Wielka Rafa Mokotowska

Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Wielka Rafa Mokotowska

Post autor: Jellyeater »

Piękne. Te nowe koralowce położone bokiem, dają świetny efekt.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 810
Rejestracja: 06 gru 2013 09:35
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Wielka Rafa Mokotowska

Post autor: Migalart »

jetboy pisze:
Migalart pisze:ps. mógłbyś załatwić odpowiednio duże akwarium , wsadzić tam tą rafę i zalać wodą
mógłby być ciekawy efekt
To nie jest takie proste jak się z pozoru wydaje. Klocki mają stosunkowo dużą pływalność, zwłaszcza powietrze zamknięte wewnątrz bricków sprawia problemy. Poza tym szybko by to omulało i utrzymanie tego w czystości było by bardzo pracochłonne.

Ja swoją rafę (wielkości około 1/9 tego co omawiana tutaj) dałem do akwarium i zalałem wodą. Ogólnie operacja się udała bez poważnych trudności. Stało tak może miesiąc z całym osprzętem, była lampka i filtr do wody. Jak się znudziło, to wodę usunąłem. Fakt, że wydobywanie budowli z akwarium miało charakter niszczący, ale moją rafa w tym momencie kończyła żywot.
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11896
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Wielka Rafa Mokotowska

Post autor: Kris Kelvin »

Jellyeater pisze:Piękne. Te nowe koralowce położone bokiem, dają świetny efekt.
a w skali do 10 to ile? 7/10 chociaż?
Migalart pisze: Ja swoją rafę (wielkości około 1/9 tego co omawiana tutaj) dałem do akwarium i zalałem wodą. Ogólnie operacja się udała bez poważnych trudności. Stało tak może miesiąc z całym osprzętem, była lampka i filtr do wody. Jak się znudziło, to wodę usunąłem. Fakt, że wydobywanie budowli z akwarium miało charakter niszczący, ale moją rafa w tym momencie kończyła żywot.
Owszem, przeszło mi przez myśl, że fajnie by to wyglądało w prawdziwym akwarium, ale nie mam akwarium i raczej nie zamierzam mieć :)

Oczywiście kozacko by było na jakiejś wystawie zrobić taką ekspozycję w dużym akwarium zalanym wodą. No ale chyba to się raczej nigdy nie wydarzy.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 810
Rejestracja: 06 gru 2013 09:35
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Wielka Rafa Mokotowska

Post autor: Migalart »

no właśnie byłoby to mega kozackie na wystawie w formie zalanej wodą, z ciekawym światłem
może jednak warto się wysilić aby zdobyć uznanie (np. wielu pięknych kobiet :p)

dogadaj się z producentem akwariów - dadzą Ci wszystko za free i będą mieli super reklamę.
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11896
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Wielka Rafa Mokotowska

Post autor: Kris Kelvin »

Migalart pisze: może jednak warto się wysilić aby zdobyć uznanie (np. wielu pięknych kobiet :p)
!!!
Własnie. A ja bym stał obok i sprzedawał bilety jakimś pannom w bikini:
- Ależ proszę bardzo, proszę śmiało nurkować, tak oczywiście, można głaskać żółwia :)
Obrazek
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wielka Rafa Mokotowska

Post autor: lechkulina »

Kris świetna praca! Pomimo tego, że używałeś całkowicie nietypowych części, których nigdy obok siebie bym nie widział to całość jest spójna i wygląda naturalnie. Czapki z głów :)

Pozdrawiam

lech
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11896
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Wielka Rafa Mokotowska

Post autor: Kris Kelvin »

Bardzo zgrabny komentarz. Mocne 8/10 :)
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielka Rafa Mokotowska

Post autor: syzygy »

Kris Kelvin pisze: Całość jest potwornie kosztowna, bo te wszystkie włoski i inne pierdółki potrafią kosztować majątek.
Widać gołym okiem - większość z tych części chyba nie znałem ;) Ale robi to wszystko razem piorunujący efekt. Warto było.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Wielka Rafa Mokotowska

Post autor: Jellyeater »

a w skali do 10 to ile? 7/10 chociaż?
Nawet z 8. 10 to by było ze 4x większe z wrakiem galeonu. Ale rozumiem koszty. ;-)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Wielka Rafa Mokotowska

Post autor: Mateusz92 »

Całość jest bardzo harmonijna i spójna pomimo mnogości detali i kolorów. Tak poza tym jest tu tyle dziwnych elementów o których pojęcia nie miałem, że praca ma również walor edukacyjny. :)
ODPOWIEDZ