Żuk A11B

Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7021
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Żuk A11B

Post autor: Thietmaier »

Żuk A11B

Obrazek

Żuk A11B - polski samochód dostawczy produkowany od lat 1951 do 1998 w Lublinie. Następca Nysy i poprzednik Lublina. Znany wszyskim samochód, szczególnie tym starszym wychowanym w czasach PRLu. Produkowany w różnych wersjach zabudowy - furgon, skrzynia, kontener.

Wiele osób próbowało robić Żuka i ja też nie chciałem być gorszy, szczególnie że zawsze podobał mi się ten samochód i chciałem go mieć w swojej kolekcji. A że jeszcze Karwik się za niego nie zabrał to warto spróbować swoich sił jeszcze :) Tak więc sobie go składałem w LDD podczas nudnych wykładów. Premierę miał na makiecie miasteczka na wystawie w Bytomiu - miał tam braki w słupkach i paru innych detalach - nie było czasu tego zrobić.
Model wyszedł jak widać. Największą robotę robią masonry brick, które idealnie odwzorowują tłoczenia. Użyłem patentu zgrredka na światła. Pamiętam że właśnie zgrredek wytykał mi, że nie powinno być tego zwężenia do 5s w kabinie, ale przyznam że olałem to i zostawiłem jak jest bo mi się podoba - wolałem trochę przerysować tę zmianę szerokości.
Póki co powstała wersja skrzyniowa z plandeką. Mam zamiar zrobić jeszcze klasyczny furgon w kolorze tan i może jeszcze kontener. Zobaczymy - projekty mam wystarczy kupić klocki :)

Jeszcze kilka fotek poglądowych:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dobranoc.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7071
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Żuk A11B

Post autor: Jaskier »

Oj tam, zaraz tylko wychowani w PRL-u. Na giełdę w Sandomierzu parasole do tej pory takimi jabłka i czereśnie wożą. :P

Na samochodach się nie znam, ale faktycznie cegiełkowy klocek się tu świetnie sprawdza.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Żuk A11B

Post autor: Sirius »

I trzeba było słuchać Zgredka ;) Na pierwszy rzut oka to zwężenie się tak bardzo nie rzuca w oczy, ale potem widać, że po bokach przesadziłeś z tym zwężeniem. Z przodu się ten schodek broni, ale z boku jest trochę przesadzony. Gdyby był narożny serek to na poziomie drzwi mogłoby być szerzej, a potem pod szybą by się zwężało i byłoby idealnie. Poza tym wygląda bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
gmkkk

Re: Żuk A11B

Post autor: gmkkk »

Jest śliczny i rozpoznawalny.
Awatar użytkownika
lookl
Posty: 140
Rejestracja: 17 maja 2016 13:49
Rok urodzenia: 1983
Kontakt:

Re: Żuk A11B

Post autor: lookl »

Thietmaier pisze:Największą robotę robią masonry brick
Szkoda że te cegiełki nie występują w kolorze białym :)

A kabina mogłaby by być szeroka na 6 studów aż do samej góry. Takie nagłe przejście na 5 źle wygląda w tej skali. Albo Można by to zniwelować po bokach za pomocą serków...
LL
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 345
Rejestracja: 27 sie 2013 17:29
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Żuk A11B

Post autor: LL »

Zobaczyłem na flikrze i myślałem, że to Karwikowe, lol.
Bardzo ładne, pamiętam moją próbę z żukiem, co to była za tragedia :D. Ale dzięki niej wiem, że to niełatwe, więc tym bardziej gratuluję.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Żuk A11B

Post autor: Kalais »

Bardzo fajny :) Rozpoznawalny w mgnieniu oka :)

Ale z tym zwężeniem uważam tak jak przedmówcy.

I brakuje przedniej szyby ;P Na 6 studach może by się coś udało tam włożyć. Ale pewnie proporcje by ucierpiały, bo by była za wysoka.

Ale i tak jest super MOCyk. :)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Żuk A11B

Post autor: jetboy »

Na pierwszy rzut oka rewelacja. Potem zaczyna się wydawać za krótki i to zwężenie uwiera. Ale jak się popatrzy na zdjęcia - to są i takie krótkie wersje i dłuższe. I zdecydowanie o zwężenie kabiny być musi - bo tak jest w oryginale. Jest świetny!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Żuk A11B

Post autor: zgrredek »

Powieliłeś mój błąd sprzed siedmiu lat. Też mi się wtedy wydawało, że to boczne zwężenie kabiny jest bardzo istotne, ale w sumie ten uskok jest tak mały, że można go pominąć. Wtedy ja zostałem za to zjechany, więc nie dziw się, że Ty jesteś teraz. ;)
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Re: Żuk A11B

Post autor: Jakeof »

Ładny, bardzo ładny. Tłoczenia na bokach kabiny dobrze wyglądają, podoba mi się też plandeka, i fajnie że jest ciemnozielona. Kują mnie trochę w oczy te okrągłe connectory po bokach kabiny, ale pewnie nie dało się zrobić tych zaokrągleń inaczej, a i kanciaste bricki wyglądały zapewne gorzej. Ale to tylko takie moje małe narzekanie, bo model świetny, od razu widać że to Żuk, i o to chodzi. ;)
ODPOWIEDZ