Good Morning Sparkle Babies! - set 70847 The LEGO MOVIE 2

Moderator: nori

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 56
Rejestracja: 15 gru 2016 18:22
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Warszawa

Good Morning Sparkle Babies! - set 70847 The LEGO MOVIE 2

Post autor: michallus »

Good Morning Sparkle Babies! - set 70847
Obrazek

Dane Techniczne
Seria: THE LEGO MOVIE 2
Rok premiery: 2019
Liczba klocków: 38
Liczba figurek: 4
Cena: Lego Shop - 44,99 PLN ; allegro - około 50 PLN

Spis części
https://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=70847-1,

Wstęp

Do sklepów dotarła niedawno druga fala zestawów związanych z The Lego Movie 2. Dostałem info, że jest wśród nowych zestawów jest 70847, który mógłby mnie zainteresować ze względu na minifigurki (dzięki za cynk Grzesiu!). Po przejściu się do Mokotowskiego stacjonarnego sklepu LEGO, udało mi się dorwać nasz opisywany zestaw.

Pudełko

Obrazek

Obrazek

Wszytko tak jak trzeba. Standardowe niewielkie pudełko w ładnych kolorach. Zestaw mały, także możliwości obrazkowe również małe.


Środek

Obrazek

W środku znajdujemy małą i cienką instrukcję oraz dwa nienumerowane woreczki z większymi i drobniejszymi klockami.


Klocki

Obrazek

Nasz zestaw składa się z 38 klocków, dlatego musimy pamiętać że nie ma tego za dużo. Jest mało ale jak kolorowo!

Obrazek

Zestaw posiada całkiem ciekawe klocki. Mamy tu dwa liście w pięknych nowych kolorach malinowym (Magenta) i pomarańczowym (Bright Light Orange ), błękitne (Medium Azure) kielichy (?) kwiatów, pomarańczowy (Orange) mały liść, podstawkę gwiazdki oraz brązowy groszek z dziurką w środku.

Obrazek

Tak prezentuje się nasz gotowy zestaw. Bardzo kolorowy i abstrakcyjny.

Obrazek

Na środku znajduje się otwór z łopatą, pełniący funkcję wyrzutni naszej gwiazdki.

Obrazek

Po złożonym zestawie zostały nam nawet klocki zapasowe.

Obrazek

Chciałbym jeszcze szczególną uwagą obdarzyć naszą gwiazdkę. Przesłodka małe coś, składające się z podstawki pokazanej wyżej i płytki 2x2 z namalowaną buźką.

Obrazek

Co ciekawe, wg instrukcji gwiazdka ma nie tylko funkcję pocisku w naszej wyrzutni, lecz jest to również środek lokomocji dla naszych niemowlaków. Niestety po ,,zainstalowaniu" niemowlaka do gwiazdki według instrukcji, gwiazdka nie stoi sama i się przewraca - także pomysł słaby.

Figurki

I to jest to co tygryski lubią najbardziej! Mały zestaw z ciekawymi figurkami!

Obrazek

Emmet

Obrazek

Nasz główny bohater. Niestety, jeśli chodzi o strój i fryzurę, jest on dokładnie taki jak go pamiętam z kilku innych zestawów . Jedyna różnica to dwustronna główka - jest świetna. Przymrużone oczka dają mnóstwo możliwości jeśli chodzi o jej zastosowanie.

Lucy Wyldstyle

Obrazek

Ach ta nasza Lucy. Jak to mówią: ,,Kobieta zmienną jest", dlatego nasza bohaterka wraca do nas w odmienionym kolorze włosów. Dla mnie jest to błękitno-różowy ale wg bricklinka to Medium Azure and Magenta. Przypominam Lucy z poprzedniego sezonu:

Obrazek

Zanim przejdziemy do mniejszych ale głównych gwiazd naszego zestawu, chciałbym zaprezentować zestaw numer 853865, również z 2019 roku.

Obrazek

Jeśli widzicie dosyć duże podobieństwo w tych dwóch zestawach to nie jesteście jedyni. Emmet w obu setach praktycznie ten sam, ten sam schemat figurek 2+2 , plus zestaw 853865 accesory set ma więcej klocków (bo aż 48 - tylko że mniejszych), niż ten nasz wyżej opisywany.

Obrazek

dwóch Emmetów - ten z prawej z zestawu 70847. Cóż za podobieństwo!

Obrazek

Nie wiem czy sekret to jego fryzura, czy ten uśmiech ale Emetta uwielbiają kobiety. Co zestaw to inna i każda z pazurem.

Obrazek

Każda z partnerek ma również dwójkę potomstwa. Oj Emett, Emett, coś ty chłopie nawywijał.


Sparkle Babies

Obrazek

I oto nasze gwiazdy! Błyszczące Dzieci / Dzieci Iskierki! Cóż, powiem otwarcie że są one głównym powodem zakupy przeze mnie tego zestawu. Są to dwa małe, błyszczące szkraby które są równie urocze co niepraktyczne.

Jeśli chodzi o ich malowanie, myślę że w dużej mierze inspiracją był muzyk David Bowie:

Obrazek

Obrazek

Ciężko to ,,odzobaczyć" prawda?

Poniżej przedstawiam kilka wariacji naszych dzieci z innymi niemowlakami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie

Zestaw 70847 Good Morning Sparkle Babies, to dla mnie taki zestaw ,,słodka głupotka". Jest kolorowo, niedużo, figurki są ciekawe. Myślę, że zestaw jest ciekawą propozycją dla małych i dużych. Jeśli ktoś nie jest przekonany do zakupu, niech poczeka jeszcze parę miesięcy - cena na pewno poleci w dół. Na ten moment mocne 7/10.


Plusy

+ nowe niemowlaki

+ nowe kolory klocków

+ gwiazdka

Minusy

- dziwna, mało twórcza konstrukcja

- Emmet mógłby się w końcu przebrać w inne ciuchy

- mimo wszystko, cena mogłaby być trochę niższa
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Good Morning Sparkle Babies! - set 70847 The LEGO MOVIE

Post autor: Jaskier »

Kupiłeś ten zestaw ze względu na bobasy?
Awatar użytkownika
michallus
Posty: 56
Rejestracja: 15 gru 2016 18:22
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Warszawa

Re: Good Morning Sparkle Babies! - set 70847 The LEGO MOVIE

Post autor: michallus »

Jaskier pisze:Kupiłeś ten zestaw ze względu na bobasy?
Mam ich już całą gromadę (ostatnie zdjęcie), chciałem mieć i te :)
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Good Morning Sparkle Babies! - set 70847 The LEGO MOVIE

Post autor: jetboy »

Jak dla mnie zupełnie bezużyteczne przez nadruki.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
michallus
Posty: 56
Rejestracja: 15 gru 2016 18:22
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Warszawa

Re: Good Morning Sparkle Babies! - set 70847 The LEGO MOVIE

Post autor: michallus »

jetboy pisze:Jak dla mnie zupełnie bezużyteczne przez nadruki.
niestety zgadzam się. Myślę, że jedyna opcja na wykorzystanie to ten różowy torsik po zmianie główki. Można z niego zrobić niemowlaka dziewczynkę, ale to moje kombinowanie to też takie trochę na siłę.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Good Morning Sparkle Babies! - set 70847 The LEGO MOVIE

Post autor: dzidek1983 »

Jak widzę tych brązowych to mi się różne prace nasuwają na myśl z tymi "panami" :)
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Good Morning Sparkle Babies! - set 70847 The LEGO MOVIE

Post autor: crises »

Skojarzenie z Davidem Bowie miałem od momentu, gdy zobaczyłem tego bobaska. Byłem ciekawy czy w recenzji o tym wspomnisz, czy tylko ja to zauważyłem. Mogliby zrobić taką dorosłą główkę, byłby większy pożytek.
ODPOWIEDZ