Aktualności

  • Tegoroczna impreza to już IV edycja, i druga w której udział wezmą przedstawiciele Stowarzyszenia Zbudujmy.To. Jest to impreza dedykowana dla wszystkich fanów i miłośników kolei, w wszelakiej formie i skali. Termin, to: 30-31.05.2026 na dworcu kolejowym Łódź Fabryczna. Serdecznie zapraszamy!

  • Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w zeszły weekend w Helu! Zwiedzający mogli zobaczyć pełny przekrój naszych konstrukcji – od słynnego miasteczka, przez modele wielkich maszyn, po mniejsze modele. Autor zdjęć: Crises

  • Zapraszamy w dniach 1–3 maja 2026 na imprezę Hel’s Brick, która odbędzie się w Helu w Miejskiej Hali Sportowo-Widowiskowej! Przez trzy dni majówki miłośnicy klocków LEGO będą mogli obejrzeć autorskie modele i makiety zbudowane przez członków i sympatyków stowarzyszenia Zbudujmy to!, spotkać się z gwiazdami social mediów (BrickFun, Klockovskyy, Składaki), zagłębić się w świat ninja w strefie Klocki ze Smoczej Krainy, wziąć udział w warsztatach kreatywnego budowania z Klockami Bliźniaków oraz odwiedzić strefę zakupów u Bricksy. Zapraszamy od piątku do niedzieli od godziny 10:00.

  • Festiwal Klocków 2026 – Poznań

    To była niezapomniana impreza! Nasze Stowarzyszenie dało z siebie wszystko. Kilkadziesiąt osób z grona AFOLi pokazało światu swoje najlepsze makiety i modele. Można było zobaczyć znane wszystkim Miasteczko, makietę Bitwy Napoleońskiej, a także niezliczoną ilość mniejszych modeli. Swoją premierę miała też nowa makieta Starożytnych Ogrodów – białe pałace tonące w zieleni oraz, nieco bardziej dosłownie, w wodzie. Osiągnęła ponad 5 metrów długości. Na kolejnych wystawach mamy zamiar pobić ten rekord! Screenshot Screenshot

  • Złote Study 2026 – wyniki

    Ogłaszamy wyniki plebiscytu Złote Study 2026! Gratulujemy zwycięzcom, jak i wszystkim nominowanym. Tegoroczne zgłoszenia po raz kolejny podniosły poprzeczkę niezwykle wyskokom poziomem wykonania Teraz pozostało już tylko wybrać w drodze głosowania Wybrańca i Debiutanta Składamy podziękowania Kapitule za szybkie rozstrzygnięcie plebiscytu!

  • Złote Study 2026 – wyniki

    Z dużym poślizgiem, ale jednak! Startujemy z dziesiątą edycją plebiscytu, podczas którego Kapituła wybierze i oceni najlepsze prace zbudowane przez polskich konstruktorów w minionym roku!Poniżej w poście znajdziecie link do ankiety, w której będzie można zgłaszać najlepsze moce powstałe w roku 2025. Spośród zgłoszonych prac Kapituła wybierze konstrukcje nominowane w poszczególnych kategoriach, a następnie zwycięzców.Ponadto nagrody specjalne trafią do Wybrańca i Nowej Nadziei.W tym roku dodano nową kategorię — Animatora, dedykowaną dla postaci, zwierząt i potworów — wymyślonych oraz będących modelami takowych z filmów, książek etc. Więcej szczegółów i regulamin w wątku na forum: https://zbudujmy.to/forum/viewtopic.php?p=212916&sid=f948970f16b03a8acf964030e0e9ae37#p212916 Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/kZUrbQKL8ZYgmPMG7By być na bieżąco z ogłoszeniami zapraszamy do śledzenia tego wątku, jak również naszych profili w mediach społecznościowych!Facebook StowarzyszeniaInstagram Stowarzyszenia

  • Klockon 2025

    Stowarzyszenie Zbudujmy To w ubiegły weekend już po raz drugi zawitało na Klockonie! Dziękujemy wszystkim, którym udało się nas odwiedzić i zamienić parę słów. Screenshot

  • Klockon 2025

    Klockon 2025

    W przyszły weekend 20-21.09.2025r. widzimy się na Klockonie! Zbudujmy to! wraca ze strefą autorskich modeli i makiet modele opowiadające o dziejach historii Polski oraz scenki przedstawiające pomieszczenia Sejmu RP makiety, modele i bitewniaki dla fanów Gwiezdnych Wojen strefa poświęcona Wiedźminowi oraz postaciom z popkultury, fantastyki niezwykle dokładne odwzorowane pojazdy wojskowe i samochody I wiele więcej…

  • Pyrkon 2025

    Pyrkon 2025

    Pyrkonu chyba nie trzeba nikomu reklamować – zwłaszcza fanom szeroko pojętej fantastyki. W tym roku na konwencie znalazło się również miejsce na klocki. Nie mogło nas tam zabraknąć! (fot. Piotr Piosik/MTP)

  • KloCKi Fest 2025 – Kielce

    Po zeszłorocznym sukcesie wystawy, Zbudujmy To wraca do Kielc w jeszcze mocniejszym składzie! Równolegle do wystawy w Kielcach, ekipa Kolejarzy wystawiała swoje dzieła w Łodzi. Dla tych, którzy chcieliby zwiedzić obie wystawy, przygotowaliśmy transmisję na żywo z kamery umieszczonej na jadącym pociągu.