PKP Intercity 112A

gomiunddoris
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 40
Rejestracja: 22 maja 2019 21:45
Rok urodzenia: 1983
Kontakt:

PKP Intercity 112A

Post autor: gomiunddoris »

Cześć!
Chciałby przedstawić parę wagonów , które jakiś czas temu już powstały, natomiast dopiero teraz miałem chwilkę żeby je wrzucić. Co do historii (źródło Wikipedia) to wagony były produkowane w latach 1969-1989 przez H. Cegielski – Poznań. Obecnie jest to najpopularniejszy typ wagonów używany przez PKP IC w pociągach pośpiesznych oraz Ekspres Intercity. Powstał jako wersja rozwojowa wagonu 104A. Przez 20 lat produkcji powstało wiele wersji, różniących się, m.in. rodzajem ogrzewania, typem zastosowanych drzwi, wystrojem wnętrza i jego organizacją.

Nie posiadam w swoim taborze żadnych wagonów pasażerskich, a w związku z tym że miałem fajne ramki okienne w kolorze TAN to uznałem, że może trzeba by je jakoś wykorzystać i to najlepiej w wagonach typu 112A. Żaden ze mnie fotograf, zdjęcia jakby trochę słabe jakościowo, ale można coś dostrzec :)

Wcześniej wagonami tego typu zainspirował mnie Mirek, zatem mam i ja :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
solic
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 410
Rejestracja: 30 sie 2013 10:12
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: PKP Intercity 112A

Post autor: solic »

Bardzo ładne.

Przy okazji jakiejś wystawy pooglądam sobie szczegóły, bo mam wrażenie że nieźle się przy nich nakombinowałeś. Np. ten czerwony pasek nad oknami jest na pół płytki zrobiony z bracketów?
Albo dach - część górna ze slope curved 1x3 (albo 2x3) - tam jest tiles po środku, żeby szerokość się zgadzała?

Też użyłem beżowych okienek 3x3, ale w pionie, w starym wagonie BCi, ale tam są jednak trochę za duże. Tutaj pasują bardzo dobrze.

Brakuje mi tylko wisienki na torcie w postaci jakiejś naklejki z logiem PKP.

PS. niedawno zbudowałem dwa wagony 141A w malowaniu PKP Intercity, właściwie są gotowe tylko właśnie utknąłem na naklejkach:) I mają podobnie zbudowany dach:)
-----
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...
gomiunddoris
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 40
Rejestracja: 22 maja 2019 21:45
Rok urodzenia: 1983
Kontakt:

Re: PKP Intercity 112A

Post autor: gomiunddoris »

solic pisze:
Np. ten czerwony pasek nad oknami jest na pół płytki zrobiony z bracketów?
dokładnie tak, z bracketów 2x4
solic pisze: Albo dach - część górna ze slope curved 1x3 (albo 2x3) - tam jest tiles po środku, żeby szerokość się zgadzała?
tutaj akurat użyłem paneli 1x4x1
solic pisze:
Brakuje mi tylko wisienki na torcie w postaci jakiejś naklejki z logiem PKP.
Tak, mi też ich brakuje :) ale pracuje nad tym, myślę że niebawem się pojawią bo wygląda to słabo :/
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: PKP Intercity 112A

Post autor: Mateusz92 »

Już na flickrze pisałem, że mi się bardzo podoba, ale nie zaszkodzi w tym przypadku się powtórzyć. Te okienka tanowe świetnie współgrają z resztą. Czekam jeszcze na zieloną wersję i jakiegoś pasażerskiego loka do takiego fajnego zestawu i już będą totalne najntisy. :)
samolot
Posty: 64
Rejestracja: 07 kwie 2017 06:51
Rok urodzenia: 1977

Re: PKP Intercity 112A

Post autor: samolot »

Nie jestem kolejkowy ale lubię patrzeć na dobrze wykonane modele. Te wagony są świetne
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: PKP Intercity 112A

Post autor: parsom »

Super! Ale gdzie 2 klasa?
Da się te zdjęcia jakoś bardziej przybliżyć?
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7485
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: PKP Intercity 112A

Post autor: Benny80 »

112 bardzo ładne, brawo. Jedynie okna haźlowe za duże, moim zdaniem ofc, ale reszta pico-belo ;)

I coś czuję wysyp osobówek w tym roku (sam mam 95% gotowe w LDD, z zamysłem prawdziwych na jesień) ale w tym układzie chyba wrócę do mojego ulubionego malowania IV ep, (DkRed/DkGreen) żeby nie robić konkurencji.. ;'>
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
ODPOWIEDZ