Krasnoludzki czołg parowy

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7077
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Krasnoludzki czołg parowy

Post autor: Jaskier »

Czwarta z moich prac zbudowanych na ubiegłoroczne CCC, kategoria Fantasy Siege Weapon - krasnoludzki czołg parowy.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Tak się złożyło, że miałem praktycznie gotowy ten model, musiałem tylko wyciągnąć go z kartonu, dołożyć kilka detali i mogłem robić zdjęcia. Kiedyś sobie wymyśliłem, że fajnie będzie wyglądać pojazd zrobiony ze statku, do którego ktoś dospawał drugi kadłub do góry nogami.

Model doczeka się przeróbek, bo o ile sam koncept wciąż uważam za bardzo dobry, to nie jestem zadowolony z uzyskanego efektu. Gdy najdzie mnie wena, to wywalę koła, gąsienice, wszystkie dodatki "u góry", zostawię sam korpus i będę od nowa składał, toteż liczę na jakieś uwagi.

Flickr
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Krasnoludzki czołg parowy

Post autor: Mateusz92 »

Jaskier pisze: Model doczeka się przeróbek, bo o ile sam koncept wciąż uważam za bardzo dobry, to nie jestem zadowolony z uzyskanego efektu.
Mam podobne odczucia. Sam koncept wydaję się interesujący, ale ostatecznie brak mi efektu łał który by przyciągał na dłużej. Żeby nie było, że marudzę tylko to podoba mi się tylne wyjście tak jak to jest w prawdziwych transporterach opancerzonych. No i krasnolud z kluczem z ostatniego zdjęcia ma styl chłopak ;)
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Krasnoludzki czołg parowy

Post autor: Sirius »

Pomysł na czołg z łodzi fajny, chociaż nie przekonuje mnie do końca ten drugi kadłub na górze, przyczepiony do góry nogami. Przez to jest tam trochę łyso, a przydałoby się więcej jakiś drobiazgów upchanych. Postawiłbym też na jeden rodzaj napędu. Przy czym może zamiast kół i gąsienic - nogi?
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Krasnoludzki czołg parowy

Post autor: Jerac »

Mnie się podoba tak jak jest. Pewne rzeczy zrobiłbym inaczej, ale to już kwestia przyjętego stylu. Jedyne co mnie uwiera to czerwony łeb smoka z przodu, jak go zakryć ręką to od razu całość staje się bardziej harmonijna. I nawet nie chodzi o to że ten smok tam jest, tylko że jest czerwony; czerwień średnio mi się z brązem komponuje.
Szarnywirk
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Krasnoludzki czołg parowy

Post autor: Jellyeater »

Nietypowe i z tego powodu ma efekt wow. Na pewno można było powalczyć o detale. Chociażby te dziury na brązowych elementach przy gąsienicach. Ale i tak jest ciekawy.

Brąz to zgaszona czerwień.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Krasnoludzki czołg parowy

Post autor: jetboy »

Jerac pisze:Mnie się podoba tak jak jest. Pewne rzeczy zrobiłbym inaczej, ale to już kwestia przyjętego stylu. Jedyne co mnie uwiera to czerwony łeb smoka z przodu, jak go zakryć ręką to od razu całość staje się bardziej harmonijna. I nawet nie chodzi o to że ten smok tam jest, tylko że jest czerwony; czerwień średnio mi się z brązem komponuje.
Dobór kolorów przez krasnoludzkich inżynierów prowadzi do taki sytuacji :) Chciałbym to zobaczyć na żywo bo mam wrażenie ze praca traci sporo przez oświetlenie i balans bieli.
Ale pomysł fajny. Trochę przywodzi na myśl ten film "Zabójcze maszyny". Swoją drogą fajnie się go oglądało. Jest mocno widowiskowy i jest w nim sporo ciekawych inspiracji do budowania.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ