Lego BOOST jaki tablet?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Leszek

Lego BOOST jaki tablet?

Post autor: Leszek »

Witam, czy ktoś może ma zestaw LEGO BOOST? Z jakich korzystacie tabletów? Na stronie Lego są podane wymagane parametry ale są nieścisłości, dokładnie chodzi mi o bluetooth który ma być w wersji 4.1 lecz w polecanych tabletach jest Lenovo Yoga Tablet 2 8" który ma bluetootch w wersji 4.0. Czy macie w swoich tabletach BT 4.0 czy 4.1?
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lego BOOST jaki tablet?

Post autor: Sariel »

Potwierdzam że działa na Sony Xperii Z2 która wg specyfikacji ma 4.0.
Awatar użytkownika
Isia

Re: Lego BOOST jaki tablet?

Post autor: Isia »

Do tych klocków kupiłam tablet Asus Iconia 10. W tablecie tym jest bluetooth 4.0. Z tego co się orientowałam musi to być bluetooth o niskim poborze mocy - każdy ząbek w wersji od 4.1 w górę spełnia to, a przy 4.0 tylko niektóre.
Awatar użytkownika
bbb

Re: Lego BOOST jaki tablet?

Post autor: bbb »

Witam

na samsungu galaxy tab 4 nie działa Bt 4.0 natomiast na alcatel pixi 4 bt 4.0 na szczęście u mnie zadziałało :)
weldermax
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2017 20:22
Rok urodzenia: 1979

Re: Lego BOOST jaki tablet?

Post autor: weldermax »

Cześć
Proszę o informację, czy IBM Lenovo Tab 4 8 (bluetooth 4.0) będize kompatybilny z Lego Boost? Dowiedziałem się czegoś na temat bluetooth o niskim poborze energi: Od 2010 r. wprowadza się tzw. Bluetooth Low Energy (BLE). Problem w tym, że nie nigdzie nie udziela się takich informacj więc jak sprawdzić który tablet to ma?
weldermax
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2017 20:22
Rok urodzenia: 1979

Re: Lego BOOST jaki tablet?

Post autor: weldermax »

Witam.
Po dalszym poszukiwaniu prawdy, znalazłem aplikację do testowania typu Bluetooh. Apka to: BLE CHECKER. wystarczy zainstalować i uruchomić - wynik jest natychmiast.
Jeżeli Ktoś ma w posiadaniu LENOVO TAB 4 8 to bardzo proszę o przetestowanie go ww aplikacją.

Dzięki.
Awatar użytkownika
Yesyes

Re: Lego BOOST jaki tablet?

Post autor: Yesyes »

Witam. Posiadam tablet Lenovo TAB 2 A8-50F i dokładnie tak jak przedmówca zastanawiam się czy ten tablet przy parametrze Bluetooth® 4.0 będzie współpracował z LEgo BOOST? Może ktoś potrafi odpowiedzieć na to pytanie:)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Lego BOOST jaki tablet?

Post autor: jetboy »

Yesyes pisze:Witam. Posiadam tablet Lenovo TAB 2 A8-50F i dokładnie tak jak przedmówca zastanawiam się czy ten tablet przy parametrze Bluetooth® 4.0 będzie współpracował z LEgo BOOST? Może ktoś potrafi odpowiedzieć na to pytanie:)
Pobierz darmową aplikację BLE Checker po której uruchomieniu będziesz wiedział czy LEGO Booost zadziała na twoim tablecie.

Przypominam że dostępna jest też aplikacja LEGO Boost na Windows 10. Jeśli laptop lub komputer nie dysponuje Bluetoothem 4.1 to zawsze można dokupić urządzenie podłączane przez USB który da mu taka możliwość. To może być dla wielu osób szybsze, łatwiejsze i tańsze rozwiązanie niż zakup odpowiedniego tabletu.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Yesyes

Re: Lego BOOST jaki tablet?

Post autor: Yesyes »

Dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Lego BOOST jaki tablet?

Post autor: jetboy »

Od kliku dni dostępna jest wersja boost również na telefony iOS i Android.
Ostatnie windows update poprawiają też działanie aplikacji na Windows 10. Jeśli nadal wam crashuje to trzeba z poziomu Windows Shopu wyczyśić dane aplikacji.
Jeśli laptop nie wspiera bluetooth low energy, to mogę polecić urządzenie ASUS BT-400 które jest kompatybilne. W polsce dystrybucją zajmuje się ABC Data, a kupić je można w Euro RTV-AGD lub Komputroniku. Również przez internet.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ