Skulltail - Statek piracki

Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Skulltail - Statek piracki

Post autor: Kalais »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Statek piracki z LEGO to chyba marzenie każdego, kto był dzieckiem na przełomie lat 80-tych i 90-tych. Wtedy to LEGO wprowadziło na rynek wyśmienitą serię Pirates. Tyle się napatrzyłem na flagowy zestaw 6285 (Black Seas Barracuda), że stał się on dla mnie synonimem tego jak powinien wyglądać statek żaglowy. I przez niego polubiłem sam budować takie bardziej zestawo-bawialne, niż realistyczne, modele. Oto jeden z nich. Czytaj więcej »

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Duże zdjęcia i więcej opisu do obejrzenia i poczytania na blogu Kalaisa:
Skulltail - Statek piracki - Bricks Treasure - LEGO® Blog
Link: http://bricks.kalais.net/pl/post52
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: LePrzemo »

Fajny
Dużo szczegółów.
Mozna prosić o wymiary :)
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: JK »

Bardzo ładny! Nie wiem, czy to komplement, ale wygląda tak... zestawowo:)
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: dzidek1983 »

Stylistycznie nie pasują mi te wstawki ze złotych elementów ala ninja. I co to jest to brązowe na rufie?
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: Turnip »

Widać, że miałeś dużo zabawy budując go. Nie jest przekombinowany, a zawiera wszystko, co statek mieć musi. Ta czacha z tyłu najlepsza :)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7077
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: Jaskier »

Niezbyt mi się podoba. Rozumiem koncepcję - miał być zabawowy, w stylu zestawowych statków, ale - jak dla mnie - aż za bardzo przypomina coś, co mogłoby zbudować dziecko.

Czerwona kabina na rufie zlewa się w całość, wstawki pearl gold zupełnie nie pasują, ten sterczący maszT na dziobie (nie mam pojęcia, jak on się nazywa fachowo) wygląda na wciśnięty w statek albo jakby spory kawałek z przodu został odcięty.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: glaz_pimpur »

Jaskier pisze: ten sterczący maszT na dziobie (nie mam pojęcia, jak on się nazywa fachowo)
Bukszpryt?
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7077
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: Jaskier »

glaz_pimpur pisze:
Jaskier pisze: ten sterczący maszT na dziobie (nie mam pojęcia, jak on się nazywa fachowo)
Bukszpryt?
Może być i bukszpryt.
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5512
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: zgrredek »

Oczywiście każdy może sobie budować co mu się podoba, i nawet bawić się tym jak dziecko, i jeździć autkami robiąc "brum, brum"... Nie widzę tylko za bardzo sensu w chwaleniu się tym przed światem.
Gdybyś miał 12 lat, to bym Cię pochwalił, ale wiem, że jesteś dorosły, więc Ci powiem, że to obciach chwalić się czymś tak paskudnym.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: Kalais »

LePrzemo pisze:Fajny
Dużo szczegółów.
Mozna prosić o wymiary :)
Dzięki :) Niestety już dawno rozłożony, więc nie mam jak zmierzyć. Ale na długość był z 6 standardowych paneli statkowych - 4 środkowe, dziub, rufa. Więc dłuższy o 1 od Barracudy. I pewnie ciut wyższy.
JK pisze:Bardzo ładny! Nie wiem, czy to komplement, ale wygląda tak... zestawowo:)
Dzięki. Haha, normalnie chyba nie, ale w tym przypadku to jak najbardziej komplement :)
dzidek1983 pisze:Stylistycznie nie pasują mi te wstawki ze złotych elementów ala ninja. I co to jest to brązowe na rufie?
Pewnie pytasz o dziób? Rufa jest z tyłu i nie ma tam nic brązowego ;) Ciężko to było obfocić, ale to jest drewniana twarz. To białe to oczy. Na 14tym zdjęciu najlepiej to widać, ale i tak słabo.
Jaskier pisze:Niezbyt mi się podoba. Rozumiem koncepcję - miał być zabawowy, w stylu zestawowych statków, ale - jak dla mnie - aż za bardzo przypomina coś, co mogłoby zbudować dziecko.

Czerwona kabina na rufie zlewa się w całość, wstawki pearl gold zupełnie nie pasują, ten sterczący maszT na dziobie (nie mam pojęcia, jak on się nazywa fachowo) wygląda na wciśnięty w statek albo jakby spory kawałek z przodu został odcięty.
Trudno, co robić ;)
zgrredek pisze:Oczywiście każdy może sobie budować co mu się podoba, i nawet bawić się tym jak dziecko, i jeździć autkami robiąc "brum, brum"... Nie widzę tylko za bardzo sensu w chwaleniu się tym przed światem.
Gdybyś miał 12 lat, to bym Cię pochwalił, ale wiem, że jesteś dorosły, więc Ci powiem, że to obciach chwalić się czymś tak paskudnym.
Haha, Paweł, widzę, że strasznie silne emocje wzbudza w Tobie ten statek, bo piszesz to już któryś raz (wcześniej w WIP wątku - parę razy) :)
No spoko, przecież nie budowałem go dla Ciebie, więc nie musi Ci się podobać :)
ODPOWIEDZ