[BH] Koziołek Matołek

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

[BH] Koziołek Matołek

Post autor: SERVATOR »

Nie chcę Jetowi śmiecić w jego wątku, więc choć nie jestem pewien czy warto założę swój...
Warto zbudować takiego Koziołka z „żywych” klocków?

Obrazek
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: [BH] Koziołek Matołek

Post autor: SERVATOR »

Doszło kilka zmian... węższa bródka, skrócone nogi i worek poszedł wprost do dłoni.

Obrazek
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [BH] Koziołek Matołek

Post autor: jetboy »

Dobre zmiany, z wyjątkiem worka. Worek powinien byc na kijku, tylko powineine nanim wisieć na koncu. Wystarczy obrócić bara o 90 stopni i da sie wtedy worek powiesić.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: [BH] Koziołek Matołek

Post autor: SERVATOR »

Ogonek wyśrodkowany (dzięki za zwrócenie uwagi Jarema).
Z workiem z kuli jest taki kłopot, że nie udało mi się zrobić innego połączenia niż przez hak. No a haka dołączyć do jakiegoś patyka w ładny sposób też mi się nie udało...
Da się pewnie natomiast wepchnąć w tę dziurkę flexa/hose (choć w LDD nie), więc mogłoby to wyglądać tak jak na obrazku niżej. Dodatkowo zrobiłem wersję ze stożka. Który lepszy?

Obrazek
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [BH] Koziołek Matołek

Post autor: jetboy »

Zdecydowanie prawy, ale pomyśl żeby jedna kmiał ten kijek pod kątem.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: [BH] Koziołek Matołek

Post autor: SERVATOR »

Ogólnie manewrowanie kijem nie jest łatwe przez bokobrody koziołka. Odszedłem więc nieco od BH i zrobiłem rękę na technic bricku z dziurką i pinie.
Dla ilustracji dałem też dłuższy patyk. W rzeczywistości trzeba byłoby pewnie jednak użyć flexa/hose.
Jakby ktoś chciał go budować, to instrukcję wrzuciłem tu: https://bricksafe.com/pages/SERVATOR/koziolek-matolek" target="_blank
BTW. Mam problem z udostępnianiem na Bricksafe plików z LDD. Niby się wczytują ale potem nie można ich pobrać.

Obrazek
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 869
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: [BH] Koziołek Matołek

Post autor: Insomnia »

Ostatnia wersja zdecydowanie najlepsza. Worek wygląda o niebo lepiej niż we wcześniejszych. Sam koziołek jak dla mnie super.
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
janekjanoron
Posty: 23
Rejestracja: 03 sie 2018 09:01
Rok urodzenia: 2004
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Polska

Re: [BH] Koziołek Matołek

Post autor: janekjanoron »

SERVATOR pisze:Ogólnie manewrowanie kijem nie jest łatwe przez bokobrody koziołka. Odszedłem więc nieco od BH i zrobiłem rękę na technic bricku z dziurką i pinie.
Dla ilustracji dałem też dłuższy patyk. W rzeczywistości trzeba byłoby pewnie jednak użyć flexa/hose.
Jakby ktoś chciał go budować, to instrukcję wrzuciłem tu: https://bricksafe.com/pages/SERVATOR/koziolek-matolek" target="_blank
BTW. Mam problem z udostępnianiem na Bricksafe plików z LDD. Niby się wczytują ale potem nie można ich pobrać.

Obrazek
Chyba spróbuję zbudować. Na razie nie moge bo jestem poza domem i nie wziołem białych klocków. Jak mi się uda to dośle zdjęcia
"Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein"
ODPOWIEDZ