(WIP) Ankh-Morpork

Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

(WIP) Ankh-Morpork

Post autor: zgrredek »

Nigdy dotąd nie prezentowałem WIPów. Tym razem zrobiłem wyjątek, bo nie wiadomo kiedy ten projekt będzie skończony i czy w ogóle. Na razie nie mam nawet założonych ram wielkości jaką chcę osiągnąć. Wiem tylko tyle, że chcę, żeby to było wielkie. Może 4x4 BP, a może 8x8, a może jeszcze więcej? Po prostu kiedyś skończy mi się zapał albo klocki.
Właściwie to nie budowałem też nigdy w mikroskali. Te kilka drobiazgów dla uzyskania perspektywy można pominąć.

Zacząłem od Niewidocznego Uniwersytetu. Chyba ze względu na Wieżę Sztuk, która jest głównym punktem miasta. Istnieje oficjalna wersja Niewidocznego Uniwersytetu (można było ją chyba kupić w formie wycinanki do sklejenia). Ale tamta wersja nie podobała mi się, więc buduję po swojemu, co było już widać przy moim Placu Sator. No i chciałem fragment NU z Placu Sator pokazać tu w skali mikro. Jako tako jest podobny, ale i tak zrobiłem kilka zmian. Na razie na makiecie nie ma ludności. Kilka prób zbudowania koni nie było zadowalających. Jeszcze nie wiem co z tym zrobię.

Ale przejdźmy do fotek. Ponieważ to WIP, więc nie sprzątałem stołu (po co tracić czas, skoro po godzinie budowania z powrotem będzie w takim samym stanie?)

Oto jeden z opisów Niewidocznego Uniwersytetu. Nie wiem czy udało mi się osiągnąć ten efekt, ale się starałem. ;)
Wrota rozwarły się, odsłaniając otoczony trawnikami rozległy dziedziniec. Dalej stał wielki dziwaczny budynek czy też budynki: trudno było powiedzieć, gdyż nie wyglądał jakby go zaprojektowano, a raczej jakby liczne przypory, łuki, wieże, mostki, sklepienia, kopuły i tym podobne elementy skupiły się razem szukając ciepła.
Tu Wieża Sztuk w całej okazałości:
Obrazek
Widok od strony rzeki Ankh:
Obrazek
Widok od Weiścia Uczonych:
Obrazek
Widok od Tyłów:
Obrazek
Widok od Placu Sator:
Obrazek
Widok z góry na całość:
Obrazek
Widok na ośmiościenny dziedziniec, gdzie stoi pomnik Alberta Malicha. Zdaje się, że nie stał na dworze i nie był złoty, ale tak mi tu jakoś pasował i akurat miałem złotego mikrofiga. :P
Obrazek
Widok od strony zabudowań gospodarczych:
Obrazek
Widok na przystań i Budynek Wysokich Energii:
Obrazek

To tyle na razie. Dodam tylko, że budowanie w mikroskali całkiem zmieniło widzenie klocków i muszę teraz uczyć się ich wszystkich od początku. I niebawem pewnie będzie ciąg dalszy, bo na razie jestem tak totalnie wkręcony, że nawet kwadrans przed wyjściem do pracy zużywam na zbudowanie choć jednego domku. Najczęściej ten kwadrans nie wystarcza, ale to mam choć materiał na przemyślenia na cały dzień. ;P
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: (WIP) Ankh-Morpork

Post autor: Jellyeater »

Jestem ciekawy jak Ci to wyjdzie. Bo na razie jest super.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: (WIP) Ankh-Morpork

Post autor: Jerac »

To ja od razu powiem że wygląda super, ale uwaga na okrągłe okna - nie wygląda to dobrze. Kombinuj z oknami z praleczek a nie z technic bricków wszędzie tam gdzie to możliwe; okrągłe okna w architekturze zdarzają się rzadko, a już obok siebie bardzo rzadko.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: (WIP) Ankh-Morpork

Post autor: jetboy »

Wszystko fajne, tylko ta wieża jakas taka biedna.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: (WIP) Ankh-Morpork

Post autor: dzidek1983 »

Tylko trudno tam coś dołożyć, bo to tak w rzeczywistości mniej więcej wygląda.

Obrazek
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: (WIP) Ankh-Morpork

Post autor: Jaskier »

Bardzo ładne, mnóstwo szczegółów i bez problemu można rozpoznać miniaturki budynków z Twojego Placu Sator.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: (WIP) Ankh-Morpork

Post autor: jetboy »

dzidek1983 pisze:Tylko trudno tam coś dołożyć, bo to tak w rzeczywistości mniej więcej wygląda.
W rzeczywistości to nie wyglądało, bo to fikcja. A ten rysunek to tylko jedna z możliwych wizualizacji. Na dokładkę w różnych książkach były sprzeczne opisy tej wieży.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: (WIP) Ankh-Morpork

Post autor: Insomnia »

Wygląda świetnie. Nigdy nie budowałem w mikroskali i za każdym razem jak oglądam takie prace to dochodzę do wniosku, że to kompletnie odmienna szkoła budowania.
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
gmkkk

Re: (WIP) Ankh-Morpork

Post autor: gmkkk »

I wbrew pozorom bardzo trudna. A MOC świetny.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: (WIP) Ankh-Morpork

Post autor: dzidek1983 »

jetboy pisze:
dzidek1983 pisze:Tylko trudno tam coś dołożyć, bo to tak w rzeczywistości mniej więcej wygląda.
W rzeczywistości to nie wyglądało, bo to fikcja. A ten rysunek to tylko jedna z możliwych wizualizacji. Na dokładkę w różnych książkach były sprzeczne opisy tej wieży.
Czyli argument że wieża jest biedna...
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
ODPOWIEDZ