Iron Builder is back!

Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Iron Builder is back!

Post autor: tybort »

Wystartował Iron Builder.

Główna strona tutaj
https://iron.builders/" target="_blank
ale zasadniczo całe życie dzieje się na Discordzie (link na stronce powyżej).

Pierwsza runda otwarta dla wszystkich, późniejszych zasad do końca nie rozumiem ;)
Ale generalnie jest to konkurs na wyniszczenie. Zgiń albo wygraj. Zapomnij o pracy, rodzinie, śnie. Buduj. I zapisz się w historii ;)

Ktoś się odważy spróbować? :)
Młodzieży, patrzę na was.
A może stara gwardia chciałaby dowieść, że tak całkiem nie spróchniała? ;)
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Iron Builder is back!

Post autor: Jerac »

Konkurs dopuszcza tylko budowle z prawdziwych klocków, wirtualne nie. I wymaga posiadania specyficznych klocków, co etap innych, w dużej ilości.
Jako że poczta nie działa (od marca nie dostałem żadnej przesyłki), mogę sobie.

Ale chętnie popatrzę na zmagania bogaczy mających miliony klocków w szufladkach ;)
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Iron Builder is back!

Post autor: Thietmaier »

I dlatego osobiście preferuję Reverse Engineering Challange :) Nie wymaga wielkich ilości klocków w jakiś konkretnych kolorach i daje ogrom frajdy z główkowania jak to wszystko się ze sobą trzyma :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Iron Builder is back!

Post autor: tybort »

Reverse Engineering Challenge jest super, tylko, że Ryan też się najwyraźniej obraził na flickra i przeniósł na Instagrama, w związku z czym jakoś dużo więcej jest debilnych komentarzy podających rozwiązanie, których ciężko nie widzieć. No i, oczywiście, interfejs insta to jest jakaś porażka, że o promptowaniu o rejestrację nie wspomnę (tak, nudny jestem).

Jerac, na tym etapie musisz użyć minifigowych nóżek w dowolnym kolorze z dowolnymi nadrukami (lub bez), więc to raczej nie powinno być problemem. Później tak, pewnie będą wymagali bardziej niezwykłych części. Ale co do poczty to ja nie mam z nią problemów - tzn. Inpost i kurierzy działają doskonale (szacunek dla tych ludzi!), a jedna przesyłka wysłana za pośrednictwem PP doszła do mnie może z 1-2 dniowym opóźnieniem w stosunku do sytuacji idealnej. Teoretycznie Poczta Polska dostarcza przesyłki zagraniczne DO Polski normalnie.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Iron Builder is back!

Post autor: jetboy »

tybort pisze:Reverse Engineering Challenge jest super, tylko, że Ryan też się najwyraźniej obraził na flickra i przeniósł na Instagrama, w związku z czym jakoś dużo więcej jest debilnych komentarzy podających rozwiązanie, których ciężko nie widzieć.
Nie widziałem ani jednego takiego komentarza.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Iron Builder is back!

Post autor: Thietmaier »

No niestety, spora część community przeszła na instagrama i flickr poszedł do lamusa. Takie czasy :) Jak rozumiem, narzekasz na interfejs wersji przeglądarkowej? No cóż, musiałbyś zmienić swoje nastawienie do social media i założyć sobie konto ;)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Iron Builder is back!

Post autor: tybort »

jetboy pisze:
tybort pisze:Reverse Engineering Challenge jest super, tylko, że Ryan też się najwyraźniej obraził na flickra i przeniósł na Instagrama, w związku z czym jakoś dużo więcej jest debilnych komentarzy podających rozwiązanie, których ciężko nie widzieć.
Nie widziałem ani jednego takiego komentarza.
Aha.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Iron Builder is back!

Post autor: jetboy »

Thietmaier pisze:No niestety, spora część community przeszła na instagrama i flickr poszedł do lamusa. Takie czasy :) Jak rozumiem, narzekasz na interfejs wersji przeglądarkowej? No cóż, musiałbyś zmienić swoje nastawienie do social media i założyć sobie konto ;)
I co wtedy? Bo ja złożyłem sobie konto i interfejs nie jest przez to jakoś specjalnie mniej gówniany. Co przegapiłem?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Iron Builder is back!

Post autor: Jerac »

Tybort, teraz tak, ale zobacz na historyczne edycje - większości z tych rzeczy mam 2-3 sztuki a nie 20 czy 100 :D
A przesyłki - zagraniczne niestety wszystkie stoją. A konkretnie, z 3:
- jedna została odesłana do nadawcy z sortowni WER Warszawa, bo tak, i nie udało mi się nawet dodzwonić żeby to wyjaśnić
- druga wisi na WER Warszawa od 2 tygodni, w sumie zaraz 3, i jak wyżej
- trzecia ma numer listu przewozowego który do niczego nie pasuje, ani Niemcowi gdzie kupiłem nie udało się nic ustalić, a ja jak dzwoniłem na pocztę - patrz wyżej.

Inpost i kurierzy działają ale niestety jedno wziąłem pocztą bo byłem głupi, a pozostałe dwie wziąłem pocztą bo nie było innej opcji. Cała masa sprzedawców na BL nie ma opcji innej niż poczta.

Interfejs instagrama jest moim zdaniem jedną z najgorszych rzeczy współczesnego internetu. Ale też nie jest to nic dziwnego - przeciętnego użytkownika instagrama bardziej obchodzi ilość serduszek w komentarzach niż to, że mógłby łatwiej tworzyć nowe posty, a dzięki cudom równouprawnienia i parytetów w wielkich korporacjach zatrudniane są osoby o stosownym kolorze skóry a nie umiejętnościach.

Aktualnie największa społeczność fanów lego jest na instagramie i obojętnie jaki jest, trzeba z tym żyć. W ogóle internet cały czas ewoluuje. Instagrama kiedyś też coś zastąpi, i pewnie będzie nawet bardziej porypane niż on sam.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Iron Builder is back!

Post autor: goldsun »

jetboy pisze:
Thietmaier pisze:No niestety, spora część community przeszła na instagrama i flickr poszedł do lamusa. Takie czasy :) Jak rozumiem, narzekasz na interfejs wersji przeglądarkowej? No cóż, musiałbyś zmienić swoje nastawienie do social media i założyć sobie konto ;)
I co wtedy? Bo ja złożyłem sobie konto i interfejs nie jest przez to jakoś specjalnie mniej gówniany. Co przegapiłem?
Ja mam bardziej życiowe pytanie - buduję z klocków, a nie mam instagrama, ani FB i w niczym mi ten brak nie przeszkadza - co jest ze mną nie tak? ;-p
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
ODPOWIEDZ