The Journey of a Soldier part 2 - Animacja

Awatar użytkownika
MegaSpaceFighter
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2021 09:14
Rok urodzenia: 1997
Lokalizacja: Warszawa / Tychy
Kontakt:

The Journey of a Soldier part 2 - Animacja

Post autor: MegaSpaceFighter »

Cześć, ostatnio popełniłem taki film a w zasadzie już drugą część mojego mikro serialu osadzonego w uniwersum Star Wars. Zerknijcie i dajcie znać jak się Wam podoba :)

Link do filmu: https://youtu.be/UM2_wUo9-Hw

Obrazek
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: The Journey of a Soldier part 2 - Animacja

Post autor: Jerac »

Jezu chryste. Przecież to jest już realnie poziom the lego movie, albo i lepiej.

Możesz napisać mniej więcej jak wygląda proces produkcji takiego filmu? Na przykładzie jakiejś pojedynczej sceny?

Też ostatnio mi chodzi po głowie nakręcenie czegoś, ale kompletnie, zupełnie nie umiem się za to zabrać.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
MegaSpaceFighter
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2021 09:14
Rok urodzenia: 1997
Lokalizacja: Warszawa / Tychy
Kontakt:

Re: The Journey of a Soldier part 2 - Animacja

Post autor: MegaSpaceFighter »

Jerac pisze:Jezu chryste. Przecież to jest już realnie poziom the lego movie, albo i lepiej.

Możesz napisać mniej więcej jak wygląda proces produkcji takiego filmu? Na przykładzie jakiejś pojedynczej sceny?

Też ostatnio mi chodzi po głowie nakręcenie czegoś, ale kompletnie, zupełnie nie umiem się za to zabrać.
Dzięki :D Trudno wyjaśnić to w kilku słowach. Może masz jakieś konkretne pytania? Za niedługo zajmę się przygotowaniem filmu z procesu produkcji. W międzyczasie mogę jedynie zaprosić na mojego Instagrama gdzie powstawiałem już trochę fotek. Z filmów o tworzeniu animacji to mam coś takiego:
https://youtu.be/t2o3WKy5ShY
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: The Journey of a Soldier part 2 - Animacja

Post autor: Jerac »

Hah, widzisz, wiem tak mało że nawet nie wiem od czego zacząć.

To może tak:

Jakie polecasz materiały do nauki tematu, dla początkujących? Umiem budować, tyle dobrego, ale nie wiem nic o sztuce filmowej.

Na początek chciałem zrobić coś bardzo prostego, w formie wręcz hybrydy komiksu i filmu (w stylu, np, 4fps albo 6fps)...
Szarnywirk
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: The Journey of a Soldier part 2 - Animacja

Post autor: jetboy »

Technicznie znakomite.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: The Journey of a Soldier part 2 - Animacja

Post autor: Jaskier »

Wygląda prześwietnie.
Ja nawet nie mam siły i cierpliwości zrobić kilku dobrych zdjęć i jakiegoś retuszu do nich, a tu kilka minut tak bardzo zaawansowanego filmu poklatkowego. Czapki z głów i wielka szkoda, że ten gatunek animacji jest w mainstreamie na wymarciu. :(
Awatar użytkownika
Combo
Posty: 60
Rejestracja: 19 sty 2021 09:29
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: The Journey of a Soldier part 2 - Animacja

Post autor: Combo »

Przecież to jest poziom produkcji światowych :O Podobnie jak @Jaskier, nie mogę zrobić jednego dobrego zdjęcia, a tutaj takie cudo :D
Zapraszam o tu! https://www.instagram.com/combricks/" target="_blank
Awatar użytkownika
MegaSpaceFighter
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2021 09:14
Rok urodzenia: 1997
Lokalizacja: Warszawa / Tychy
Kontakt:

Re: The Journey of a Soldier part 2 - Animacja

Post autor: MegaSpaceFighter »

Jerac pisze:Hah, widzisz, wiem tak mało że nawet nie wiem od czego zacząć.

To może tak:

Jakie polecasz materiały do nauki tematu, dla początkujących? Umiem budować, tyle dobrego, ale nie wiem nic o sztuce filmowej.

Na początek chciałem zrobić coś bardzo prostego, w formie wręcz hybrydy komiksu i filmu (w stylu, np, 4fps albo 6fps)...
Skoro tak to zerknij na mój tutorial, który Ci posłałem w 2 poście. Opowiadam tam jak ustawiać światło, animować prosty ruch, czy dodawać proste efekty świetlne i specjalne. Wykorzystuję tam głównie darmowej appki, więc nie powinieneś mieć dodatkowych przeszkód. Do bardziej zaawansowanych animacji pozostaje już aparat jak lustrzanka/bezlusterkowiec i program na kompa do przechwytywania obrazu ale to z reguły już płatne rozwiązania. Ewentualnie jest jeszcze oldschoolowa metoda na kamerki internetowe, dające Ci dużo możliwości przez wielkość a producent z reguły dostarcza też soft do manualnych ustawień i przechwytywania. Co do fpsów to zdecydowanie polecam zacząć od tych minimalnych 12fps bo przy mniejszej ilości będzie to przypominać pokaz slide'ów. Co do kadrowania, plastyki światła etc. to prowadzę odpowiednie warsztaty na ten temat ale na już to mogę polecić Ci wszelkie kanały jak FilmRiot, gdzie gość opowiada o technikaliach i jak to osiągnąć.
Awatar użytkownika
MegaSpaceFighter
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2021 09:14
Rok urodzenia: 1997
Lokalizacja: Warszawa / Tychy
Kontakt:

Re: The Journey of a Soldier part 2 - Animacja

Post autor: MegaSpaceFighter »

Jaskier pisze:Wygląda prześwietnie.
Ja nawet nie mam siły i cierpliwości zrobić kilku dobrych zdjęć i jakiegoś retuszu do nich, a tu kilka minut tak bardzo zaawansowanego filmu poklatkowego. Czapki z głów i wielka szkoda, że ten gatunek animacji jest w mainstreamie na wymarciu. :(
Dziękuję!
:D
Combo pisze:Przecież to jest poziom produkcji światowych :O Podobnie jak @Jaskier, nie mogę zrobić jednego dobrego zdjęcia, a tutaj takie cudo :D
Hah dzięki! ;D
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: The Journey of a Soldier part 2 - Animacja

Post autor: Jellyeater »

6 minut filmu. Ile to było godzin roboty? Rok? I na serio tak na to patrzę i czasem nie wiem czy to render, czy klocki. Ale ta naklejka na torsie mówi, że klocki. ;-)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
ODPOWIEDZ