[MOC] PKP SAx 90080 Luxtorpeda

Awatar użytkownika
solic
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 410
Rejestracja: 30 sie 2013 10:12
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: [MOC] PKP SAx 90080 Luxtorpeda

Post autor: solic »

Kris dużo tekstu, więc mogłeś przeoczyć fakt, że są dwa egzemplarze, więc jeśli będzie taka potrzeba można obdzielić sprawiedliwie makietę kolejową i miasteczko.

Luxtorpeda Zumbiego - niektóre detale świetnie zrobione. I ma pasek u góry szyby, o którym pisał Mateusz.
Tego klocka z dachu nie miałem jeszcze.
-----
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: [MOC] PKP SAx 90080 Luxtorpeda

Post autor: Kris Kelvin »

solic pisze:Kris dużo tekstu, więc mogłeś przeoczyć fakt, że są dwa egzemplarze, więc jeśli będzie taka potrzeba można obdzielić sprawiedliwie makietę kolejową i miasteczko.
Bardzo dobrze.
7/10
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: [MOC] PKP SAx 90080 Luxtorpeda

Post autor: rASch »

Nareszcie.

Model jest kozacki, tak samo jak Mateuszowi w modelu karwika brakowało mi szyb.
Natomiast w porównaniu do nowego modelu zumbiego, twoja wersja bardziej mi się podoba. Jej niewątpliwym atutem jest fakt że twoja jednak może jeździć, bo ani model zumbiego, ani karwika nie pokonają zakrętów. Świetny model.
Awatar użytkownika
solic
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 410
Rejestracja: 30 sie 2013 10:12
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: [MOC] PKP SAx 90080 Luxtorpeda

Post autor: solic »

Mała aktualizacja:

Zmieniłem oklejenie przedniej szyby zgodnie z sugestią – dodałem pasek u góry, paski pionowe dałem trochę cieńsze – chyba faktycznie jest lepiej.
Przy okazji dokleiłem boczny skośny słupek – bardzo charakterystyczny element, a wcześniej o nim… zapomniałem.
Obrazek Obrazek

Dopracowałem drugi egzemplarz, dostał naklejki z numerem SAx 90082, dach zrobiłem kompromisowy – pas okien beżowy, a góra szara.
Obrazek Obrazek

Obrazek

W ten sposób zbudowany model ten stał ponad tydzień na biurku, żeby się do niego przekonać lub żeby stwierdzić że to jednak nie to. Z czasem jednak coraz bardziej nabrałem do tej kolorystyki przekonania - nie jest taki "zimny" jak cała góra szara i taki "mdły" jak cała góra beżowa.

W takim malowaniu stoi model Luxtorpedy w warszawskim Muzeum Kolejnictwa – nie wiem na ile odzwierciedla prawdziwe malowanie - teoretycznie takie dwukolorowe malowanie mogło istnieć, tylko jest niewidoczne na czarno-białych zdjęciach oryginału. Skoro taki model powstał to pewnie autor na czymś się opierał:

Obrazek



SAx 90082 dostał napęd oraz światła Powered Up:
Obrazek Obrazek

Obrazek

Obie wersje kolorystyczne:

Obrazek Obrazek
-----
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...
Awatar użytkownika
Sebabricks
Posty: 15
Rejestracja: 05 gru 2021 21:27
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Poznań

Re: [MOC] PKP SAx 90080 Luxtorpeda

Post autor: Sebabricks »

Piękny model, brawo!
ODPOWIEDZ