Wazony

Rok urodzenia: 1986

Wazony

Postprzez JAREMA. » 26 sty 2021 00:17

Cześć wszystkim, dzięki Liwnikowi dowiedziałem się o konkursie na zbudowanie wazonu dla zestawu kwiatów o numerze 10280, fartownie zbiegło się to z zakupem wspomnianego setu na urodziny żony.

Wykorzystując wolną sobotę zbudowałem 4 wazony i wybrane 3 zgłosiłem do konkursu. poniżej opis czym się inspirowałem w każdym modelu.

Obrazek

Od lewej kolejno:

BIAŁA WIKLINA - blisko 750 sztuk Plate Modified 1 x 2 okalających "dishe 6x6" umieszczone w podstawie. forma wystarczająco elastyczna aby można nadać jej nieregularny kształt. Inspirowane koszykami wiklinowymi.

Obrazek

KOLOROWE SZKŁO - Poza podstawą, całość konstrukcji składa się wyłącznie z plate 1x2 w transparentnych odcieniach. Inspiracją przy budowie było kolorowe tłuczone szkło.

Obrazek

BETON ARCHITEKTONICZNY - Wazon wykonany z paneli 1x6x5 przełożone pojedynczymi "plate'ami" w celu poprawienia proporcji. Kolor LBG miał na celu imitować beton architektoniczny nawiązujący do trendów DYI

Obrazek

SZAFIR W PORCELANIE - Połączenie transparentnych odcieni niebieskich plate 1x2 oraz białych paneli oddzielone jedną warstwą chromowanych plate. Wazon inspirowany porcelaną zdobioną srebrem i malowaniem

Obrazek

Sylwia na stół wybrała akurat ten którego nie zgłosiłem :)

Link do mojego profilu na flickr, gdzie można podejrzeć inne modele:
https://www.flickr.com/photos/129163908@N07/

Zapraszam do komentowania.

Rok urodzenia: 1982

Re: Wazony

Postprzez Karol JR Bricks » 26 sty 2021 07:16

Pierwszy z lewej jest idealny. Super.
Ogólnie ten zestaw mi się nie widział ale z tym wazonem.... Hmmmm :)

Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Rok urodzenia: 1978

Postprzez Insomnia » 26 sty 2021 08:01

Wszystkie prezentują się świetnie ale ten wiklinowy jest zdecydowanie najlepszy

Zarząd Stowarzyszenia
Rok urodzenia: 1992

Postprzez Mateusz92 » 26 sty 2021 08:36

Ten wiklinowy to istny majstersztyk! Tutaj tez moje pytanie: te okrągłe plate 1x2 dały się tak ładnie modelować bo na pierwszym zdjęciu wygląda jakby wazon był szerszy tak w 1/4 wysokości?
Miłośnik Majonezu, Kawaler Orderu "Pierwsze Wąsy Polskiego Afolstwa" i Dyrektor Zbudujcowych Linii Kolejowych
flickr

Rok urodzenia: 1982

Postprzez romkoo » 26 sty 2021 08:57

Super wyszły te wazony. Co do białego to raczej jest złudzenie. On jest wypukły od frontu(co słaboo widać) dzięki czemu boki trochę się rozeszły i wyszła bardzo fajna bryła.

Zarząd Stowarzyszenia
Rok urodzenia: 1995

Postprzez ctr_bricks » 26 sty 2021 09:10

Pierwszy wazon genialny, super że da się tak modelować kształt tymi plateami :)

Rok urodzenia: 1996

Postprzez Thietmaier » 26 sty 2021 10:02

Pierwszy jest po prostu fantastyczny!

Zarząd Stowarzyszenia
Rok urodzenia: 1995

Postprzez Jaskier » 26 sty 2021 10:03

Wiklinowy najlepszy, potem ten z kolorowego szkła. ;)

Rok urodzenia: 1970

Postprzez marki » 26 sty 2021 10:36

Mateusz92 napisał(a):Ten wiklinowy to istny majstersztyk! Tutaj tez moje pytanie: te okrągłe plate 1x2 dały się tak ładnie modelować bo na pierwszym zdjęciu wygląda jakby wazon był szerszy tak w 1/4 wysokości?

Odpowiem ci za właściciela, jak nie ma pod spodem sztywnej podkładki to można modelować dowolnie.
W tym przypadku jest lekko ściśnięty i stoi bokiem, z tąd ten efekt.

Rok urodzenia: 1986

Postprzez JAREMA. » 26 sty 2021 11:17

Bardzo dziękuję za pozytywny odbiór, wiklinowy jest moim numerem 1 i liczę nieśmiało że może uda się wpaść w oko żiri.

Mateusz92 napisał(a):Ten wiklinowy to istny majstersztyk! Tutaj tez moje pytanie: te okrągłe plate 1x2 dały się tak ładnie modelować bo na pierwszym zdjęciu wygląda jakby wazon był szerszy tak w 1/4 wysokości?

Dało się bez problemu modelować, ale dowiedziałem się o tym przypadkiem po skończonej budowie, Nie ukrywam że na samym dole są 3 dishe 6x6 na które musiałem "naciągnać" okalające je klocki ale bez jakiejś wielkiej siły, potem poszło bardzo gładko a dishe siedzą ciasno. Formowanie odbywa się bezproblemowo, pękł w połowie dopiero przy ściśnięciu na około 3 studów prześwitu (połowa średnicy)
Co ciekawe żeby wrócił do pierwotnej formy wystarczy mocno nacisnąć od dołu i góry a klocki wracają na swoje miejsca.

Postaram się nagrać jakiś gif z obrotu aby pokazać jak fajnie dało się go wygiąć bez uszkodzenia struktury, tylko jeszcze nie wiem jak taki gif stworzyć.

Następna strona

Powrót do Nasza twórczość