HITACHI ZW 180 PL

Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

HITACHI ZW 180 PL

Post autor: Thietmaier »

Kolejna rzecz, która wyszła spod moich rąk, a którą mam do pokazania to model ładowarki kołowej marki Hitachi ZW 180 PL:

Obrazek
HitachiZW180PL.01 by Damian Z., on Flickr
Oryginał do porównania:
Obrazek

Ładowarki kołowej jeszcze nigdy nie zbudowałem, a więc musiał przyjść ten moment kiedy zrobię sobie taki modelik do mojej kolekcji. Głównym powodem było wydanie nowych opon przez Lego - Tire 37x14 (https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... 8#T=C&C=11), które wg mnie idealnie pasują do średniej wielkości ładowarek kołowych i innych maszyn budowlanych. Wybór modeli do odzwierciedlenia był niesamowicie szeroki, bo chyba każdy producent maszyn budowlanych ma takie maszyny w swojej ofercie. Dlatego tym razem dokonując wyboru modelu kierowałem się walorami wizualnymi, więc jak tylko natrafiłem na pomarańczową ładowarkę marki Hitachi od razu wiedziałem, że to będzie strzał w 10, a na pewno będzie ciekawszą opcją niż kolejny żółty model. Na dodatek była to okazja do zużycia pomarańczowych klocków, które mi się nagromadziły na przestrzeni paru lat, a z którymi nie miałem co zrobić.

Model jest całkiem solidnie zbudowany, starałem się odzwierciedlić oryginał najlepiej jak potrafiłem, na pewno paleta pomarańczowych klocków trochę mnie ograniczała, jednak osobiście jestem zadowolony z efektu końcowego. Udało się, aby ramię łyżki jak i sama łyżka ruszały się i umożliwiały upozowanie ich - jak widać siłowniki "pracują" i jest też funkcja skrętu, a koła się kręcą.

Poniżej kilka dodatkowych zdjęć:
Obrazek
HitachiZW180PL.05 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
HitachiZW180PL.04 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
HitachiZW180PL.10 by Damian Z., on Flickr

Obrazek
HitachiZW180PL.07 by Damian Z., on Flickr

A po więcej zapraszam na Flickrlub Instagram.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: HITACHI ZW 180 PL

Post autor: Kris Kelvin »

Bardzo honorowy model :)
7/10
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 869
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: HITACHI ZW 180 PL

Post autor: Insomnia »

Rewelacja jak zawsze
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: HITACHI ZW 180 PL

Post autor: jetboy »

Miałem za dziecka taki model. Albo podobny. To było jeszcze w przedszkolu. Uwielbiałem się nim bawić. Ale pewnie to był model czegoś innego z tamtych czasów. Tak czy inaczej wzbudził dobre wspomnienia. A sam model świetny - zawsze Ci to tak niesamowicie dobrze wychodzi - w tej skali to jest naprawdę trudne.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: HITACHI ZW 180 PL

Post autor: Thietmaier »

Kris Kelvin pisze:Bardzo honorowy model :)
7/10
:) Trzymam formę!
Insomnia pisze:Rewelacja jak zawsze
Dzięki!
jetboy pisze:Miałem za dziecka taki model. Albo podobny. To było jeszcze w przedszkolu. Uwielbiałem się nim bawić. Ale pewnie to był model czegoś innego z tamtych czasów. Tak czy inaczej wzbudził dobre wspomnienia. A sam model świetny - zawsze Ci to tak niesamowicie dobrze wychodzi - w tej skali to jest naprawdę trudne.
Kto by się spodziewał, że ten model wzbudzi wspomnienia sprzed lat :D Dzięki za miłe słowa, jak zwykle daję z siebie wszystko :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: HITACHI ZW 180 PL

Post autor: JK »

Budowanie z Lego to sztuka iluzji. Tobie ta sztuka udała się doskonale! Ulegam właśnie iluzji, że oto mamy do czynienia z pojazdem znacznie większym, masywniejszym i "prawdziwszym". A przy tym zbudowany jest bardzo schludnie.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: HITACHI ZW 180 PL

Post autor: Thietmaier »

Dzięki za te miłe słowa! I do tego jeszcze zostałem teraz iluzjonistą? No nieźle :D
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Maks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 121
Rejestracja: 24 lip 2013 15:04
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Re: HITACHI ZW 180 PL

Post autor: Maks »

Piękny model w jednym z moich ulubionym kolorów i nawet wylądował na The Brothers Brick, za co składam gratulację. Osprzęt łyżki i siłowniki wyglądają bardzo wiarygodnie.

.....ale jesteśmy w Polsce i zabronione jest pisanie w 100% pochwalnego komentarza, dlatego dodam, że skoro oryginał ma takie małe przednie błotniki to zrobienie ich za pomocą tych Obrazek klocków mogłoby się bardzo dobrze sprawdzić.
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: HITACHI ZW 180 PL

Post autor: rutek »

Jak zwykle ładne, fajne, itp, itd. Wiedz, że zawsze oglądam, podziwiam, tylko pisać mi się nie chce.
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: HITACHI ZW 180 PL

Post autor: Thietmaier »

Maks pisze:Piękny model w jednym z moich ulubionym kolorów i nawet wylądował na The Brothers Brick, za co składam gratulację. Osprzęt łyżki i siłowniki wyglądają bardzo wiarygodnie.

.....ale jesteśmy w Polsce i zabronione jest pisanie w 100% pochwalnego komentarza, dlatego dodam, że skoro oryginał ma takie małe przednie błotniki to zrobienie ich za pomocą tych Obrazek klocków mogłoby się bardzo dobrze sprawdzić.
Dziękuję pięknie :)
Z tym TBB to się sam miło zaskoczyłem, bo rzadko mi się zdarza tam trafić :)
A co do błotników masz 100% rację - zagapiłem się z tym, że ich nie dodałem, a nie powinno być nawet żadnego problemu z zaczepieniem takiego slopa tam - pojawi się przy okazji :)
rutek pisze:Jak zwykle ładne, fajne, itp, itd. Wiedz, że zawsze oglądam, podziwiam, tylko pisać mi się nie chce.
Również dziękuję :) Myślę, że nie tylko Tobie nie chce się pisać komentarzy :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
ODPOWIEDZ