za co składam gratulację. Osprzęt łyżki i siłowniki wyglądają bardzo wiarygodnie.

.....ale jesteśmy w Polsce i zabronione jest pisanie w 100% pochwalnego komentarza, dlatego dodam, że skoro oryginał ma takie małe przednie błotniki to zrobienie ich za pomocą tych Obrazek klocków mogłoby się bardzo dobrze sprawdzić.

Dziękuję pięknie :)
Z tym TBB to się sam miło zaskoczyłem, bo rzadko mi się zdarza tam trafić :)
A co do błotników masz 100% rację - zagapiłem się z tym, że ich nie dodałem, a nie powinno być nawet żadnego problemu z zaczepieniem takiego slopa tam - pojawi się przy okazji :)

rutek napisał(a):Jak zwykle ładne, fajne, itp, itd. Wiedz, że zawsze oglądam, podziwiam, tylko pisać mi się nie chce.

Również dziękuję :) Myślę, że nie tylko Tobie nie chce się pisać komentarzy :)

Następna strona

Powrót do Nasza twórczość