Lego 6286 czym wyczyścić żagle? Instrukcja?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Arkadio87

Lego 6286 czym wyczyścić żagle? Instrukcja?

Post autor: Arkadio87 »

Witam. Posiadam statek piracki 6286. Jest on kompletny jednak żagle są brudne. Czym je czyścić żeby ich nie zniszczyć? Chetnie kupię też oryginalną instrukcję i pudełko gdyby któryś z forumowiczów posiadał. Z góry dziękuję za informację. arkadio8708@wp.pl" target="_blank
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Lego 6286 czym wyczyścić żagle? Instrukcja?

Post autor: Szczepan »

Teoretycznie można wyprać w pralce, np. w woreczku na delikatne elementy garderoby, ale wtedy żagle mają tendencję do strzępienia się na brzegach, więc lepiej ręcznie. Kolory raczej się nie spiorą, choć dla pewności sugerowałbym wodę co najwyżej letnią. Można potem wyprasować na niskiej temperaturze przez ściereczkę, ale można też wsadzić w encyklopedię na jakiś czas i też się powinny wyprostować. Po praniu żagle tracą sztywność, więc niektórzy zalecają spryskanie ich krochmalem w sprayu.

Ja moje wyprałem w pralce na programie do wełny czy czegoś i się postrzępiły nieco. Wyrównałem delikatnie brzegi nożyczkami odcinając luźne nitki, ale generalnie nie polecam. Choć doprały się ładnie.
Awatar użytkownika
Gość

Re: Lego 6286 czym wyczyścić żagle? Instrukcja?

Post autor: Gość »

Dziękuję za odpowiedź. Napewno spróbuję wyprać je ręcznie i wyprasować przez ściereczkę. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ