10402 Wyprawa w przyszłość

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

10402 Wyprawa w przyszłość

Post autor: SERVATOR »

10402 Wyprawa w przyszłość

Obrazek

Seria: CLASSIC/BUILDING BIGGER THINKING
Rok premiery: 2018
Liczba elementów: 186
Figurki: 1
Opakowanie: Kartonik o wymiarach ok. 16 x 14 x 6 cm
Cena: RPP £8.99/9.99€/44,99 ZŁ
Brickset
Bricklink

LEGO próbuje sprzedać ten zestaw tak:
"Pomóż swojemu dziecku myśleć i budować ambitniej oraz rozwinąć wyobraźnię dzięki specjalnemu zestawowi LEGO® związanemu z przyszłością. Zestaw zawiera różne, kolorowe klocki i części oraz niepowtarzalną płytkę z okazji 60. rocznicy LEGO. Każdą wyobraźnię — małą i dużą — można rozwinąć z klockami LEGO. Ten zestaw konstrukcyjny oferuje różne poziomy trudności i doskonale nadaje się na pierwszy zestaw dla początkujących konstruktorów LEGO. Zestaw zawiera minifigurkę. Co zbuduje Twój ambitny twórca?"

Użycie zwrotów "budować ambitniej" i "ambitny twórca" jest tu trochę na wyrost ale trzeba przyznać, że zestawy z serii rocznicowej kryjące się pod hasłem "BUILDING BIGGER THINKING" w moim odczuciu są całkiem ciekawe. Nawet ten, prawie najmniejszy zestaw z TEJ tej serii ma całkiem ciekawe elementy i potrafi rozpalić wyobraźnię dziecka.
Wiem co mówię, bo mój 10-latek, który w klockach "siedzi od małego" i chyba powoli zaczyna wchodzić już w DA, przy tych rocznicowych zestawach jakoś (przynajmniej na chwilę) ponownie się ożywił. Żadne Minecrafty czy SW, które ostatnimi czasy dostawał nie robiły na nim aż tak dużego wrażenia jak te miksy wielokolorowych klocków.

Pudełko.
Nieduże, z miękkiego kartonu ale bajecznie kolorowe. Przez nowoczesne logo ""BUILDING BIGGER THINKING", rocznicowy znaczek z 60-tką, wielki znak zapytania i różnojęzyczne napisy na boku pudełka na pewno zaciekawia. Wielu doceni również fakt, że na pudełku wyraźnie pokazano jakie elementy są w środku pudełka. AFOL budowniczy patrzy na to w pierwszej kolejności. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawartość opakowania.
Co tu dużo pisać... to co pokazano na pudełku podzielone na 3 woreczki z dołożoną instrukcją. ;)
Obrazek

Jest kolorowo, różnorodnie, pozytywnie, wesoło, ciekawie...
Obrazek

Do INSTRUKCJI warto zajrzeć choćby tylko dla tego obrazka... Może ktoś z Was siebie na tym zdjęciu rozpozna?
Obrazek
Na stronie tej jest napis "For 60 years LEGO bricks have inspired creativity", co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że "Przez 60 lat klocki LEGO inspirowały kreatywność/rozwój".
Uzupełnienie tej myśli a zarazem wyjaśnienie skąd taką nazwę (building bigger thinking) i logo nadano tej serii (a właściwie podserii) znajduje się na obrazku obok.
Obrazek

Chodzi o napis "This box is designed to inspire bigger thinking in generations to come". Tłumaczenie tego zdania na język polski, jest mniej więcej takie: "To pudełko klocków jest stworzone po to aby inspirować na wielką skalę pokolenia, które nadejdą".
Wielkie słowa i szumne zapowiedzi ale ja życzę sobie i TLG aby im się to udało. :)

Smuci tylko trochę brak jakiegoś polskiego napisu... dlatego więcej fotek z instrukcji nie będzie. ;)

Klocki.
Najciekawsze elementy, które na BL oznaczone są jako nowe lub w nowych kolorach wybrałem i postanowiłem pokazać na zbiorczej fotce.
Obrazek

Dla mnie najciekawszy jest oczywiście klocek rocznicowy 87079pb465, Tile 2 x 4 with '60 years' Pattern
Obrazek

Jako, że jest to wzlędna nowość cieszą mnie również 34103, Blue Plate, Modified 1 x 3 with 2 Studs (Double Jumper).
Obrazek

Dość popularne kształtem ale unikalne kolorystycznie (póki co tylko tu) włoski 3901, Medium Dark Flesh, Minifig, Hair Male też cieszą oko.
Obrazek

Podsumowując, jest ciekawie.

Modele.
Jako, że zestaw ma pobudzać wyobraźnię, to jest ich kilka. Wesołe, kolorowe, ruchome i pozowalne (dzięku kołom i zawiasom kulowym).
Mi najbardziej spodobał się robot. Kilka dni stał u mnie na biurku.
Obrazek

Obrazek

Po złożeniu trzech modelików pozostało nawet jeszcze trochę klocków.
Obrazek

Zestaw ten kupiłem głównie dla klocka rocznicowego, bo był mi potrzebny do takiej grafiki.
Obrazek

To również trochę dzięki niemu chciało mi się wraz z rodziną pobawić w budowanie modelików z 60 czerwonych klocków LEGO 2x4 i stworzyć z nich coś co ostatecznie pozwoliło mi zająć tu zaszczytne 3 miejsce w rocznicowym konkursie a wraz z tym większe pudełko z tej serii a mianowicie zestaw 10404. Za co raz jeszcze pięknie DZIĘKUJĘ! :)

Obrazek

Podsumowanie.
Jestem fanem LEGO, któremu klocki zawsze będą kojarzyły się z kreatywną zabawką. Pewnie dlatego zawsze ciepło wypowiadam się o zestawach z serii Classic czy Creator. Te serie zawsze zachęcają do ciągłego przebudowywania zestawów. To jest prawdziwe LEGO.
Dlatego daję temu zestawowi 10/10. Za całokształt. Fajne klocki, nienachalne pokazywanie do czego one służą i sentymentalną podróż w przeszłość (dzięki starym zdjęciom w instrukcji i rocznicowemu klockowi).
Zestaw ten można kupić już za 32 zł (CENEO), co przy ponad 180 klockach daje bardzo przyzwoitą cenę ok. 17 groszy za klocek. Moim zdaniem to uczciwa propozycja. Polecam!
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2018 07:06 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 10402 Wyprawa w przyszłość

Post autor: Jaskier »

Te zestawy są bardzo przyjemne. Na jakiejś promocji to już w ogóle zakup obowiązkowy.

Będziesz recenzował pozostałe?
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: 10402 Wyprawa w przyszłość

Post autor: Turnip »

Ten zestaw rzeczywiście jest w pewnym sensie powrotem do pierwotnej idei Lego, jaką jest kreatywność. Bardzo fajna, pozytywna recenzja.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 10402 Wyprawa w przyszłość

Post autor: SERVATOR »

Jaskier pisze:Będziesz recenzował pozostałe?
Nie wykluczam. ;)
Na pewno nie największy, bo jego cenę podnosi pudło, które jest mi niepotrzebne i nie najmniejszy, bo ten po mistrzowsku zrecenzował Mistrz Nori. :)
Herma
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2019 22:44
Rok urodzenia: 1992

Re: 10402 Wyprawa w przyszłość

Post autor: Herma »

Recenzja bardzo fajna. Sama mam zamiar nabyć jeden z zestawów classic. Te zestawy są o tyle fajne, że się przydają do budowy własnych budowli. I fajnie, że lego coś takiego wypuściło.
ODPOWIEDZ