[MOC] Polski Celebryta

Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

[MOC] Polski Celebryta

Post autor: Stelario »

Oto popiersie polskiego celebryty zbudowane z klocków LEGO. Projekt powstał na życzenie LEGO Polska
przy współpracy Zbudujmy.to.

MOC został stworzony z prawie 5 KG klocków i budowany byl 5 dni (około 30 godzin) a 4 dnia przysiadłem i odpocząłem bo mi się nie chciało. :P
Konstrukcja powstała tylko z klocków jakie miałem w domu, do projektu został użyty profesionalny program komputerowy Windows Photo Viewer oraz 3 zdjęcia z internetów.

Filipa Chajzera zobaczyłem po raz pierwszy w odcinku America Express 3 tygodnie temu i byłem bardzo szczęśliwy, gdy kilka dni później miałem możliwość go zbudować. :)
Chciałęm tylko wspomnieć że od około 15 lat nie widziałem aktualnego zdjęcia znanego prawie detektywa. Tak więc wszelkie podobieństwo do innych postaci i zdarzeń jest przypadkowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zdjęcie Modela z Modelem :)


Zapraszam na FB celebryty do wtorku trwa tam konkurs i można wygrać 10 zestawów Creatora. Konkurencja jest mocna. :)
Ostatnio zmieniony 25 lis 2018 15:34 przez Stelario, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: [MOC] Polski Celebryta

Post autor: Jaskier »

Popiersie, jak to popiersie z LEGO - w życiu bym nie rozpoznał, że to młody Chajzer. Ale na pewno sensowniej zbudowany niż słynny polski piłkarz, więc gratuluję.
Konkurs ładnie siadł, bo akurat jestem w domu i coś na pewno zbuduję, ale faktycznie konkurencja mocna. Jak to na fejsbuku.

Spotkałeś się z modelem w nagrodę?
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: [MOC] Polski Celebryta

Post autor: Stelario »

Jaskier pisze:Spotkałeś się z modelem w nagrodę?
Miałem taka możliwość, ale niestety dziecko było akurat chore, w związku z tym model zawiózł ktoś inny. ;)

Zbudowanie człowieka z klocków w skali 1:1 jest moim zdaniem bardzo trudne. Oglądałem sobie dzieła innych ludzi z profesjonalnym sprzętem, programami graficznymi i efekt ich pracy był taki, że doszedłem do wniosku że w czasie rzeczywistym można uzyskać podobny. Czym więcej znaków szczególnych tym łatwiej.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: [MOC] Polski Celebryta

Post autor: Sirius »

Jest dobrze. Jak wiadomo do kogo ma być podobny to jest parę elementów, jak włosy, nos), które sprawiają, że to podobieństwo widać.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: [MOC] Polski Celebryta

Post autor: Jellyeater »

Włosy fajne. :-) I jak już wiadomo kto zacz to podobny. :-) Ale masz rację to taki styl i bardziej podobne nie będzie. :-)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: [MOC] Polski Celebryta

Post autor: dzidek1983 »

Włosy z tyłu ok, z przodu niestety wyszedł detektyw Rutkowski.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: [MOC] Polski Celebryta

Post autor: Stelario »

dzidek1983 pisze:Włosy z tyłu ok, z przodu niestety wyszedł detektyw Rutkowski.
Niestety nie wiedziałem przed budowaniem że Rutkowski ma fryzurę jak Guile ze SF. Jak bym wiedział to możliwe że wtedy zrobił był delikatnie inaczej, okrągłej.
A Filip Chajzer też małej grzywki nie ma. ;)

Btw. Ta grzywka jest zaczesana na prawo, postaram się wrzucić zdjęcie drugiego profilu.
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 869
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: [MOC] Polski Celebryta

Post autor: Insomnia »

Rutkowski ma fryzurę inspirowaną na Duke Nukem 3d :)

A popiersie fajne. Nos podobny, włosy też. Teraz tylko czekać aż przyjdzie Vizir, żebyś zbudował Hajzera seniora.
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
ODPOWIEDZ