PZM-2 "HUSAR" - 1920+ Collab Project

Awatar użytkownika
Biały_Bricks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 368
Rejestracja: 11 gru 2015 13:41
Rok urodzenia: 1988
Kontakt:

PZM-2 "HUSAR" - 1920+ Collab Project

Post autor: Biały_Bricks »

W wielkich trudach - i ostatnim weekendzie poświęconym głównie klockom (tutaj wielkie podziękowania dla mojej Żony za wyrozumiałość;) ) udało mi się skończyć moją część wspólnego Collabu Iron Harvest 1920+.

Samego mecha i jego wstępną konstrukcję zacząłem budować, o ile mnie pamięć nie myli, chyba jeszcze we wrześniu poprzedniego roku - przez pozostałych uczestników Collabu został on okrzyknięty autobusem :D Od samego początku miałem spore obawy, czy będzie na tyle stabilny, żeby ustać samodzielnie na wystawach, lub chociażby na zdjęcia, na szczęście odpowiednio obudowane technic lifarmy spokojnie dają radę ;)

Jeśli chodzi o teren zewnętrzny całość jest nieco większa niż pole o powierzchni 2x3 BP.

Sam mech jest inspirowany obrazami Jakuba Różalskiego, natomiast teren, to już tylko i wyłącznie moja swobodna interpretacja tego Universum.

Jak zawsze zachęcam do komentowania i konstruktywnej krytyki ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 mar 2021 20:19 przez Biały_Bricks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7021
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: PZM-2 "HUSAR" - 1920+ Collab Project

Post autor: Thietmaier »

Jak Wy to robicie, że z pracy na pracy coraz większe cudeńka powstają? Świetna praca, mech jest super, ale teren jeszcze lepszy. Zboże na wozie bardzo realistyczne, tak samo jak zaorane pole.
Jak to mówią - sztos! Mam nadzieję, że w końcu pozwolą się nam wszystkim spotkać na jakiejś wystawie bo chciałbym to wszystko pooglądać z bliska, bo zdjęcia nie umożliwiają dopatrzeć każdego detalu.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: PZM-2 "HUSAR" - 1920+ Collab Project

Post autor: Kris Kelvin »

Jakby powywalać te wszystkie pokraczne mechy to byłaby fajna makieta, a tak to meh...
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
staz
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 86
Rejestracja: 17 sty 2017 20:32
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: PZM-2 "HUSAR" - 1920+ Collab Project

Post autor: staz »

Kris Kelvin pisze:Jakby powywalać te wszystkie pokraczne mechy to byłaby fajna makieta, a tak to meh...
Byłaby kolejna z rzędu świetnie wykonana makieta których pojawiają sie setki.
Mechy są tu idealnie wpasowane i nadają mega klimatu. Ileż można oglądać takich samych kamieniczek, zamków etc. choćby nie wiem jak dobrze były wykonane.
Świetny collab, mocno żałuję że akurat miałem krucho z czasem.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: PZM-2 "HUSAR" - 1920+ Collab Project

Post autor: Jaskier »

Wóz z sianem jest świetny! Mój ulubiony element tej makiety.
Mech bardzo dobrze wkomponowany, postawiony w tle, przechodzi sobie obok pracujących ludzi, którzy zdają się nie zwracać na niego uwagi.

Ściany chlewiku mogłyby być z jakiegoś innego koloru. Można by w ten sposób rozjaśnić całość i nie zlewałby się z błotkiem, w którym taplają się prosiaki.
Gdzie są zdjęcia "od tyłu"? Majaczy tam jakiś pan rybak i chowa się drzewo. Planujesz coś jeszcze wrzucać?
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: PZM-2 "HUSAR" - 1920+ Collab Project

Post autor: jetboy »

Siano to mistrzostwo świata! Reszta niewiele słabsza. Brawo!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: PZM-2 "HUSAR" - 1920+ Collab Project

Post autor: rASch »

Mech wyszedł świetnie, ale nie tylko na nim człowiek skupia się oglądając zdjęcia. Świetny MOC.
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: PZM-2 "HUSAR" - 1920+ Collab Project

Post autor: Insomnia »

Świetna praca. Nie obijacie się przy tym collabie :)
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7021
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: PZM-2 "HUSAR" - 1920+ Collab Project

Post autor: Thietmaier »

Ja to uważam, że jest to chyba najlepszy, najbardziej spójny collab jaki kiedykolwiek widziałem. Chłopaki tak spójny styl prezentują, że można by rzec, że to budowała jedna osoba. Zazdroszczę, że nie potrafię takich ładnych terenów budować :D
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Biały_Bricks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 368
Rejestracja: 11 gru 2015 13:41
Rok urodzenia: 1988
Kontakt:

Re: PZM-2 "HUSAR" - 1920+ Collab Project

Post autor: Biały_Bricks »

Thietmaier pisze:Jak Wy to robicie, że z pracy na pracy coraz większe cudeńka powstają? Świetna praca, mech jest super, ale teren jeszcze lepszy. Zboże na wozie bardzo realistyczne, tak samo jak zaorane pole.
Jak to mówią - sztos! Mam nadzieję, że w końcu pozwolą się nam wszystkim spotkać na jakiejś wystawie bo chciałbym to wszystko pooglądać z bliska, bo zdjęcia nie umożliwiają dopatrzeć każdego detalu.
Wielkie dzięki, również mam nadzieję, że wystawa dojdzie do skutku i będzie można zestawić ze sobą wszystkie prace - efekt na pewno będzie piorunujący ;)
Kris Kelvin pisze:Jakby powywalać te wszystkie pokraczne mechy to byłaby fajna makieta, a tak to meh...
no niestety nie można mieć wszystkiego... obiecuję poprawę i w następnej pracy nie będzie żadnego pokracznego mecha ;)
staz pisze:
Kris Kelvin pisze:Jakby powywalać te wszystkie pokraczne mechy to byłaby fajna makieta, a tak to meh...
Byłaby kolejna z rzędu świetnie wykonana makieta których pojawiają sie setki.
Mechy są tu idealnie wpasowane i nadają mega klimatu. Ileż można oglądać takich samych kamieniczek, zamków etc. choćby nie wiem jak dobrze były wykonane.
Świetny collab, mocno żałuję że akurat miałem krucho z czasem.
Dzięki, jeszcze jest czas, żeby coś dobudować, jeśli nie teraz do prezentacji, to chociaż na wystawę ;)
Jaskier pisze:Wóz z sianem jest świetny! Mój ulubiony element tej makiety.
Mech bardzo dobrze wkomponowany, postawiony w tle, przechodzi sobie obok pracujących ludzi, którzy zdają się nie zwracać na niego uwagi.

Ściany chlewiku mogłyby być z jakiegoś innego koloru. Można by w ten sposób rozjaśnić całość i nie zlewałby się z błotkiem, w którym taplają się prosiaki.
Gdzie są zdjęcia "od tyłu"? Majaczy tam jakiś pan rybak i chowa się drzewo. Planujesz coś jeszcze wrzucać?
Chlew faktycznie mógłby być w jaśniejszym kolorze, ale powiem szczerze, że było to pierwszy element zagospodarowania który powstał i już nie było czasu na zmiany...

Jeśli chodzi o pozostałe zdjęcia to być może coś jeszcze wrzucę (chciałbym też dokładnie obfotografować mecha), ale chwilowo muszę trochę odpocząć od tego projektu ;)
jetboy pisze:Siano to mistrzostwo świata! Reszta niewiele słabsza. Brawo!
Wielkie dzięki ;)
rASch pisze:Mech wyszedł świetnie, ale nie tylko na nim człowiek skupia się oglądając zdjęcia. Świetny MOC.
Dzięki, ciesze się, że się podoba ;)
Insomnia pisze:Świetna praca. Nie obijacie się przy tym collabie :)
Robimy co możemy, żeby godnie reprezentować nasz LUG ;)
Thietmaier pisze:Ja to uważam, że jest to chyba najlepszy, najbardziej spójny collab jaki kiedykolwiek widziałem. Chłopaki tak spójny styl prezentują, że można by rzec, że to budowała jedna osoba. Zazdroszczę, że nie potrafię takich ładnych terenów budować :D
Jak na razie jest to pierwszy Collab, w którym biorę udział, ale na pewno nie ostatni ;) Prace faktycznie są dosyć spójne, co szczególnie na wystawie może dać fajny efekt ;)
ODPOWIEDZ