75121 Imperial Death Trooper

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

75121 Imperial Death Trooper

Post autor: SERVATOR »

75121 Imperial Death Trooper

Obrazek

Seria: Star Wars Buildable Figures /Rogue One
Rok premiery: 2016
Liczba elementów: 106
Opakowanie: Karton o wymiarach 14.1 x 26.2 x 6.1 cm
Cena: 99,99 zł / £19.99 / $24.99 / 24.99€
Bricklink
Brickset

Nie byłem przekonany do tej serii. I chyba nadal nie jestem… No ale od początku.
Pewnie nadal nie miałbym okazji zrecenzować tego zestawu, gdyby nie ostatnia promocja w Toys R Us, gdzie przy zakupie jednej figurki w cenie 79,99 zł drugą dodawano za 1 grosz a dodatkowo przy zakupach powyżej 129 zł można było nabyć zestaw minifigurek z serii Bricktober 2017, również za 1 grosz.
Jestem Janusz pełną gębą. A co!
Rogue One, to był pierwszy film z serii Star Wars, który obejrzałem z moim 8 letnim wówczas synem Antkiem w multipleksie. Ponieważ było to dla nas duże przeżycie (pierwszy film „dla dorosłych” w kinie obejrzany razem!), to na figurki z tego właśnie filmu patrzyliśmy nieco cieplej niż na inne. Ostatecznie to właśnie szturmowiec z Gwiazdy Śmierci trafił w nasze ręce jako pierwszy.

Pudełko
Opakowanie w którym sprzedawana jest figurka, to dość miękki, całkiem spory kartonik opatrzony bardzo atrakcyjnymi grafikami.
Obrazek Obrazek

Zawartość opakowania
W środku znajdujemy 4 woreczki, szkielet postaci, arkusz z elementem stroju (do wydarcia) i instrukcję.
Obrazek

Po otwarciu wszystkich woreczków mamy dość sporą kupkę elementów. Duże, czarne, błyszczące „panele” prezentują się naprawdę atrakcyjnie. Dla mnie najfajniejsza jest jednak głowa postaci, bo wielkością przypomina nieco piłkę do ping-ponga i aż zachęca do podrzucania czy turlania. ;)
Obrazek

Instrukcja jest niedużą książeczką, składającą się z 48 stron, która w 56 krokach przeprowadza nas przez proces budowy postaci i jej uzbrojenia. Chętnych do jej przejrzenia zapraszam np. TU.

Ciekawe i nowe elementy
Elementy, które pojawiły się jedynie w tym zestawie, to:
Large Figure Head Modified SW Death Trooper with Dark Green Core and Lime Circles Pattern
Obrazek

Large Figure Torso with SW Death Trooper Pattern
Obrazek

Large Figure Armor, Round, Smooth with 2 Thick Silver Diagonal Lines and 2 Thin Lines Pattern
Obrazek

Plastic Pauldron with 3 Large Holes and 6 Small Holes and Black and Silver SW Death Trooper Pattern
Cały arkusz wykonany jest z przyjemnego w dotyku, dość grubego i jakby nieco lejącego się plastiku. Resztka arkusza została oczywiście zabezpieczona w celu dalszego wykorzystania w przyszłości. ;)

Obrazek


Bardzo fajny jest też zadrukowany tile 1x3, który póki co dostępny jest w dwóch zestawach a tu wystąpił w ilości 3 sztuk.
Tile 1 x 3 with Silver Pouch with Flap Pattern
Obrazek

Ogólnie więc nie jest źle. :)

Figurka
Na pierwszy rzut oka jest bardzo przyzwoicie. Figurka jest naprawdę spora i wygląda, że jest warta swojej ceny - 40 ZŁ (no, może 60)! Niestety 80 zł, już nie mówiąc o 100 zł moim zdaniem NIE.
No ale zapomnijmy na chwilę o cenie. ;)

Obrazek Obrazek

Oczywiście największym atutem figurki jest możliwość jej pozowania. Wszelkie kończyny poruszają się płynnie . Wyważenie postaci też jest niezłe, bo bez problemu w wielu pozycjach można ją stabilnie ustawić. To duży plus.
Jest jednak jeden dość duży minus. Lewy naramiennik przy podnoszeniu ręki do góry dość często odskakuje. Jest to dość irytujące.
Jeżeli chodzi o zabawę, to również płaszcz nie za bardzo zdaje egzamin. Mocno krępuje on ruchy postaci a dodatkowo niepotrzebnie głośno „klapie” gdy plastikowe elementy (trzy czarne tile) uderzają w tors postaci. Mój dzieciak zostawia je więc jako swoisty strój galowy. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo dużą atrakcją zestawu jest broń a zwłaszcza blaster, która wystrzeliwuje czerwone strzałki. Przez to przez kilka dni miałem w domu strzelnicę.

Obrazek

Podsumowując… Nie byłem przekonany do tej serii. I chyba nadal nie jestem…
Ale skoro mam już w ręce taką figurkę, to nie pozostaje mi nic innego jak stworzyć z jej udziałem MOC, którego będzie ona pierwszoplanową postacią, tak jak to się udało zrobić w genialnej pracy JAREMIE.

Obrazek
02 by Manufactura Jarema, on Flickr

Póki co mogę mieć jednak problem z jej „zabezpieczeniem”, bo dzieciak wyjątkowo długo (jak na jego zabawy klockami) się nią bawi. Ostatnio pojawiły się nawet klockowe stanowiska strzelnicze i okopy.
Na koniec jako formę mojego ostatecznego werdyktu powiem, że jak będę miał okazję kupić kolejne figurki w atrakcyjnej cenie, to zapewne poszerzę kolekcję. :)
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 75121 Imperial Death Trooper

Post autor: Kalais »

SERVATOR pisze:Liczba elementów: 106
Instrukcja(...) w 56 krokach
:O
Jestem świeżo po składaniu Barracudy (już 28-letniej) - tam było z 1000 klocków i 27 kroków :D

Cytując klasyka
"Słuszną linię ma nasza władza"

P.S. Recka fajna
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 75121 Imperial Death Trooper

Post autor: SERVATOR »

Dziś ktoś wrzucił na Flickr taką fotkę. Dla mnie miodzio!

Obrazek
Death Trooper by nobu_tary, on Flickr
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 75121 Imperial Death Trooper

Post autor: jetboy »

Kilka elmentów z tego zestawu ale to zupełnie inna konstrukcja.
koniec jako formę mojego ostatecznego werdyktu powiem, że jak będę miał okazję kupić kolejne figurki w atrakcyjnej cenie, to zapewne poszerzę kolekcję. :)
W sklepie LEGO w galmoku druga figurka za 1zł. Dotyczy tylko kilku figurek, ale wybór dość szeroki.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 75121 Imperial Death Trooper

Post autor: SERVATOR »

jetboy pisze:Kilka elmentów z tego zestawu ale to zupełnie inna konstrukcja.
Kilka ale kluczowych m.in. głowa, tors, naramienniki i nogi.

Dzięki za info o promocji w sklepie. :)
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: 75121 Imperial Death Trooper

Post autor: Turnip »

Głowa wygląda wspaniale. Patrząc na ceny nie-legowych figurek SW, te set jest opłacalny - figurka jest duża, pozowalna i lśniąca.
ODPOWIEDZ