5005255 Jurassic World - Bricktober

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

5005255 Jurassic World - Bricktober

Post autor: Turnip »

Obrazek
Ilość elementów: 18
Figurki: Dr Ian Malcolm, Owen Grady, Claire Darling, Baby Blue
Cena: brak, gratis do zakupów


Ucieszyłem się, kiedy Lego wydało 75932, czyli pierwszy zestaw na podstawie Parku Jurajskiego. Pozostał jednak pewien niedosyt, gdyż w secie zabrakło kilku ikonicznych dla filmu postaci. Na szczęście, w ramach Bricktober, czyli corocznej akcji promocyjnej sklepu Toys R Us, w październiku 2018 wydano ekskluzywne zestawy figurek. Jeden z nich był poświęcony sadze Jurassic i właśnie w nim pojawił się… Ian Malcolm, czyli dobre uzupełnienie 75932.

Aby dostać jeden z czterech setów Bricktober, wystarczyło wydać 100 zł. Niestety, ilość dostępnych sztuk była mocno ograniczona i zestawy szybko znikały ze sklepów.

Pudełko, w które zapakowane były figurki, jest niewielkie i już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie czegoś naprawdę ekskluzywnego. Chronione jest dodatkową warstwą plastiku. Znajdujemy informację o ilości elementów - jest ich 18.
Obrazek

Dr Ian Malcolm
Jeden z naukowców, zaproszonych na wyspę do zrecenzowania przyszłego parku rozrywki. Dziwny i zabawny jednocześnie. Gdy dowiaduje się, że atrakcją mają być odtworzone genetycznie dinozaury, staje się poważny i stanowczo przeciwny całemu przedsięwzięciu.
Obrazek
Figurka posiada dwustronnie nadrukowaną główkę – z jednej strony widzimy charakterystyczne niezadowolenie Malcolma, z drugiej – uśmiech. Tors został nadrukowany bardzo szczegółowo, nadruki są wyraziste i cieszą oko. Włosy zostały dobrane lepiej niż w grze komputerowej, ponieważ są gęstsze. Jedyne zastrzeżenie budzi kolor skóry – nie wiem z czego on wynika.

Owen
Główny bohater nowej trylogii, postać dość jednowymiarowa. W takiej wersji ubioru pojawił się na jednym z nagrań, w którym tresował małego raptora.
Obrazek
Tutaj zaskoczenie! Nadruki prezentują się lepiej niż myślałem. Przydatna alternatywna twarz. Akcesorium w postaci torby też miłe.

Claire
Kolejna postać stereotypowa wykreowana dla mas, niestety nie została należycie rozwinięta w dwóch dotychczasowych filmach. Pracowała w otwartym, nowym parku, który ostatecznie został zdemolowany.
Obrazek
Nie będę piać z zachwytu, bo włosy i twarz bardzo trywialne. Nadruki torsu się bronią. Telefon też nie jest zły.

Mały dinozaur – Blue
Raptor, którego tresował wcześniej wspomniany Owen.
Obrazek
Brak Johna Hammonda nigdy nie bolał tak bardzo. Ostatnie, czwarte okienko. Ostatnia szansa. Idealne miejsce na Hammonda. Zamiast tego dostajemy dinozaura + niejadalne udko z kurczaka KFC. Najgorsze jest to, że nie są to rzeczy unikalne dla tego setu, bowiem można je zdobyć w 30382.

Decyzję tę tłumaczę sobie tym, iż zestaw z dinozaurami zdaniem Lego powinien zawierać co najmniej jednego dinozaura, a Hammonda to oni kiedyś dadzą do zestawu za 600 zł.

Tak jak 90% ludzi decydujących się na ten zestaw, wybrałem go z powodu Iana Malcolma. W ten sposób skompletowałem wszystkie dotychczas wydane postacie z Jurassic Park:
Obrazek

Podsumowanie
Obrazek
Zestaw dostaje ode mnie 9 na 10 Goldblumów. Niestety, w normalnej skali ocena byłaby niższa. Decydującą rolę odgrywają tutaj osobiste preferencje. Jeżeli ktoś nie lubi tego filmu, to nie ma tu czego szukać. Jeśli jednak jesteś fanem, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. Jakość samych figurek jest bez zarzutu.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 5005255 Jurassic World - Bricktober

Post autor: SERVATOR »

O kurczaki! Ktoś otworzył pudełko z minifigami!! Szok, bo od kilku dni widzę je wszędzie tylko razem z ceną. ;)

Sympatyczna recenzja i całkiem przyjemny zestaw. Szkoda tylko, że zamiast małego dinozaura nie dali jeszcze jakiejś innej figurki albo przynajmniej nie zrobili go w innym kolorze.
Najbardziej podoba mi się „druga twarz” Owena.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 5005255 Jurassic World - Bricktober

Post autor: Jaskier »

Brak czwartej minifigurki to jakiś żart.
Mimo iż doktor Malcolm to moja ulubiona postać z oryginalnego filmu, to koniec końców zdecydowałem się na paczkę z Ninjago.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 5005255 Jurassic World - Bricktober

Post autor: Jellyeater »

Czemu on jeste Meksykaninem? Facet pracujący przy kompach, opalony jak surfer. Gdyby nie to, to też bym go chciał.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 5005255 Jurassic World - Bricktober

Post autor: Jaskier »

Jellyeater pisze:Czemu on jeste Meksykaninem? Facet pracujący przy kompach, opalony jak surfer. Gdyby nie to, to też bym go chciał.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 5005255 Jurassic World - Bricktober

Post autor: Jellyeater »

Po prostu to nie Ian Malcolm tylko jakiś podrabianiec. I w sumie faktycznie jest to rasistowskie, że LEGO robi takie rzeczy. No i oczywiście czarny Achilles. I pewnie czarna Ciri. :-)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: 5005255 Jurassic World - Bricktober

Post autor: Turnip »

Mając figurki zapragnąłem zbudować samochód z filmu. W dużej mierze jest to radosna twórczość, więc jest sporo różnic z oryginałem, ale i tak spełnia swoją rolę.

Obrazek
ODPOWIEDZ