Miluś i reszta pokrak :-)

Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Miluś i reszta pokrak :-)

Post autor: goldsun »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Wszystko zaczęło się od kombinowania jak zbudować duże postacie pod całkiem inny MOC. Dokładniej budowałem Ulryka von Jungingena na Historię Polski - bitwę pod Grunwaldem. I kompletnie mi nie wychodził.

Na dzień przed wystawą w Artetece, miałem już spakowane to co przywiozę i dalej kombinowałem na Ulrykiem. Nie pamiętam w którym momencie zmieniłem kolor z czarnego na niebieski. Na pewno było to podczas próby zbudowania rycerskiego hełmu. No i jak już mi wyszedł jakoś ten niebieski hełm, to skojarzył mi się ze zbójcerzami, z komiksów Janusza Christy. A że dokładnie dzień później mieliśmy wystawę powiązaną z komiksami ... Kapral powstał w ciągu godziny. :-)

Następnego dnia rano, jeszcze przed wyjazdem stwierdziłem, że sam Kapral, jakoś tak smutno i dobudowałem z tego co miałem w domu - Kajka. Na wystawie prezentowali się tak:

Obrazek

i zostali przez Jetboya ochrzczeni "pokrakami". :-)

Na tej samej wystawie zaczepił nas człowiek z Muzeum Narodowego w Krakowie, że on by chciał i w ogóle ... modele nawiązujące do komiksów ... i tak powstał temat wystawy, która miała zacząć się w najbliższą sobotę, ale 3 dni temu została przez muzeum odwołana. Przy czym moje pokraki i dwa modele z Tytusami, Romkami i Atomkami stoją w muzeum od marca (więc powyższe zdjęcie, jest jedynym jakie posiadam na tą chwilę).

Ale, że Kapral z Kajtkiem dalej byli jacyś smutni, to trzeba było dobudować ... Milusia. Projekt głowy w LDD powstał w ciągu 1 dnia, a potem już poszło. Dołożyłem też Hegemona i Kokosza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Postacie, jak widać, są w miarę pozowalne, jakbym miał wenę to pewnie można by dorobić jakieś tło i poustawiać scenki wprost z komiksów. Przy czym ta pozowalność jest trochę kosztem wyglądu. Najbardziej nie podobają mi się ręce, wprawdzie w komiksach też są przesadzone, ale u mnie są nie tylko przesadzone ale i kwadratowe. Na razie nie mam pomysłu jak je ulepszyć, mimo różnych prób.

Najbardziej podoba mi się Miluś, mimo, że nie zdobyłem zielonego disha na głowę.

Ale Hegemon też chyba wyszedł w miarę, bo zbroja zakrywa nogi. Przy czym w związku z tym, Hegemon nóg nie zegnie.

Przy Kokoszu kombinowałem chyba najbardziej. Głowę w innej wersji (z brickami ze studem z boku, zamiast okrągłymi tilami z oczami) mam gdzieś dalej, ale uznałem, że "z oczami" jednak bardziej pasuje "do konwencji". Miałem też ogólny problem z różowymi klockami na brzuch, bo generalnie klocków w takim kolorze za bardzo nie mam, ale mam nadzieję, że jakoś to wygląda.

Zasada budowania takich postaci jest w miarę prosta i dałoby się zbudować całą serie, podobnie jak TLG robi z brickheadsami. Jeśli ktoś ma ochotę, to niech tak buduje, w razie czego mogę podpowiadać, jeśli gdzieś nie widać jak coś jest zbudowane. Myślałem nad Łamignatem i Jagą, ale na razie mi się nie chciało ...

P.S. Acha, Zgrredek się ucieszy, bo w Artetece dyskutowaliśmy nad tym niebieskim kolorem u Kaprala. A Hegemon zamiast niebieskiego ma już LBG, ale to również dlatego, że nie ma podkówek w blue, a nie tylko dlatego, że dałem się przekonać ... ;-p
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Miluś i reszta pokrak :-)

Post autor: jetboy »

Miluś fajny, ale Kokosz zdecydowanie za chudy. Hegemon trochę też, ale jeszcze ujdzie, ale za to świetna kolczuga. W sumie wyszło nieźle, bo wszystkie postacie są rozpoznawwalne.

Skoro nie ma ciśnienia na wystawianie tego, może warto jeszcze te postacie trochę dopieścić? Można by na przykład urealnić rozmiar głów, bo Kapral i Kajko mają je zdecydowanie większe niż Hegemon i Kokosz (4s vs 3s). Może tez odrobinę zwiększyć skalę postaci, to powinno dać możliwiść wciśnienięcia więcej detli i lepsze przybliżenie kształtu i sprawiło by że postaci lepiej by pasowały wzrostem do Milusia, który wyszedł bardzo dobrze. Ale jak masz ich już dośc to jestem to w stanie zrozumieć :)

btw. Kajko mi jakoś strasznie przypomina Artura Wabika. Pewnie dlatego tak był chętny na tą wystawę co się nie odbyła ;)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Miluś i reszta pokrak :-)

Post autor: goldsun »

jetboy pisze:Miluś fajny, ale Kokosz zdecydowanie za chudy. Hegemon trochę też, ale jeszcze ujdzie, ale za to świetna kolczuga. W sumie wyszło nieźle, bo wszystkie postacie są rozpoznawwalne.
Jak tak patrzę na ich stojących obok siebie, to Kokosz faktycznie chudy wyszedł. Ale to też efekt braku różowych klocków i budowania bardzo na zasadzie "niech to jakoś wyjdzie z tego co mam". :-)
Przy czym, nie widać tego, ale celowo Kokosz i Hegemon są wyżsi od Kaprala i Kajka. Jak już mi tamci wrócą, to będzie się dało ich postawić obok siebie, to będzie to widać.

jetboy pisze:Skoro nie ma ciśnienia na wystawianie tego, może warto jeszcze te postacie trochę dopieścić? Można by na przykład urealnić rozmiar głów, bo Kapral i Kajko mają je zdecydowanie większe niż Hegemon i Kokosz (4s vs 3s). Może tez odrobinę zwiększyć skalę postaci, to powinno dać możliwiść wciśnienięcia więcej detli i lepsze przybliżenie kształtu i sprawiło by że postaci lepiej by pasowały wzrostem do Milusia, który wyszedł bardzo dobrze. Ale jak masz ich już dośc to jestem to w stanie zrozumieć :)
Można jeszcze dopracować. Może w wolnej chwili.
Faktycznie, nie zwróciłem uwagi, że Kokosz i Hegemon mają głowy na 3s, a Kapral i Kajko na 4s. Ale chyba wolałbym tamtych zmieniać, więc poczekam aż wrócą.

Dzisiaj przy robieniu zdjęć dopiero się zorientowałem, że Kokoszowi zrobiłem nogi, które się ruszają tylko przód-tył (Kapral i Kajko ruszają prawie dowolnie) ... a miałem zamiar go posadzić na grzbiecie Milusia ... to też może jeszcze zmienię.

P.S. W pracy (bo mnie się dobrze robi zdjęcia w pracy, więc tutaj dzisiaj stoją) kobietom najbardziej podobają się brwi od Milusia. Nie wiem o co chodzi*, ale dokładnie każda na nie zwraca uwagę. :-)
Edit: kolejna laska ... "ale fajne brwi" ... chyba zacznę liczyć ile takich będzie ... :-)

--------------------------------------------------------------
*jakiś fetysz czy co? ;-D
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Miluś i reszta pokrak :-)

Post autor: SERVATOR »

Miluś zdecydowanie "kradnie show".
Z ludzkich postaci najlepszy jest Hegemon. Rozpoznawalność pozostałych ratuje... kolorystyka. Skoro jednak jak piszesz zrobiłeś je praktycznie w kilka chwil, to efekt końcowy jest bardzo zadowalający.
Ewidentnie brakuje mi tu jednak Łamignata.
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7484
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Miluś i reszta pokrak :-)

Post autor: Benny80 »

Moim zdaniem Hegemon jest rozpoznawalny, choć brakuj mi wąsika, dość charakterystycznego, niemniej wiadomo kto i co.

Kokosz z kolei kompletnie nie wyszedł - ma skopane proporcje tułowia i nóg, za mały brzuch, no i głowa jak w "Soku z Żuka": z jednej strony te na 4 st w Kajku są "brickheadowe" i za duże, z drugiej ta na 3 st w Hegemonie jest ok, ale w Kokoszu już nie. Przy czym to chyba wina proporcji pozostałych części ciała, j.w. napisałem..

Miluś za to jest super i wyszedł najfajniej. Gratuluję całej ferajny!
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
ODPOWIEDZ