Cyclops

Awatar użytkownika
Lusiojad
Posty: 138
Rejestracja: 17 mar 2016 21:33
Rok urodzenia: 2003
Lokalizacja: Lipno

Cyclops

Post autor: Lusiojad »

Obrazek

Cześć, pomysł na prace zrodził mi się w głowie gdy dobrze przyjrzałem pewnemu elementowi z serii Hero Factory. Po chwili uznałem że część idealnie nadaje się na twarz cyklopa. Znalazłem gdzieś tą figurkę i postanowiłem zbudować jej robotyczną wersje:

Obrazek

Uchwyciłem też charakterystyczną pozę figurki:

Obrazek

Robot nie ma zbyt dobrej pozowalności. Może jednak lekko kiwać głową na boki, Obracać głowę wraz z ramionami, ruszać końcówkami rąk i nogami.

Zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Film:

Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: Cyclops

Post autor: Turnip »

Kojarzy się ze statkiem Boba Fetta ze SW. Przynajmmniej patrząc na miniaturkę zdjęcia.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Cyclops

Post autor: Jaskier »

W ogóle nie widzę w tym cyklopa.
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 217
Rejestracja: 17 sty 2017 19:25
Rok urodzenia: 1994

Re: Cyclops

Post autor: Vader »

Turnip pisze:Kojarzy się ze statkiem Boba Fetta ze SW. Przynajmmniej patrząc na miniaturkę zdjęcia.
Mnie też.
Na warsztacie:
- Budynek - 45 %
Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 23
Rejestracja: 20 lis 2016 14:17
Rok urodzenia: 1986

Re: Cyclops

Post autor: Pakita »

Napisałeś, że ten element z Bionicle skojarzył Ci się od razu z głową cyklopa. To skojarzenie wydaje mi się być nieco na wyrost. Zakładając podobieństwo tego elementu do głowy cyklopa, trzeba by przyjąć, że ten prostokąt z jednym lekko łukowatym bokiem to oko. Ale wtedy to oko wypada praktycznie na granicy czoła z miejscem, gdzie już powinny zaczynać się włosy. Ja mam zupełnie inne skojarzenie patrząc na Twoją figurkę: dla mnie te wgłębienia pod prostokątem to para oczu, sam zaś prostokąt to jakiś znaczek na czole. Tak więc skojarzenie poszczególnych elementów twarzy nie jest takie oczywiste ;P. Usta wypadają bardzo dobrze, ale mają tą wadę, że kojarzą mi się z krzykiem lub śpiewem - są szeroko rozwarte.

Budowa ciała Twojej figurki, a może nawet bardziej sama poza, którą ona przybrała, zupełnie do cyklopa nie pasuje. Wydaje mi się, że:
- ciało figurki jest zbyt zgrabne tj. powinno ono być bardziej "zbite"
- ręce i nogi są stanowczo za smukłe, postać powinna mieć mocniej zarysowane stopy (w końcu jakoś mięśnie cyklopowe trzeba dźwigać) oraz silne, mocne dłonie, może nawet pięści
- poza, którą przybrała postać nie kojarzy się z siłą, ale z gracją

Łapka, która jest na głowie chyba miała interpretować włosy, ale mi kojarzy się z kokardą :).

Ogólnie moje skojarzenie jest następujące: to gruba dziewczynka, która wcisnęła się w za małą sukienkę (dlatego jej się trochę tu i ówdzie marszczy) i tańczy jednocześnie śpiewając :P. Ale sympatyczna jest ta dziewuszka bardzo :D.

Sam pomysł na budowanie tego typu postaci, które nie są figurkami Bionicle, ale wykorzystują elementy Bionicle wydaje mi się bardzo ciekawy. Myślę, że przy kolejnych próbach warto byłoby zwrócić większą uwagę na elementy najbardziej rozpoznawalne w budowie postaci i postawić na ich maksymalne podkreślenie. Powodzenia w dalszym tworzeniu :).
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Cyclops

Post autor: Jaskier »

@Pakita
Potwierdzam, seria Bionicle, mimo iż przez wielu pogardzana, jest źródłem wielu ciekawych części, które znajdują zastosowanie w budowaniu robotów, mechów i innych takich.
Awatar użytkownika
Lusiojad
Posty: 138
Rejestracja: 17 mar 2016 21:33
Rok urodzenia: 2003
Lokalizacja: Lipno

Re: Cyclops

Post autor: Lusiojad »

Dzięki za komentarze. Łapka na głowie ma interpretować róg. Nie wygląda to jak klasyczny wizerunek cyklopa, ale to dlatego że wzorowałem się na konkretnej figurce. Potwierdzam, części z Bionicle często przydają się w nie Bioniclowych Budowlach.
Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 23
Rejestracja: 20 lis 2016 14:17
Rok urodzenia: 1986

Re: Cyclops

Post autor: Pakita »

Jaskier pisze:@Pakita
Potwierdzam, seria Bionicle, mimo iż przez wielu pogardzana, jest źródłem wielu ciekawych części, które znajdują zastosowanie w budowaniu robotów, mechów i innych takich.
Ja bym poszła nawet o krok dalej i stwierdziła, że da się zastosować Bionicle w konstrukcjach, do których potencjalnie nie pasują. Sama mam odłożone kilka takich elementów w celu zastosowania ich kiedyś w modularach bądź innych konstrukcjach typowo miasteczkowych.

Bionicle są ciekawe ze względu na wiele czynników: mają różne kształty, wklęsłości, wypukłości i otwory różnej wielkości. Ponad to są rzadko stosowane w modelach innych niż roboty, więc coś takiego zastosować to zwyczajnie bajer. Ale niestety mają też swoje mankamenty i wydaje mi się, że to właśnie one powodują, że AFOLe ich nie doceniają. Przede wszystkim wielkość. Wiele chociażby broni jest naprawdę w rewelacyjnych kształtach, ale ich rozmiar jest tak gigantyczny, że często zwyczajnie nie da się ich zastosować w konkretnym modelu. Drugi problem niejednokrotnie stanowi mechanizm łączenia poszczególnych elementów z innymi. I w tym przypadku, czasem też "chciałoby się", ale "nie da rady".

Mimo to, ja wciąż mam nadzieję, że kiedyś uda mi się je władować w jakiegoś modulara z rewelacyjnym efektem, a póki co z zainteresowaniem oglądam prace nie będące robotami itp.,a w których te elementy są stosowane.
ODPOWIEDZ