Renault AE385 Magnum (1990)

Awatar użytkownika
Pilanin
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2021 16:14
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Piła

Renault AE385 Magnum (1990)

Post autor: Pilanin »

Witam wszystkich!

Chciałbym zaprezentować Wam (po raz pierwszy tutaj) jedną z kilku dawnych konstrukcji których zbudowałem. Od 2015 buduję modele pojazdów ciężarowych w skali 1:24 (głównie na 12 studów szerokości). Na pierwszy rzut pokaże jeden z bardziej popularnych ciągników - Renault 385 AE "Magnum" z 1990 roku. W nim chciałem zachować w miarę oryginalne malowanie. Model jest nieco wzorowany na jednej konstrukcji Magnumki, ale późniejszej wersji "Integral" autorstwa Kamila M. Tutaj wiele elementów zmodernizowałem i dostosowałem do wcześniejszej generacji AE. Mam nadzieję, że się spodoba. Czekam na wszystkie komentarze.
Pozdrawiam!
Załączniki
DSC080.jpg
DSC079.jpg
DSC086.jpg
DSC081.jpg
DSC078.jpg
DSC077.jpg
Pilanin.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Renault AE385 Magnum (1990)

Post autor: Sirius »

Bardzo dobry debiut na forum. Nie znam się na ciągnikach, ale z zewnątrz wygląda ładnie. Proponuję natomiast popracować jeszcze trochę nad wnętrzem. Study potrafią nadać ładną fakturę, ale w moim odczuciu przydałoby się tam trochę kafli.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Renault AE385 Magnum (1990)

Post autor: jetboy »

Z czego są zrobione te kablo-sprężyny które się podłącza do naczepy? Model bardzo udany, jak na debiut - rewelacja!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Pilanin
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2021 16:14
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Piła

Re: Renault AE385 Magnum (1990)

Post autor: Pilanin »

Sirius: Tak wiem, wytelisowanie wnętrza to podstawa. W nowszych moich modelach jest to na porządku dziennym. Siedzenia wolę jednak jeszcze zostawić ze studami, gdyż imitują jakby taką hmmm "poduszkę".
Jetboy: Tylne kable zostały zrobione z..... bransoletki które noszą dziewczyny. Takie rzeczy znajdowałem kiedyś lata temu w szkole i obczaiłem by z tego zrobić kable. Obecnie stosuje kabelki z długopisu na sprężynce przyklejanego do blatu stołu. Jest on bardziej elastyczny i leży on normalnie zwinięty a nie jest twardy jak te widoczne na zdjęciach.
Pilanin.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7068
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Renault AE385 Magnum (1990)

Post autor: Jaskier »

Elegancko, ładny debiut. ;)
ODPOWIEDZ