Nakło Sląskie - pałacyk w mikroskali

Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Nakło Sląskie - pałacyk w mikroskali

Post autor: goldsun »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Dzisiaj coś szybkiego - zaprojektowane w 2 dni, tylko w wersji elektronicznej (LDD) jak na razie.
Pałacyk z Nakła Śląskiego - do dzisiaj istniejący.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak wygląda oryginał.
Obrazek


Zbliżenie na najbardziej pokręcony kawałek, czyli wieżę. :-)
Obrazek

Która w oryginale wygląda tak:
Obrazek

Pałacyk powstał ... bo możliwe, że będę go potrzebował. :-)
Po pierwsze, we wrześniu mamy w tym pałacyku wystawę, podczas "weekendu szlacheckiego".
Po drugie, dawno żadnego pałacyku nie zbudowałem. :-)
A po trzecie ... to się okaże ...
...

Założenie było takie, żeby model był w miarę zestawowy. Nie do końca wyszło (tak, wiem Mirek - 1500 klocków, to stanowczo za dużo) ale zawsze mogę od modelu wyjściowego upraszczać.

Drugie założenie, to skala - w tej skali nie wszystko da się zbudować idealnie. Są miejsca - zwłaszcza strona przeciwległa do wieży, z których zadowolony do końca nie jestem. Ale wydaje mi się, że przy takiej skali - poziom szczegółowości i tak jest w miarę znośny.
Edit: O na renderze nie widać np. tych po...(piiip) trójkątnych okienek w dachu, które też zrobiłem. :-(

Nie jestem pewny czy wszystkie klocki w danym kolorze dostanę, ale problem raczej może dotyczyć maksymalnie kilku lotów i najbardziej newralgiczne chyba są w wieży - resztę da się w razie czego zbudować inaczej.

P.S. A tak w ogóle to ten pałacyk mam w LDD w sumie już w 3 skalach, chociaż tylko powyższą na tą chwilę skończyłem. :-)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Nakło Sląskie - pałacyk w mikroskali

Post autor: jetboy »

W tej skali trudno to zrobić lepiej, ale jednak widać że jest za szeroko. No i chyba zgubiłeś jeden poziom na wieży. Jednak skala wiele usprawiedliwia.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Nakło Sląskie - pałacyk w mikroskali

Post autor: goldsun »

Szerokość determinują okna z pralek.
A, że dałem ich dokładnie tyle co w oryginale, to i wyszło trochę za szerokie (tzn. za długi, bo to ten dłuższy kawałek jest za długi).
Jedynie w jednym miejscu (przy wieży) już obciąłem 1 okno, bo kompletnie nie pasowało, a tam akurat nie rzuci się to w oczy.
Próbowałem przy innym pałacyku robić ściany pomiędzy oknami SNOTem, żeby mieć: węższe (1-2 plate) i możliwość kolorowania, ale to już byłaby zdecydowanie wyższa matematyka, więc zgodnie z zaleceniem Prezesa - jednak upraszczałem i upraszczam. :-)

Wieża w teorii nie ma zgubionego piętra, tylko dopiero później wymyśliłem ten patent z round brickami wsadzonymi na bar z haczykiem, na podkówce. Ale i tak nie wiem czy bym to mógł wykorzystać niżej, bo ta wieża się najpierw rozszerza, a potem zwęża, więc każdy kawałek jest robiony inaczej, żeby te różnice nie wyszły jakieś kosmiczne.
Ale to dolne (w teorii zagubione) piętro, to jest jeden z kawałków, które mi się nie podobają, mimo, że pomysł zbudowania jest z gatunku "z kosmosu". :-) Przy czym najmniej mi pasuje technic brick z dziurą udającą okienko. Niestety na tą chwilę nie ma klocka (albo ja nie widzę), który by mógł być wykorzystany jako okno w kształcie łuku/podkowy. Próbowałem z podkówką na zewnątrz, ale "nie wygląda". A wewnętrzne łuki 1x3 są może i fajne, ale nie pasują jak musisz je zrobić w kwadracie (na tej samej wysokości) 3x3 study i podobnych.
Tzn w wieży jaskółczej z Miechowic użyłem tego (zasłaniając plate)
Obrazek
ale nie da się tego klocka wykorzystać w wielu miejscach, poza tym i tak słaby ten łuk i nie bardzo go widać wewnątrz okna.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
ODPOWIEDZ