Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki

Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki

Post autor: jetboy »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Obrazek

MOC "Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki" to hołd dla twórców polskich "komiksów" Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza, którzy są szerzej znani z albumów "Przygody Koziołka Matołka". Tą pracę będzie można ogladac w Krakowskim Muzeum Narodowym od 7 do 22 lipca razem z innymi pracami kolegów ze Zbudujmy To! które zagoszczą na wystawie "Polski Komiks". 7 lipca będzie też można spotkać się z twórcami podczas uroczystej inauguracji naszej gabloty.

To nie jedny model jaki przygotowałem na tą wystawę. Mam jeszcze Gapiszona w wersji Brickheads:

Obrazek

Edit: W ostatniej chwili muzeum odwołało wydarzenie. Więc modele będzie można zobaczyć dopiero nanajbliższej wystawie Zbudujmy To!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki

Post autor: SERVATOR »

Małpka jest świetna! Czy na wystawie zaprezentujesz tę pracę z grafiką okładki komiksu? Moim zdaniem warto. Może choćby mniej więcej tak jak to teraz wygląda, czyli wydruk przyklejony na tilesie przyczepionym do „ściany”?

Gapiszon niezły ale IMO ręce lepsze byłyby takie jak w klasycznych BH, z wyraźną dłonią (z plejta z klipem). Podoba mi się, że użyłeś flamastra. Chętnie zobaczyłbym wersję twarzy całą zrobioną flamastrem (namalowane i oczy i nos). Akurat na wystawie komiksu, to może być nawet pewnym plusem.
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki

Post autor: Mateusz92 »

Małpka mi się bardzo podoba. Sam myślałem żeby ją zbudować tym bardziej, że mama mi czytała Koziołka Matołka i Fiki Miki, ale jakoś zabrakło mi motywacji. Jedynie do czego bym się przyczepił to źle wykadrowane zdjęcie.
Jeśli chodzi o Gapiszona to jest dla mnie nieznana postać. Sam model fajnie, że jest ujęty w konwencji BH przez co daje pewien powiew świeżości w przedstawieniu tej postaci.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki

Post autor: jetboy »

@Servator: zgadzam się co do rączek, ale nie mam tego klocka. A przynajmniej nie pod ręką.

Jak nie zapomnę wydrukować to będę prezentował z okładką, a może się uda dorwać komiks na Allegro.

Nad malowaną twarzą można pomyśleć.

@Mateusz: zdjęcie robione telefonem na szybko. Chciałem zdążyć przed wystawą, a dzień później się okazało że się jednak nie odbędzie.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
cody1976
Posty: 181
Rejestracja: 13 wrz 2014 23:00
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki

Post autor: cody1976 »

Takie MOC'e to zupełnie nie moja bajka ale Twoja praca bardzo mi się podoba, podobieństwo uderzające. Kojarzę ten komiks z dzieciństwa. Masz jeszcze w planach jakieś kolejne ? Może Koziołek Matołek ? Główki z Fabulandu maja spory potencjał.

Obrazek

Obrazek

cody1976
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki

Post autor: jetboy »

Koziołka zbudował Thietmajer i wyszedł mu znakomicie, może niedługo opublikuje. Bez użycia fabulandu ale wyszło mu znakomicie. Ja zbudowałem wirtualnie Koziołka Matołka w wersji z dobranocki, ale wypadł blado przy projekcie Thietmajera, więc z klocków nie zbudowałem.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
cody1976
Posty: 181
Rejestracja: 13 wrz 2014 23:00
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki

Post autor: cody1976 »

Jak mu wyszedł tak jak ciężarówki, to będzie extra. Grzebałem dziś trochę w Fabulandzie i znalazłem takie coś:

https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... 5-1#T=S&O=" target="_blank{%22iconly%22:0}

Jaram się i wiem, że nigdy tego nie uda mi się kupić.

cody1976
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7021
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki

Post autor: Thietmaier »

Jak odbiorę klocki których mi brakuje to zrobię zdjęcia i wrzucę rzecz jasna :)

A małpka Jet wyszła Ci znakomicie - widzę że również jak ja w swoim koziołku pokusiłeś sie o zabawę z perspektywą i odtworzenie okładki komiksu. Dla mnie rewelka!
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki

Post autor: Jellyeater »

Można tylko rzec: małpka jak malowana. :-)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
ODPOWIEDZ