Thor 2 - Dark Elf Harrow

Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Thor 2 - Dark Elf Harrow

Post autor: tybort »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Obrazek

Statek Mrocznych Elfów z filmu Marvela "Thor 2: Mroczny świat". Klasa Dark Elf Harrow.

Zbudowany w 2017 roku w celu "ufantastycznienia" mojej części zbudujcowej makiety miasteczka na potrzeby naszych wystaw na Warsaw ComicCon i Pixel Heaven. Potem, z własną symboliczną podstawką, odwiedził jeszcze ileś innych imprez, by wreszcie doczekać się zdjęć i prezentacji w kategorii "odgrzewany kotlet" ;)

Z ciekawostek, wewnątrz "silnika" (to trans red w środku) zamontowałem dwa świecące na czerwono klocki. Idea była taka, że szare elementy na styku górnej części kadłuba i "płetwy" (a raczej "brony", jeśli sugerować się nazwą) będą miały możliwość wykonania niewielkiego ruchu w ten sposób włączając i wyłączając podświetlenie. Prawie działało. Na zdjęciach (poza tym z wystawy) oba klocki są włączone. Przy okazji, bateryjki w tych klockach siadają po paru godzinach ciągłej pracy ;)

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek



W planach było zbudowanie nieco większej podstawki i odwzorowanie sceny zniszczenia wieżyczki obronnej, ale z braku natchnienia po kilku nieudanych próbach pomysł zarzuciłem.

Wzorowałem się praktycznie wyłącznie na ujęciach z tego fragmentu filmu:





I jeszcze jak to wyglądało na Pixelu. Zdjęcie moje, film Sariela - warto obejrzeć cały i powspominać ;) Link do konkretnego momentu: http://www.youtube.com/watch?v=L2SpQFhm6m4&t=453s

Obrazek

Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Thor 2 - Dark Elf Harrow

Post autor: Kris Kelvin »

To jakiś badziewny statek jak można wskoczyć i rozwalić go nożem. Te elfy nie za tęgie w technice chyba są?
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Thor 2 - Dark Elf Harrow

Post autor: pit »

A tak się zastanawiałem, co to za tasak leżał na stacji benzynowej. :)
Awatar użytkownika
Skowronek
Posty: 190
Rejestracja: 04 cze 2020 08:11
Rok urodzenia: 1990

Re: Thor 2 - Dark Elf Harrow

Post autor: Skowronek »

Kris Kelvin pisze:To jakiś badziewny statek jak można wskoczyć i rozwalić go nożem. Te elfy nie za tęgie w technice chyba są?
Chwilę później taki sam statek rozwala kolumnadę w sali tronowej. #fucklogic
ODPOWIEDZ