Czy i w co warto inwestować?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Kuba

Czy i w co warto inwestować?

Post autor: Kuba »

Witam wszystkich,

Zapewne pytanie padło nie raz, ale od pewnego czasu myśle nad sporadycznym zakupie mniejszych lub większych zestawów serii Star Wars, oczywiście nowych żeby potrzymać troche czasu w razie ewentualnego zysku w przyszłości. Nie mówię tu o wielkich wzbogaceniach, ale ciekawy jestem opinii które zestawy Gwiezdnych Wojen warto kupywać? Na co zwracać uwagę, a na czego unikać?

Na przykład dam np. takiego mikrusa w stylu 75193 Millenium Falcon Microfighter, nowe zestawy nadal można znaleść poniżej 10 funtów (UK) a sprzedają nie nie raz po 20 +

Tu dyszka, tam dyszka...
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy i w co warto inwestować?

Post autor: Sariel »

Jakbym miał takie pytanie, to użyłbym Googla. Proszę: http://brixinvest.net/" target="_blank
A poza tym stara zasada że im coś jest większe i starsze tym lepiej, a więc wszystkie największe UCSy Star Wars ale też 42056 który Janusze biznesu wystawiają na Allegro już nawet po 5 koła. A w ogóle inwestycją życia był Osprey i już się raczej nie potwórzy.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Czy i w co warto inwestować?

Post autor: jetboy »

Sariel pisze:Jakbym miał takie pytanie, to użyłbym Googla. Proszę: http://brixinvest.net/" target="_blank
A poza tym stara zasada że im coś jest większe i starsze tym lepiej, a więc wszystkie największe UCSy Star Wars ale też 42056 który Janusze biznesu wystawiają na Allegro już nawet po 5 koła. A w ogóle inwestycją życia był Osprey i już się raczej nie potwórzy.
Ta strona wygląda na wymarłą. Najnowszy news jest z 2019. Najnowszy TAG to LEGO 2016...

Ale wracając do sedna wątku. My się tutaj nie zajmujemy inwestowaniem, tylko budowaniem. A wzrost wartości zestawów jest zależny od tak wielu zmiennych że naprawdę trudno to przewidzieć. Kilka lat temu warto było zainwestować w cokolwiek SW. Im więcej ludzi zajmuje się inwestowaniem w lego tym mniej się to opłaca. Ktoś kto kupuje klocki tylko pod inwestycje może sporo zyskać, ale też i sporo wtopić. Nam oczywiście w najgorszym wypadku zostaną klocki z których możemy zbudować coś fajnego.

Tak czy inaczej. Powodzenia!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Borinax

Re: Czy i w co warto inwestować?

Post autor: Borinax »

Sam zastanawiam się nad inwestowaniem w co ładniejsze zestawy. Mam tu na myśli zestawy modularów. Sam chce w najbliższym czasie zakupić 10278 Posterunek policji do zabawy i tu przychodzi myśl, żeby kupić drugi egzemplarz na handel póki jest relatywnie tani (cena gdy to pisze spadła poniżej 600zł). Dla przykładu bistro z 2018r warte bylo ok 700zł, dziś cena oscyluje w okolicach 1200zł. Sprawdziłem ceny starszych modeli i ceny tam podskakują do ponad 2k, 3k, nawet 6k. Wiem, że to inwestycja nie pewna i długoterminowa ale ciekawi mnie co by z tego wyszło.
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy i w co warto inwestować?

Post autor: Sariel »

Polecam: https://www.brickeconomy.com/" target="_blank
Awatar użytkownika
Borinax

Re: Czy i w co warto inwestować?

Post autor: Borinax »

Dzięki za link. Jeśli dobrze odczytuje prognozę cenową z tej strony, to kupno tego setu zwróci się po ok 4 latach. To lepsze niż dziado-lokata w PKO, o ile to się sprzeda:D
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 869
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Czy i w co warto inwestować?

Post autor: Insomnia »

Moim zdaniem połowa ludzi z grup na Facebooku inwestuje teraz w ten sposób. Może się okazać, że za te kilka lat sporo ludzi mocno się rozczaruje
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
Skowronek
Posty: 190
Rejestracja: 04 cze 2020 08:11
Rok urodzenia: 1990

Re: Czy i w co warto inwestować?

Post autor: Skowronek »

Insomnia pisze:Może się okazać, że za te kilka lat sporo ludzi mocno się rozczaruje
Liczę na to <sasasasa> mam nadzieję na zakupy w niezłych cenach :)
Awatar użytkownika
Borinax

Re: Czy i w co warto inwestować?

Post autor: Borinax »

Wiadomo, że przy każdej inwestycji nie można być pewnym zysków. Ale pewnym jest, że klocki po skończonym okresie oficjalnej sprzedaży raczej nie tanieją, wiec w najgorszym razie wyjdzie się na zero... o ile będzie kupiec.
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Czy i w co warto inwestować?

Post autor: Kris Kelvin »

Skowronek pisze:
Insomnia pisze:Może się okazać, że za te kilka lat sporo ludzi mocno się rozczaruje
Liczę na to <sasasasa> mam nadzieję na zakupy w niezłych cenach :)
Możesz się srogo rozczarować :)
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
ODPOWIEDZ