[MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 96
Rejestracja: 08 lip 2019 19:22
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: lechkulina »

Rewelacja! Bartku świetna gra kolorami, przełamanie olive green białym - owce i kwiatki, żółtym - słoneczniki i na koniec brązem - ziemia, to był strzał w 10. Z detali to trzeba by wychwalać chyba wszystko, zaczynając od fajnego drzewka, mostku kończąc na małej taczce czy nawet na ekwipunku konia. Czapki z głów :)

Pozdrawiam

lech
Awatar użytkownika
staz
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 86
Rejestracja: 17 sty 2017 20:32
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: staz »

Wow! Cały collab bardzo mi się podoba, ale to póki co najbardziej. Poprzednicy napisali chyba wszystko więc nie będę powielał, mam nadzieję że zobaczę to na wystawie :D
Wracam do oglądania zdjęć ;)
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: Janek »

Pozamiatane. Cieszę się, że mogłem cię wesprzeć moimi trawkami olive green. :D WIPy widziałem u ciebie na żywo, ale teraz to po prostu musisz przywieźć to na jakąś wystawę!
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: Mateusz92 »

Mega! Wszystko mi się podoba, mech, podstawka, scenki miodzio. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że pomimo tak dużej ilości zieleni całość nie jest nudna co chyba jest największym atutem MOCa.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: Jellyeater »

Chapeau bas. Wyśmienita praca. Idealna kompozycja. Tyle się dzieje przy w sumie takiej statyce i spokoju całości.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: Jaskier »

Rewelacyjna praca, zdecydowanie najlepsza jak dotąd pod względem kompozycji i prezentacji.
Detale jak zawsze u Ciebie fantastyczne, każdy fragment tej dioramy mógłby być osobnym MOCem i funkcjonować bez pozostałych.
Awatar użytkownika
ctr_bricks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 299
Rejestracja: 07 lis 2018 12:09
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: ctr_bricks »

Thietmaier pisze:Pozamiatałeś. Według mnie najlepsza praca z collabu. Świetne kolory, genialny mech, teren, scenki. Mech wydaje się być naturalnym krajobrazem przedstawionego swiata. Szacun!
Dzięki :) Cieszę, się że udało się wtopić go w tłum mimo sporych rozmiarów, ale kosztem sporej wielkości makiety, ilości klocków i czasu. Na szczęście prac się dobrze przyjęła, więc satysfakcja podwójna.
Sirius pisze:Super praca. Świetny MOC i dorównująca mu poziomem prezentacja. Kolory są bardzo fajnie dobrane. Podoba mi się, że słoneczniki przełamują te bure, dominujące barwy. Fajnie działa też żółta wstawka na mechu, która przyciąga do niego wzrok. Jestem pod wrażeniem, że tyle napracowałeś się przy podstawce, ale przez to osiągnąłeś efekt, jak na grafikach, gdzie mech ładnie wpasowuje się w scenkę i jej nie przytłacza. Na plus, że nawet strach ma kosę (scythe;) i podstawa pnia drzewa (jaki to klocek?).
Cieszę się, że moja amatorska obróbka przypadła do gustu, nie sądziłem że dwie lampy i gładkie tło wystarczy, aby tak podnieść odbiór pracy :) Klocek u podnóża drzewa to 87847, kiedyś kupiłem właśnie z myślą o drzewie. Pierwotnie miałem go wykorzystać na makiecie Shire, ale projekt przekładam już drugi rok :D
pit pisze:Muszę przyznać, że praca jest tak ładna i fajnie sfotografowana, że ogląda się ją z wielką przyjemnością.
Dzięki, myślę że to wszystko dzięki zrezygnowaniu z telefonu na rzecz lustrzanki. Sam się sobie teraz dziwię, że nie korzystałem z niej wcześniej.
crises pisze:Pora schować swoje klocki do szafy. Świetna diorama, mech rewelka, teren, kompozycja wszystko do siebie pasuje. Brawo.
Dziękuję, miałem chwilę wahań, co do kompozycji. Pierwotnie po prawej stronie zamiast spróchniałego drzewa i pola był lasek brzozowy, ale ostatecznie wykorzystam go pewnie w innej pracy, bo kolory strasznie się gryzły ;(
bigfig2000 pisze:Ta podstawka rozwala system, choć i sam mech jest doskonały. Dawno nie widziałem tak dobrze zrobionego otoczenia - pomimo ilości detali jest super przejrzyście. Wygląda to jakby były wyspy tematyczne (polana do wypasu, słoneczniki, pole itd.), które elegancko wyróżniają się, a zarazem całość tworzy spójną kompozycję :D Kolory wysp i pustki (brak roślinności) między tymi wyspami robią robotę. Brawo!!
Wielkie dzięki! Dość przypadkowo praca podzieliła się na scenki, ale tak jak pisałem, MOC miał być płytki i długi do łatwego oglądania na wystawach, pewnie to wymusiło taki podział - teraz wiem, że warto zwracać na to uwagę :)
bialy12344 pisze:Co tu dużo mówić - pozamiatałeś!

Teraz aż się odechciewa prezentować czegoś swojego, bo poziom wyznaczony przez Ciebie jest kosmiczny i ciężko będzie się do niego zbliżyć! :D
Dzięki! Czekam na Ciebie, po WIPach wiem że też będzie ostro!
glaz_pimpur pisze:Ten zielony kolor to był strzał w 10! Rozumiem, że mech jest niemieckim odpowiednikiem "Mocnego". Podziwiam twoją dbałość oddania szczegółów na makiecie. Nawet ludziki wyglądają bardzo niemiecko:)
Brakuje mi zdjęcia mecha od tyłu. Jestem ciekaw, czy jest tam jakaś drabina pozwalająca na wejście na górę, tak jak jest to przedstawione na obrazie?
Również dziękuję za miłe słowa :) Figurki miały być zmęczone i wkurzone na swoją robotę, ale rzeczywiście wyszły niemiecko :D Drabiny brak, słuszna uwaga - przed zdjęciami mecha zobaczę, czy udało mi się jakoś to naprawić, dzięki :)
goldsun pisze:No i pozamiatał.
Qrde, jak to dobrze, że swoje pokazałem wcześniej, bo po Twoim wyglądało by bardzo blado. ;-p
Nawet trudno mi wymienić to co mi się podoba, bo musiałbym pisać za dużo ... nawet jak na mnie. ;-)
Wszystko mi się podoba, zwłaszcza te takie szczególiki nie w samym mechu, tylko bardziej związane z ludzikami, np. cała scenka z panem z taczką i wszystko na tym koniu, z oponą na czele. Niby banalne, a jednak jaki daje efekt.
Dzięki, cieszę się że figurki tchnęły życie w pracę, bo zostawiłem to sobie na ostatni wieczór :) Taczkę chętnie pokaże na żywo jak idzie łatwo zbudować :)
jetboy pisze:Świetnie zbudowane i świetna prezentacja. Bardzo mi się podoba - wszystko jest na miejscu, klimat oddany idealnie. Skarpa i nierówny teren dodaje tej pracy realizmu. Brawo!
Panowie z kapituły Złotych Studów, zapiszcie sobie tą prace!
Dzięki :) Do studów daleka droga, przez rok może jeszcze wiele świetnych prac powstać!
lechkulina pisze:Rewelacja! Bartku świetna gra kolorami, przełamanie olive green białym - owce i kwiatki, żółtym - słoneczniki i na koniec brązem - ziemia, to był strzał w 10. Z detali to trzeba by wychwalać chyba wszystko, zaczynając od fajnego drzewka, mostku kończąc na małej taczce czy nawet na ekwipunku konia. Czapki z głów :)

Pozdrawiam

lech
Bardzo dziękuję! Koń z ekwipunkiem i mostek to rzeczywiście moje ulubione fragmenty makiety :)
staz pisze:Wow! Cały collab bardzo mi się podoba, ale to póki co najbardziej. Poprzednicy napisali chyba wszystko więc nie będę powielał, mam nadzieję że zobaczę to na wystawie :D
Wracam do oglądania zdjęć ;)
Dzięki! Na żywo na pewno uda się obejrzeć, nie zamierzam tego rozkładać - olive zdominowałby moje szufladki :D
Janek pisze:Pozamiatane. Cieszę się, że mogłem cię wesprzeć moimi trawkami olive green. :D WIPy widziałem u ciebie na żywo, ale teraz to po prostu musisz przywieźć to na jakąś wystawę!
Teraz to ty w wolnej chwili musisz dobudować swojego mecha do collabu!
Mateusz92 pisze:Mega! Wszystko mi się podoba, mech, podstawka, scenki miodzio. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że pomimo tak dużej ilości zieleni całość nie jest nudna co chyba jest największym atutem MOCa.
Dzięki! Też się bałem tej ilości olive green, bo w trakcie budowy rzeczywiście mnie też to przytłaczało. Ale podkręcanie pracy i przełamywanie innymi kolorami dało mi najwięcej radochy z budowania, bo w pewnym momencie podstawki miałem już dość :D
Jellyeater pisze:Chapeau bas. Wyśmienita praca. Idealna kompozycja. Tyle się dzieje przy w sumie takiej statyce i spokoju całości.
Również dziękuję! Przyjemnego oglądania, zapraszam do obejrzenia na żywo przy najbliższej możliwej okazji!
Jaskier pisze:Rewelacyjna praca, zdecydowanie najlepsza jak dotąd pod względem kompozycji i prezentacji.
Detale jak zawsze u Ciebie fantastyczne, każdy fragment tej dioramy mógłby być osobnym MOCem i funkcjonować bez pozostałych.
Dzięki! Często za dużo pomysłów w głowie krąży i upycham do pracy, co się da :D Dzięki za collab, liczę na kolejny bardzo owocny!


Jeszcze raz dzięki za komentarze, miód na moje afolowe ręce. Daliście dużego kopa motywacji!
____________________________________________
MOCs: FlickrInstaReddit
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: Kris Kelvin »

No to chyba jest rzecz która mi się najbardziej podoba za wszystkich, choć trzeba przyznać, że wszystkie prace są na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie, że z tych pokracznych mechów ten wygląda dla mnie najciekawiej.
Dam 8/10 na zachętę.

Jest gdzieś jakaś strona gdzie są te wszystkie mechy?
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: rASch »

Tyle już tu napisali dobrego że nie mam nic więcej do powiedzenia. Nie mogę oderwać oczu od zdjęć, świetna robota.
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [MOC] Pz. Kpfm. IV Vielfraß - 1920+ Collab Project

Post autor: romkoo »

I tu jest prawdziwa MOC, wspaniale wpasowany mech w scenerię. Idealnie oddałeś klimat grafiki. Już na etapie budowania widać było dużą staranność i dbałość o szczegóły przy projektowaniu mecha. Scenerią dopełniłeś dzieła. Najlepsza prezentacja jaką widziałem do tej pory w twoim wykonaniu. Jestem ciekaw jak wypadnie w naturalnym świetle na wystawie.
ODPOWIEDZ