Figurki LEGO? Uporządkowanie ich

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
przedsiebie

Figurki LEGO? Uporządkowanie ich

Post autor: przedsiebie »

Dzień dobry,
Stałem się posiadaczem mieszanki klocków i figurek LEGO. Próbuję teraz odtworzyć to co mi się uda i szukam pomocy najpierw do uporządkowania minifigurek z klockami część zestawów z jakiego są udało mi się już namierzyć. Wstawiłem film na YT zanim znalazłem to forum. Będę wdzięczny za każdą informację aby te 115 figurek ogarnąć. https://youtu.be/0qALFFS3SvQ Gdyby ktoś wiedział która figurka jak się nazywa lub z jakiego zestawu pochodzi, być może któraś ma już coś źle założone to proszę o info czy tutaj czy w komentarzu pod filmem. Tak samo chciałbym je wyposażyć w nakrycia głowy i osprzęt tylko nie wiem której co założyć a części mam dużo. Figurki są ponumerowane w filmiku po 12szt. Nie wiem też czy wszystkie to :EGO bo w klockach nie wszystkie mają logo LEGO tylko np też KAZI. Dziękuję.
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Figurki LEGO? Uporządkowanie ich

Post autor: Insomnia »

Moim zdaniem najprostszym sposobem poszukiwania minifigurek, sprawdzania poprawności ich złożenia i dopasowania do zestawu jest skorzystanie ze strony http://www.bricklink.com

Wystarczy wpisać numer zestawu jaki znaleźliśmy aby zobaczyć jakie tam były figurki. Można też szukać torsów, główek, nóżek i wszystkich innych elementów i dopasować je do konkretnej figurki, zestawu itd. Można też przeglądać figurka po figurce z konkretnych serii Lego i sprawdzać czy się takie posiada i czy są poprawnie złożone, jak się nazywają itp. Przy odrobinie chęci i poświęcenia własnego czasu jest to jak najbardziej wykonalne. Nie liczyłbym raczej, że ludzie rzucą się na oglądanie filmu na youtube i poświęcanie własnego czasu aby pomóc poskładać do kupy 115 figurek.
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
Gość

Re: Figurki LEGO? Uporządkowanie ich

Post autor: Gość »

Oczywiście poświęcam swój czas :) odbudowałem już 2 zestawy a 3 kończę. Szukam na google, portalach aukcyjnych. Dziękuję za link. Jeżeli ktoś nie chce pomóc to po prostu nie pomoże :) być może znajdzie się nawet jedna osoba która pomoże a to zawsze coś. Klocków mam całe pudło.
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Figurki LEGO? Uporządkowanie ich

Post autor: Insomnia »

Nie wątpie, że ktoś się znajdzie. Na prwno wygodniej byłoby gdyby było zdjęcie figurek a nie film na youtube. Używając BrickLinka jest się w stanie zrobić to samemu. To nie jest trudne a jedynie czasochłonne. Tak czy owak sprytny sposób na przyciągnięcie ludzi na swój kanał :)
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Figurki LEGO? Uporządkowanie ich

Post autor: jetboy »

Polecam https://instabrick.org/" target="_blank
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Pioter01
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2021 10:21
Rok urodzenia: 1989

Re: Figurki LEGO? Uporządkowanie ich

Post autor: Pioter01 »

Czy figurki uporządkowane? kilka poznaję
Awatar użytkownika
Gość

Re: Figurki LEGO? Uporządkowanie ich

Post autor: Gość »

W znacznej większości uporządkowane :) jak pisałem w styczniu to miałem 3 zestawy odbudowane a obecnie mam około 30 :) pomaga strona bricklink jak i aplikacja obiektyw że znajduje co to jest po zdjęciu. Jedynie te podrobione figurki ciężko znaleźć z czego są :)
ODPOWIEDZ