[MOC] BT4-D0D0 na planecie Blacktron

Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] BT4-D0D0 na planecie Blacktron

Post autor: Kalais »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Wszystkie mechy z kilku moich ostatnich postów zawędrowały na wystawę LEGO na warszawskim Bemowie. Pomyślałem, że to dobra okazja na dorobienie do nich... Czytaj więcej »

Obrazek

Obrazek Obrazek

Duże zdjęcia i więcej opisu do obejrzenia i poczytania na blogu Kalaisa:
[MOC] BT4-D0D0 na planecie Blacktron - Bricks Treasure - LEGO® Blog (http://bricks.kalais.net/pl/post76)

Zdjęcia z budowy i inne ciekawostki zawsze na:
Instagram | Facebook | Flickr
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [MOC] BT4-D0D0 na planecie Blacktron

Post autor: tybort »

Pojazd fajny choć trochę mi nie pasuje kanciasta szyba do reszty obłych kształtów, zwłaszcza 'odwłoka'.
Zdjęcie bardzo klimatyczne.

Za to bardzo mi się nie podoba forma prezentacji jaką ostatnio przyjąłeś. Forum ZT nie powinno być jedynie platformą reklamową gdzie wrzucamy zajawki swoich MOC-y zachęcające do wejścia na inne strony, zwłaszcza dla członków samego ZT.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] BT4-D0D0 na planecie Blacktron

Post autor: Kalais »

Dzięki. Z szybkami w TNG jest trochę problem, bo te dostępne okrągłe są za bardzo okrągłe wg. mnie i nie pasują do Blackronów/Mtronów. A te oryginalne wszystkie są kanciaste.

Co do formy prezentacji to nic się nie zmieniło u mnie, od zawsze tak było. I chyba każdy tak robi - zdjęcia małe na forum, a po orginalne trzeba iść na flickra/mocpages/whatever (a u mnie na bloga, bo tam hostuję zdjęcia, na flickrze mam tylko po jednym tytułowym).

Zresztą od zawsze moje posty to pół-automat, który sobie kiedyś oprogramowałem, bo ręcznie to bym oszalał - flickr, google+, facebook, zt, lugpol, eurobricks, instagram, czasem classic castle - wszędzie inne formatowanie itp.
Wkleja tu pierwszy akapit i formatuje zdjęcia i linki odpowiednio na podstawie oryginalnego posta. A że coraz mniej piszę to i tekstu coraz mniej w tych wklejkach...

Całych tekstów nigdy nie wklejałem, bo dla google podchodzi to pod "duplikację treści" (duplicate content) i mogą ucierpieć na tym obie strony - zt i mój blog. A teraz jeszcze dojdzie ACTA2 to pewnie ani tekstu, ani zdjęć ani linków nie będzie można umieszczać ;)
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: [MOC] BT4-D0D0 na planecie Blacktron

Post autor: glaz_pimpur »

Z pojazdami Sajens-fikszyn tak jest, że są jak sztuka przez duże "G": albo się je czuje, albo nie. No więc ja tego nie czuję. To nie znaczy, że to jest kiepskie, po prostu nie trafiłeś w mój gust. A wiadomo: de gustibus ... itd. A może dlatego, że blacktron to nie jest moja ulubiona seria?
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: [MOC] BT4-D0D0 na planecie Blacktron

Post autor: dzidek1983 »

Ogólnie praca jest bardzo fajna, troszkę mi przeszkadzają te białe klocki wokół szybki, tak razi na tle czarnych. Przód z szybką jest trochę w stylu starego SciFi, prosty i lekko kanciasty, natomiast tył i reszta mają już znamiona bardziej nowoczesnych prac, więc z przód wydaje się taki ubogi.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [MOC] BT4-D0D0 na planecie Blacktron

Post autor: tybort »

Kalais pisze:Co do formy prezentacji to nic się nie zmieniło u mnie, od zawsze tak było. I chyba każdy tak robi - zdjęcia małe na forum, a po orginalne trzeba iść na flickra/mocpages/whatever (a u mnie na bloga, bo tam hostuję zdjęcia, na flickrze mam tylko po jednym tytułowym).

Zresztą od zawsze moje posty to pół-automat, który sobie kiedyś oprogramowałem, bo ręcznie to bym oszalał - flickr, google+, facebook, zt, lugpol, eurobricks, instagram, czasem classic castle - wszędzie inne formatowanie itp.
Wkleja tu pierwszy akapit i formatuje zdjęcia i linki odpowiednio na podstawie oryginalnego posta. A że coraz mniej piszę to i tekstu coraz mniej w tych wklejkach...

Całych tekstów nigdy nie wklejałem, bo dla google podchodzi to pod "duplikację treści" (duplicate content) i mogą ucierpieć na tym obie strony - zt i mój blog. A teraz jeszcze dojdzie ACTA2 to pewnie ani tekstu, ani zdjęć ani linków nie będzie można umieszczać ;)
Oczywiście masz rację, od zawsze tak publikujesz. Przejrzałem teraz parę twoich poprzednich MOC-y żeby zrozumieć, dlaczego nagle zaczęło mnie to boleć - i chyba wiem. Chodzi o ucięcie ostatniego zdania. Wcześniejsze opisy (te fragmenty, które publikujesz na forum) kończyły się kropką, stanowiły zamknięte całości. Jeśli odbiorca chciał poczytać więcej - klikał, jeśli nie - i tak miał w głowie sensowny obraz. Z uciętym zdaniem to wg mnie nie działa.

Co do linków do zdjęć to jak dla mnie idealnie by było gdyby forum miało wbudowany mechanizm do wyświetlania miniaturek w treści, a dużych zdjęć po kliknięciu (tak jak, na przykład, na bricksecie) - ze strzałeczkami żebym mógł sobie wszystkie wygodnie przejrzeć bez wchodzenia na inne strony. Sam, jak już coś wrzucam, to robię z miniaturek linki do flickra głównie z dwóch powodów: bo tak jest najłatwiej i najszybciej (bo flickr sam generuje BBCode) oraz dlatego, że, moim zdaniem, jak już ktoś jest zainteresowany, to na flickrze będzie mu wygodniej przejrzeć wszystkie zdjęcia.

Odnośnie "duplikacji treści" to dziękuję, dowiedziałem się czegoś nowego. Nigdy nie rozumiałem, i chyba nie aspiruję do zrozumienia, mechanizmów rządzących tym, dlaczego coś się staje popularne w internecie jako takim czy w mediach społecznościowych, ale fajnie wiedzieć, że i takie coś Google bierze pod uwagę.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] BT4-D0D0 na planecie Blacktron

Post autor: Kalais »

Rzeczywiście te niedokończone zdania to zmiana. I już sobie przypomniałem czemu to wprowadziłem. Na forach ludzie często się pytali o rzeczy, które były w tekście. I stwierdziłem, że pewnie nie wiedzą, że tekstu jest więcej. A kiedyś naprawdę pisałem dłuuuugie opisy. Teraz się bardziej skupiam na zdjęciach, bo mam wrażenie, że i tak nikt nie czyta tego co piszę ;)

Co do samego sposobu wyświetlania fotek - ile ludzi tyle preferencji ;) Ja np. lubię przewijać zdjęcia rolką myszki, czy palcem, tak jak na blogu zrobiłem. Wszystko na jednej stronie. Nie przepadam za flickrem, bo tam każde zdjęcie to de facto oddzielna strona. Obejrzenie 50ciu zdjęć to katorga. Instagram jest fajny bo wszystko jest na jednej stronie, scrollujesz w nieskończoność. Tylko że ja lubię duży ekran, więc zazwyczaj jak trafię tam na fajnego MOCa to i tak później na komputerze szukam go na flickrze :P

A o tych algorytmach google, fb itp. to można parę książek napisać ;) Zresztą chyba sporo takich już jest. A same algorytmy ciągle się zmieniają. Ciekawa dość sprawa.
ODPOWIEDZ