The Journey of a Soldier part 2 - Animacja

Rok urodzenia: 1997

The Journey of a Soldier part 2 - Animacja

Postprzez MegaSpaceFighter » 07 maja 2021 09:20

Cześć, ostatnio popełniłem taki film a w zasadzie już drugą część mojego mikro serialu osadzonego w uniwersum Star Wars. Zerknijcie i dajcie znać jak się Wam podoba :)

Link do filmu: https://youtu.be/UM2_wUo9-Hw

Obrazek

Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Rok urodzenia: 1985

Re: The Journey of a Soldier part 2 - Animacja

Postprzez Jerac » 07 maja 2021 09:34

Jezu chryste. Przecież to jest już realnie poziom the lego movie, albo i lepiej.

Możesz napisać mniej więcej jak wygląda proces produkcji takiego filmu? Na przykładzie jakiejś pojedynczej sceny?

Też ostatnio mi chodzi po głowie nakręcenie czegoś, ale kompletnie, zupełnie nie umiem się za to zabrać.
Szarnywirk

Postprzez MegaSpaceFighter » 07 maja 2021 09:39

Jerac napisał(a):Jezu chryste. Przecież to jest już realnie poziom the lego movie, albo i lepiej.

Możesz napisać mniej więcej jak wygląda proces produkcji takiego filmu? Na przykładzie jakiejś pojedynczej sceny?

Też ostatnio mi chodzi po głowie nakręcenie czegoś, ale kompletnie, zupełnie nie umiem się za to zabrać.

Dzięki :D Trudno wyjaśnić to w kilku słowach. Może masz jakieś konkretne pytania? Za niedługo zajmę się przygotowaniem filmu z procesu produkcji. W międzyczasie mogę jedynie zaprosić na mojego Instagrama gdzie powstawiałem już trochę fotek. Z filmów o tworzeniu animacji to mam coś takiego:
https://youtu.be/t2o3WKy5ShY

Rok urodzenia: 1985

Postprzez Jerac » 07 maja 2021 10:00

Hah, widzisz, wiem tak mało że nawet nie wiem od czego zacząć.

To może tak:

Jakie polecasz materiały do nauki tematu, dla początkujących? Umiem budować, tyle dobrego, ale nie wiem nic o sztuce filmowej.

Na początek chciałem zrobić coś bardzo prostego, w formie wręcz hybrydy komiksu i filmu (w stylu, np, 4fps albo 6fps)...
Szarnywirk

Rok urodzenia: 1973

Postprzez jetboy » 07 maja 2021 12:51

Technicznie znakomite.

Zarząd Stowarzyszenia
Rok urodzenia: 1995

Postprzez Jaskier » 07 maja 2021 13:27

Wygląda prześwietnie.
Ja nawet nie mam siły i cierpliwości zrobić kilku dobrych zdjęć i jakiegoś retuszu do nich, a tu kilka minut tak bardzo zaawansowanego filmu poklatkowego. Czapki z głów i wielka szkoda, że ten gatunek animacji jest w mainstreamie na wymarciu. :(

Rok urodzenia: 1991

Postprzez Combo » 07 maja 2021 18:37

Przecież to jest poziom produkcji światowych :O Podobnie jak @Jaskier, nie mogę zrobić jednego dobrego zdjęcia, a tutaj takie cudo :D

Postprzez MegaSpaceFighter » 10 maja 2021 09:40

Jerac napisał(a):Hah, widzisz, wiem tak mało że nawet nie wiem od czego zacząć.

To może tak:

Jakie polecasz materiały do nauki tematu, dla początkujących? Umiem budować, tyle dobrego, ale nie wiem nic o sztuce filmowej.

Na początek chciałem zrobić coś bardzo prostego, w formie wręcz hybrydy komiksu i filmu (w stylu, np, 4fps albo 6fps)...

Skoro tak to zerknij na mój tutorial, który Ci posłałem w 2 poście. Opowiadam tam jak ustawiać światło, animować prosty ruch, czy dodawać proste efekty świetlne i specjalne. Wykorzystuję tam głównie darmowej appki, więc nie powinieneś mieć dodatkowych przeszkód. Do bardziej zaawansowanych animacji pozostaje już aparat jak lustrzanka/bezlusterkowiec i program na kompa do przechwytywania obrazu ale to z reguły już płatne rozwiązania. Ewentualnie jest jeszcze oldschoolowa metoda na kamerki internetowe, dające Ci dużo możliwości przez wielkość a producent z reguły dostarcza też soft do manualnych ustawień i przechwytywania. Co do fpsów to zdecydowanie polecam zacząć od tych minimalnych 12fps bo przy mniejszej ilości będzie to przypominać pokaz slide'ów. Co do kadrowania, plastyki światła etc. to prowadzę odpowiednie warsztaty na ten temat ale na już to mogę polecić Ci wszelkie kanały jak FilmRiot, gdzie gość opowiada o technikaliach i jak to osiągnąć.

Postprzez MegaSpaceFighter » 10 maja 2021 09:43

Jaskier napisał(a):Wygląda prześwietnie.
Ja nawet nie mam siły i cierpliwości zrobić kilku dobrych zdjęć i jakiegoś retuszu do nich, a tu kilka minut tak bardzo zaawansowanego filmu poklatkowego. Czapki z głów i wielka szkoda, że ten gatunek animacji jest w mainstreamie na wymarciu. :(

Dziękuję!
:D
Combo napisał(a):Przecież to jest poziom produkcji światowych :O Podobnie jak @Jaskier, nie mogę zrobić jednego dobrego zdjęcia, a tutaj takie cudo :D

Hah dzięki! ;D

Rok urodzenia: 1984

Postprzez Jellyeater » 12 maja 2021 05:16

6 minut filmu. Ile to było godzin roboty? Rok? I na serio tak na to patrzę i czasem nie wiem czy to render, czy klocki. Ale ta naklejka na torsie mówi, że klocki. ;-)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun

Następna strona

Powrót do Nasza twórczość