Konfiguracja BuWizz 3.0 dla modelu Cada AE86

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Krxlion

Konfiguracja BuWizz 3.0 dla modelu Cada AE86

Post autor: Krxlion »

Cześć wszystkim!
Mam kilka pytań dotyczących motoryzacji modelu Cada, na które mam nadzieję odpowiecie. Przede wszystkim chcę kupić BuWizz 3.0, aby zmotoryzować dwa silniki BuWizz (po jednym na każde koło i port Power Functions) i dodać, jak sądzę, silnik Powered UP/WeeDo jako serwomotor. W tym celu potrzebuję konkretnego silnika i oto moje pytania:
1. Jakiego silnika powinienem użyć: 88008, 45303 czy 88013? Czy muszę brać największy, jeśli chodzi tylko o sterowanie?
2. Czy stracę moc przy takiej konfiguracji na silnikach BuWizz (widziałem, że w wersji 2.0 był to powszechny problem)
Buwizz z tego co wiem ma opcję użycia zwykłych silników PU jako serwomotorów, działa to dobrze w apce? Ze względu na wykorzystanie już dwóch obecnych portów PF na Buwizz Motors, muszę zrezygnować ze standardowego serwomotoru PF. Wiem, że będzie sporo modyfikacji dotyczących ustawienia tego typu konfiguracji w tym modelu, ale o to właśnie chodzi w LEGO, by kombinować, bawić się i tworzyć. :)
Awatar użytkownika
Skowronek
Posty: 190
Rejestracja: 04 cze 2020 08:11
Rok urodzenia: 1990

Re: Konfiguracja BuWizz 3.0 dla modelu Cada AE86

Post autor: Skowronek »

To jest jakiś bait? Wchodzisz na forum o Lego i pytasz o produkty konkurencji??? Czy Ty tak na poważnie? ;)
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Konfiguracja BuWizz 3.0 dla modelu Cada AE86

Post autor: glaz_pimpur »

Akurat BuWizz jest dosyć popularny wśród legoludzi, chociaż chyba nie na naszym forum. Na pewno testował go Sariel, który czasami do nas zagląda. Wiem też, że stosowany jest w Lego Truck Trialu.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Skowronek
Posty: 190
Rejestracja: 04 cze 2020 08:11
Rok urodzenia: 1990

Re: Konfiguracja BuWizz 3.0 dla modelu Cada AE86

Post autor: Skowronek »

glaz_pimpur pisze:Akurat BuWizz jest dosyć popularny wśród legoludzi, chociaż chyba nie na naszym forum. Na pewno testował go Sariel, który czasami do nas zagląda. Wiem też, że stosowany jest w Lego Truck Trialu.
Buwizz jest akceptowany w większości sytuacji, poza konkursami wymagającymi 100% legalności / braku herezji. Sam zamierzam kupić jeden albo dwa. Ale mi tu chodzi o te klocki na "C". Wiem, że niektórzy nawet kooperują z nimi, żeby wydawali ich modele (vide Eric Trax), ale tu jest forum o Lego i pytanie o "C***" jest dla mnie nie na miejscu... A co do konfiguracji samego Buwizza to polecam poszukać tutoriali na YT, szczególnie, że z silnikami C*** to może wyglądać inaczej niż z Lego. Wiem, że są problemy z konfiguracją silników z nowego systemu Control+, ale da się to obejść pisząc własny kod. Natomiast jak jest z C***... może Eric Trax by coś pomógł, o ile to nie jest niedozwolone, żeby polecać tutaj inne LUG-i, to dobrze byłoby zadać pytanie na stronie LUGPOL-u, gdzie ET jest adminem (choć tam też można zostać zjedzonym za promowanie C***) lub wprost do ET napisać.
Awatar użytkownika
Krxlion

Re: Konfiguracja BuWizz 3.0 dla modelu Cada AE86

Post autor: Krxlion »

No więc na dobrą sprawę mogłem w ogóle nie pisać jaki model chce "zmotoryzować". Rozumiem, że niektórzy na forum pałają nienawiścią do "legopodobnych" wyrobów, nie mniej jednak chodziło mi tutaj stricte o konfiguracje jednostki BuWizz. Na filmach Sariel'a nie znalazłem odpowiedzi, natomiast zapytałem użytkownika zagranicznego forum lego i uzyskałem odpowiedzi na moje pytania, także temat można zamknąć. Jeśli ktoś będzie miał podobny problem z BuWizz 3.0, to zalecam użyć (w przypadku takiej samej konfiguracji jaką zamierzam sam zrobić) 88013: Technic Large Motor, pozdrawiam.
ODPOWIEDZ