Frostpunk Automaton

Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Frostpunk Automaton

Post autor: Sariel »

Obrazek

Dane techniczne:
Wymiary: wys. 42s / szer. 15s / dł. 34s
Waga: 0.256 kg

Trochę nie wiem do którego działu to wsadzić. Zgodnie z zasadą że czasem trzeba zbudować coś trochę innego oto model Automatona z gry Frostpunk polskiego studia 11 Bit. Jest to rodzaj robota którego można odnaleźć albo zbudować żeby obrabiał jakiś budynek w zastępstwie ludzkiej siły roboczej.

Model jest statyczny, posiada po 5 punktów artykulacji w każdej nodze, dodatkowo końcówki nóg mogą się wsuwać i wysuwać, jak w grze, oraz całe nogi dają się obracać o 90 stopni w stosunku do "nadwozia", a więc Automaton może się ustawić niejako w poprzek.

Tak, rozważałem zrobienie wersji faktycznie chodzącej ale po przeanalizowaniu tego jak się porusza model w grze, uznałem że nie jest to wykonalne w rozsądnej skali i z zachowaniem wyglądu. Problemów do rozwiązania jest tu cała masa:
- wysoko umieszczony środek ciężkości przy wąsko rozstawionych "stopach"
- znikoma ilość miejsca na "górze", w grze Automaton składa się w 90% z nóg
- sekwencja poruszania nogami: żeby w ogóle marzyć o stabilnym chodzeniu czegoś takiego, moim zdaniem trzebaby trzymać trzy nogi na ziemi kiedy czwarta się podnosi, a więc poruszamy nogami kolejno po jednej i tu pojawia się problem co w tym czasie zrobić z trzema stojącymi na ziemi. Żeby nastąpił ruch, one też muszą się w którymś momencie przemieścić, ergo duże problemy z synchronizacją wszystkich nóg mechanicznie, bo luzy, z kolei żeby na górze zmieścić NXT/EV3 i podejść do tego software'owo zachowując wygląd, to model musiałby być chyba wysokości Longera

Specjalne podziękowanie dla Auriego za jak zwykle doskonałe klocki metallic gold.

Galeria: https://bricksafe.com/pages/sariel/frostpunk-automaton" target="_blank
Parę fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I film z majestatycznym staniem w miejscu:
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Frostpunk Automaton

Post autor: jetboy »

Propsy za coś nietypowego.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ