Seria Res-Q

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Seria Res-Q

Post autor: Allemov »

Silverbrick pisze:Yyyy... czemu nie podałeś cen katalogowych?
:D

Ceny katalogowe zawitały w Polskich katalogach bodaj w 2010. Wcześniej nie wiedziałeś, czy jak kupujesz zestaw za 50 zyla to jest to drogo, czy tanio.

Oczywiście jakby ktoś chciał, to w 2009 dało się zrobić rozeznanie w internecie, ale w 1998 raczej i takiej możliwości nie było. Ceny były więc różne.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Seria Res-Q

Post autor: Mateusz92 »

Super seria. Mam do niej szczególny sentyment ponieważ była w moim moim pierwszym katalogu z 1998 roku i od razu wskoczyła do czołówki naj naj. Miałem z niej samochód/karetkę z przyczepką (ile to ludzik się najeździł na tej linie, oj musiała go bolec ręka, ale nie narzekał; sznurek był zaczepiony o klamki od szafek) który dostałem w zerówce po operacji. Drugim zestawem który również zasilił moje klockowe zasoby to skuter wodny. Na zakup tego drugiego namówił mnie brat, argumentując: w nim jest taki fajny czarny skos. Dobrze, że go posłuchałem bo ten skos robił za dziób w każdym samolocie/promie kosmicznym/x-wingu czy co tam wtedy jeszcze budowałem. Najbardziej chcianym zestawem był poduszkowiec. Mając już dwoje ratowników oraz klocki po starszym bracie budowałem go wiele razy. W zasadzie cała seria jak i każdy pojedynczy zestaw ma coś ciekawego do zaoferowania. Dużym plusem całej serii były narzędzia (taki 6445 do dzisiaj jest dobrym dawcą). Muszę Ci podziękować Havoc za tą recenzję i to bardzo. Trafiła prosto w nutkę nostalgii co spowodowało, że napisałem chyba mój najdłuższy post na forum :).
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Seria Res-Q

Post autor: Havoc »

Nie ma za co.
Cieszę się, że parę dni roboty nie poszło na marne i dałem impuls do działania/pisania na forum :)
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Seria Res-Q

Post autor: Amal »

Havoc pisze:Nie ma za co.
Cieszę się, że parę dni roboty nie poszło na marne i dałem impuls do działania/pisania na forum :)
Zaraz! Jeszcze ja! W zasadzie seria jako taka mi się nie podoba, ale Twoja recenzja już tak! - zdecydowanie przyciąga! Z przyjemnością poczytałem o serii bliżej mi nieznanej. Dzięki!
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Seria Res-Q

Post autor: Havoc »

Ależ proszę :) To jedno z założeń robienia recenzji - jak ktoś nie zna to pozna :)
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3904
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Seria Res-Q

Post autor: pit »

Jak zacząłem ponownie zabawę z klockami, to zdarzyło mi się parę razy kupić klocki na kilo. Było to mniej więcej koło 2006, czyli zaraz po tym gorszym okresie w historii lego. Oczywiście kompletowałem zestawy, na ile się dało. I właśnie spośród nich moją uwagę przyciągały zestawy z tej serii. Oczywiście poza adventures. :) Pamiętam, że zawierały sporo ciekawych akcesoriów dla minifigurek. No i były dość bawialne.
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Seria Res-Q

Post autor: Havoc »

No właśnie, seria może nie każdemu przypaść do gustu wizualnie ale bawialności nie można jej odmówić.
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: Seria Res-Q

Post autor: nori »

O jak mi brakowało opisów serii! Piękna sprawa! Havoc, mogę wrzucić na bloga w całości? Sama seria mi prywatnie niezbyt przypasowała, choć fakt, ma mocniejsze momenty, ale choćby te przody samochodów charakterystyczne dla czasów wielkiego kryzysu zupełnie do mnie nie przemawiają. Ujecie z katalogu rewelacyjne, jak zoobaczyłem je po raz pierwszy, zrobiło na mnie ogromne wrażenie, te położone palmy i ogóle wrażenie poważnego zagrożenia wyróżniało się w perfekcyjnym plastikowym świecie.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Seria Res-Q

Post autor: Havoc »

Wrzucaj :)
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 161
Rejestracja: 03 lis 2013 21:47
Rok urodzenia: 1979
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
Kontakt:

Re: Seria Res-Q

Post autor: tbzz »

Świetna robota Havoc! Było co poczytać. Dotknąłeś chyba każdego aspektu. Sama seria ciekawa, choć czasem męczy mnie to zestawienie kolorystyczne. Dzięki za ten materiał! :)
Blog http://legosoul.wordpress.com/"
Instagram @legos_soul
ODPOWIEDZ