Adventure at Amazon Crossing

Awatar użytkownika
Johan
Posty: 177
Rejestracja: 13 gru 2015 19:57
Rok urodzenia: 1993
Kontakt:

Adventure at Amazon Crossing

Post autor: Johan »

Obrazek

Zbudowałem scenkę dla wyeksponowania na półce (albo na wystawie) landka oraz sępa. A że tematyka idealnie podpasowała, to dorzuciłem tam Johnnego Thundera i Pippin Reed. A wszystko w aranżacji wzorowanej na zestawie 6490 Amazon Crossing, do którego wzdychałem w dzieciństwie. Zabrakło mi cierpliwości żeby z obfoceniem zaczekać aż przyjdą klocki na żółtego Land Rovera, który by jeszcze lepiej nawiązywał do tego zestawu. No cóż, wersja Camel Trophy powstanie tak czy siak i może doczeka się osobnej scenki.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Adventure at Amazon Crossing

Post autor: Thietmaier »

Bardzo fajna rzecz - bije dynamizm ze scenki. Nie wiem czy już pisałem, jeśli tak to sie powtórzę, ale bardzo podoba mi się ten Land Rover - trochę zabawkowy, ale w mgnieniu oka widać co to miało być. Na pewno wiele dodaje mu ta dioramka - fajnie się na niej prezentuje.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3904
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Adventure at Amazon Crossing

Post autor: pit »

W sumie już po miniaturce stwierdziłem, że to chyba nawiązanie do tego zestawu.
Tylko co tu robi krokodyl?
A, przecież był w tamtym zestawie. :)
Różnica taka, że tam była Amazonka, a tu są Góry Skaliste, więc sęp pasuje idealnie. :)
Awatar użytkownika
Skowronek
Posty: 190
Rejestracja: 04 cze 2020 08:11
Rok urodzenia: 1990

Re: Adventure at Amazon Crossing

Post autor: Skowronek »

Praca piękna, nawiązanie oczywiste (miałem ten zestaw, zostało mi z niego niewiele, ale coś się znajdzie), ale chyba chciałeś za dużo srok złapać za ogon, bo rzeczywiście - jak zauważył Pit - rzeka nie wygląda na Amazonkę, tylko raczej jakiś strumyk, no i sęp to też raczej Ameryka Północna, a więc Góry Skaliste. W zasadzie wystarczy zmienić rzekę w tytule z Amazonki na Rio Grande i powinno wszystko się zgadzać ;)
PS: zwracam honor co do sępa - jest to kondor wielki i zamieszkuje Andy (poczułem inspirację, żeby się dokształcić w zakresie wiedzy o moich współbraciach - dop. aut. Jakub Skowronek), niemniej zasięg jego występowania nie pokrywa się z Amazonką - żyje na północny zachód, zachód i południowy zachód od Amazonki.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Adventure at Amazon Crossing

Post autor: Jaskier »

Takie ładne autko aż prosi się o ładniejsze skały. :P

Nawiązanie do zestawu od razu rozpoznawalne. ;)
Awatar użytkownika
Johan
Posty: 177
Rejestracja: 13 gru 2015 19:57
Rok urodzenia: 1993
Kontakt:

Re: Adventure at Amazon Crossing

Post autor: Johan »

Dziękuję dziękuję, powiem tylko że ta Amazonka w tytule to miało być nawiązanie do nazwy zestawu (w którym nomen omen nigdy Amazonii nie widziałem, raczej właśnie jakieś stepy Ameryki Pn. jak to Skowronek stwierdził), a nie wskazanie miejsca akcji. Lubię myśleć, że jest to miejsce niedopowiedziane ;)

Ptaszek jest tam w miejsce szarej "papugi", która siedziała na skałach w oryginalnym secie.

A skał budować nie umiem więc takie eksperymenty mi wychodzą :P
Awatar użytkownika
Skowronek
Posty: 190
Rejestracja: 04 cze 2020 08:11
Rok urodzenia: 1990

Re: Adventure at Amazon Crossing

Post autor: Skowronek »

Johan pisze:Ptaszek jest tam w miejsce szarej "papugi", która siedziała na skałach w oryginalnym secie.
Spoko, może ja się za bardzo czepiam, ale zmobilizowałeś mnie do poczytania trochę o sępach, Amazonce i Górach Skalistych xD A do papugi mam niesamowity sentyment, niestety chyba zaginęła w odmętach czasu i nie wróciła do mnie z moim miksem po latach :/ ale poszukam jeszcze :)
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Adventure at Amazon Crossing

Post autor: Mateusz92 »

Ogólnie rzecz biorąc mi się całość podoba i uderza w odpowiednią nutę nostalgii. Z minusów to szkoda jednak, że nie poczekałeś za klockami żeby zbudować żółtego Land Rovera do tej scenki bo lepiej by kontrastował z ciemnymi skałami. Drugi minus to woda która tak nienaturalnie wisi w powietrzu (wrażenie to potęgują wedge plate to taflą wody). Podsumowując 6/10, byłoby 8 gdyby nie te 2 minusy o których wspomniałem :P
Awatar użytkownika
Informatyk
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2021 11:07
Rok urodzenia: 2004
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adventure at Amazon Crossing

Post autor: Informatyk »

Obrazek

Fajny klimat tej pracy, przyjemnie się patrzy
_______________________________________

Wszystko jest wykonalne, tylko trzeba czasu...
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Adventure at Amazon Crossing

Post autor: Havoc »

Miałem ten zestaw, był rewelacyjny. Bez czytania opisu Twoja praca od razu mi się z nim skojarzyła. Nice.
ODPOWIEDZ