Mining Dump Truck - Lego Technic 42114 Model B

Awatar użytkownika
eric trax
Posty: 232
Rejestracja: 18 maja 2014 01:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wrocław

Mining Dump Truck - Lego Technic 42114 Model B

Post autor: eric trax »

Budowanie modeli B między głównymi projektami stało się dla mnie czymś normalnym. Taka przerwa i zabawa tylko Klockami Technic, to bardzo dobry sposób na zresetowanie umysłu :) Tym razem padło na zestaw 42114 i jako model alternatywny powstało wozidło sztywno-ramowe dla koparki z zestawu 42100.


Obrazek

Obrazek

Plan aby zbudować taki pojazd z zestawu 42114 pojawił się kilka miesięcy temu. Odkładałem go na później, bo ubzdurałem sobie, że nie starczy mi paneli aby zbudować ładną pakę. Korzystając z długiego weekendu majowego siadłem do klocków i w kilka godzin powstała pierwsza wersja paki. Spodobała mi się na tyle, że wersja finalna różni się od prototypu tylko drobnymi zmianami.

Największą trudnością w budowanie tego modelu był jego rozmiar. Kiedy planowałem budowę uparłem się, że model musi wykorzystywać oryginalną aplikację tak aby można było go łatwo skonfigurować i od razu się nim bawić. Maszyna ma podwójne koła z tyłu więc rama to w zasadzie silniki, skrzynia biegów i tylny most. Nie wiem jak udało mi się to tam zmieścić. Dodatkowo zestaw ma tylko długie siłowniki więc ich montaż również nie był łatwy. Ostatecznie wszystko udało się upakować w całkiem ładny model, który wykorzystuje ponad 78% elementów zestawu.

Wywrotka miała wyglądać dobrze z koparką R9800 z zestawu 42100. Zeskalowałem więc Liebherra T282 do skali 1:42 i na tej podstawie budowałem model. Wygląd wozidła to połączenie wspomnianego wcześniej Liebherra i CATa 793F. Nie jest to żadna dokładna kopia ale na ich bazie puściłem wodze fantazji.

Instrukcja budowy: https://rebrickable.com/mocs/MOC-76959/ ... ump-truck/" target="_blank

Zapraszam do obejrzenia zdjęć i krótkiego filmiku prezentującego funkcje:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=od9x4s3mrEo" target="_blank
ODPOWIEDZ