Renault Magnum AE + Moffett M4

Awatar użytkownika
barneius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 183
Rejestracja: 09 sty 2019 22:51
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Renault Magnum AE + Moffett M4

Post autor: barneius »

Co prawda techniki, które wykorzystujesz to zupełnie nie moja bajka (preferuję te "na legalu") ale wychodzą Tobie te modele prima sort. W szczególności jestem pod wrażeniem dbałości o proporcje, co w tej skali jest mega wyzwaniem. Brawo! Renia wymiata! ...i na pewno zasługuje na znaczek ;)
- barneius heavy machinery and vessels industries -
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Renault Magnum AE + Moffett M4

Post autor: tybort »

Mi też kabina ciągnika wydaje się za wysoka - ale jak sobie "mierzę" poszczególne fragmenty to niby się zgadza. Jakiś chochlik optyczny najwyraźniej. Może ten czarny pasek pod szybą na to wpływa? Albo dolna część zderzaka - w oryginale jest na rogach zaokrąglona. Nie wiem.

Za to wózek to mistrzostwo, szczególnie to tylne kółko - zarówno jego mocowanie, jak i serki współpracujące z łukiem (o czym pisał Mateusz) są doskonałe. A biało-czerwone naklejki chowają zaokrąglone krawędzie świateł, nie? ;) Sprytne :)
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Renault Magnum AE + Moffett M4

Post autor: Thietmaier »

Dzięki i Wam Panowie. Widzę, że sporemu gronu spodobał się ten zestaw :)

Z tą wysokością to faktycznie możecie mieć rację - niby na etapie budowanie nie zwróciłem na to w ogóle uwagi, ale teraz jak porównuje zdjęcie modelu i oryginału to coś jest nie halo - chyba zielona część pod szybą jest za wysoka o płytkę lub półtorej. Ale z uwagi na to, że cała górna część kabiny jest zrobiona snotem i serkami, to usunięcie płytki na wysokości może być baaardzo problematyczne. I raczej nie pokuszę się o to już.

Tak, naklejki w wózku chowają krawędzie świateł, ale w sumie nie taki był ich cel - chciałem zrobić tylko taką ramkę dookoła nich, a że przy okazji schowałem te boki, to wyszło to całkiem przypadkowo :)
A jakby ktoś pytał, to ta ramka wokół świateł to przycięta ramka z arkusza naklejek która została po zdjęciu naklejek z paskami na kafla 1x2. Taki tam recycling :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
ODPOWIEDZ