W czym trzymać elementy?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: jetboy »

Insomnia pisze:Macie jakiś optymalny system przechowywania fiigurek? Przy każdej pracy mieszam ze sobą elementy minifigów i w chwili obecnej mam ze 2 szuflady całych figurek i szufladę rozwalonych. Odpuściłem sobie składanie ich do kupy za każdym razem, gdy rozbiorę pracę i teraz zastanawiam się jak najsensowniej je trzymać żeby później łatwo było coś złożyć i nie szukać godzinami tej jednej, właściwej główki czy torsu.
Posortuj tematycznie Np. Glowki Kobiety/mezczyzni/kosmici/zwierzeta. Mozna bardziej szczegolowo w okularach/bez okularow. Brodacze/wasacze. Mlodzi/starzy. Tak samo torsiki. Meskie/zenskie. City, ninjago, castle, gladkie, etc.

Oczywiscie wszystko zależy jakie masz elementy i w jakich ilościach. Dla kazdej kolekcji bedzie inny optymalny podzial.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Jaskier »

Ja mam tak jak Jetboy napisał.
Dodatkowo, główki trzymam spięte w słupki, żeby wygodniej je było przeglądać.

Teoretycznie, bo już mi się uzbierało ze trzy litry części z figurek z nowych zestawów, z magazynów, z zamówień na BL, które są nieposegregowane, bo takie ilości przerosły możliwości magazynowe poprzedniego systemu. Na szczęście w nowym lokum mam więcej miejsca, więc po skończeniu wikingów biorę się za ogarnianie systemu sortowania figurek.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: tybort »

Główki mam jak Jaskier, w słupkach. Poza tym posortowane po kolorach a ostatnio tytanicznym wysiłkiem wyrównałem słupki do tej samej wielkości i żółte podzieliłem na bardziej męskie i bardziej damskie. Częściowo zgrupowałem też identyczne, zwłaszcza te bardzo charakterystyczne. Tylko, że te słupki wszystkie razem leżą w szufladce OKT, więc żeby coś znaleźć i tak muszę mozolnie przeglądać każdy słupek. Podział z zastosowaniem kategorii, o którym pisze Jet, jest bardzo rozsądny, tylko obawiam się, że miałbym problem, co zrobić z wąsaczem w okularach - dać do wąsaczy, czy okularników? Tworzyć oddzielną kategorię? Do tego by się przydały tagi. A do tego programik ze zdjęciami i wyszukiwarką/filtrem. Czyli w zasadzie bricklink tylko z oznaczeniem, że coś mam. I po takiej konkluzji z reguły odechciewa mi się zastanawiać dalej.

Torsy mam podzielone na trzy grupy, w każdej grupie konkretne kolory, możliwie kontrastowe w ramach grupy (tak żeby np. czarny, dk blue i dk green nie były razem). Szukanie czegokolwiek to też mordęga, jeszcze gorzej niż te główki. Ale znowu, gdyby miało być tematycznie, to niektóre torsy nie wiadomo jak zakwalifikować.

Nóżki mam oddzielnie z nadrukami i oddzielnie bez. W tych bez nadruków potrafię szukać dość sprawnie :P
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Stelario »

Spinanie główek w słupki sprawia że później schodzą z torsów z helmami." LEGO produkuje każdy klocek z dokładnością do mikrona i wszystko jest równe" i oczywiście study na głowie są szersze niż "szyja" do tego dochodzi jeszcze różnica w wielkości torsów starych i nowych. Czasem jak jedna główka spada to wystarczy spróbować kolejne 10 sztuk i któryś powinien pasować.
Jak się boisz o nadruki na główkach to sobie każda zapakuj oddzielnie ale nigdy ich nie spinaj z niczym innym niż torsem z którym używasz
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: dzidek1983 »

Ja figurki rozebrałem na czynniki pierwsze i teraz żałuję, wiele elementów tworzy daną spójną postać, trzeba potem tego szukać w różnych pojemnikach.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: tybort »

Stelario pisze:Spinanie główek w słupki sprawia że później schodzą z torsów z helmami.
Zawsze się tego bałem (i pękania), ale szczerze mówiąc po kilku latach trzymania główek w taki sposób, nie zauważyłem jakiegoś szczególnego luzu.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Jaskier »

tybort pisze:
Stelario pisze:Spinanie główek w słupki sprawia że później schodzą z torsów z helmami.
Zawsze się tego bałem (i pękania), ale szczerze mówiąc po kilku latach trzymania główek w taki sposób, nie zauważyłem jakiegoś szczególnego luzu.
Takie same wnioski u mnie.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Stelario »

No ja zauważyłem ;) szczególnie używając nowych rozepchanych główek ze starymi torsami, chociaż z nowymi też się zdarza.
Sytuacje że głowa się przekręca z hełmem są na porządku dziennym ale miałem jedna figurkę że mi poprostu odpadała regularnie głowa.

Pękających główek jeszcze nie widziałem, gotowałem kiedyś głowę przez 20 minut zrobiła się 50% większą ale nic nie pękło, więc tutaj się chyba bardzo trzeba starać żeby to zepsuć.
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3904
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: pit »

Zrobiłem sobie ostatnio kolekcję różnokolorowych classic space'owych kosmonautów korzystając z tych klasycznych główek z ostatniego lugbulka i okazuje się, że większość tych główek bardzo luźno trzyma się starych torsów.
Co do pękających główek, to miałem jeden taki przypadek - kowboja z 1. serii figurek w saszetkach.
Esper
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwie 2021 08:20
Rok urodzenia: 1985

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Esper »

Witam,
trafiłem tu głównie szukając odpowiedzi na taki problem, dwójka dzieci 4lata, liczka zestawów rośnie, ciągle wszystko wala się po podłodze i na szybko zbieranych pojemnikach. Jak się okazuje bez podzielenia tego kolorami prawie nic się nie da zbudować(głównie lego City). Przejrzałem temat i proponowane pojemniki są fajne choć wydaje mi się, że nie dla takich brzdąców. Szukałem z googlem ale ciężko coś trafić - z tego co widzę fajnie byłoby mieć pojemnik przezroczysty, około 25x35x6cm z możliwością zamykania i układania jeden na drugim. Znalazłem coś takiego ale to pojemnik na żywność ponad 30zł za sztukę a i zamknięcie szczelne/ciężkie w użyciu.
ODPOWIEDZ