Zielony Jeep (10242 alternate build)

Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Zielony Jeep (10242 alternate build)

Post autor: syzygy »

Moja pierwsza samodzielna konstrukcja w dorosłym życiu :P Wykorzystałem świąteczny prezent od rodzinki - Mini Coopera (co widać na pierwszy rzut oka). Dodałem kilka części z innych zestawów, ale to pojedyncze klocki, więc myślę że można to ochrzcić amatorskim modelem B 10242.

Pierwsze koty za płoty, jestem umiarkowanie zadowolony, ale czekam na Wasze opinie, czy warto się z tym gdzieś afiszować (np. rebrickable).
Pierwszym zamysłem była budowa jakiegoś alternatywnego modelu z instrucji na tej stronie, ale stwierdziłem, że spróbuję swoich sił w tworzeniu. Ale do końca tworzeniem tego nazwać nie można, bo zaadaptowałem w modelu kilka rozwiązań z Coopera (siedzenie, choć przerobione, zderzaki, progi po bokach). No i... model ten jest jakby moją interpretacją istniejącego zestawu lego - ciekawe, czy można poznać jakiego :) Wiele mi to dało, bo przekonałem się, że łatwo stracić proporcje - osie za blisko, za daleko od siebie, już traci się proporcje jeepa, wychodzi jakieś niewiadomo co..

Pierwszą myślą było też zastosowanie mechanizmu skręcania kół, ale dobrze, że się tego nie podjąłem za pierwszym razem, bo raczej by mnie to przerosło :P

Wady, które ja widzę:

- Belka u góry jest jakaś za ciężka - ale to stosunkowo łatwo zmienić (tylko musiałbym użyć 10-tki czarnej z innego zestawu)
- Czarne klocki przy nadkolach to takie skosy (nie operuję fachową terminologią klockomaniaka :P ) W sumie na tych zdjęciach tego nie widać, ale jakbym użył zwykłych klocków, to wystawałyby brzydko (co pewnie na zdjęciach nie byłoby zbyt widoczne). No ale brakło takich elementów zielonych z Coopera, a choćbym chciał, to takich nie posiadam w innych zestawach.
- nic się nie otwiera, nie ma żadnych funkcji.. oparcie jedynie regulowane.
- kierownica nieproporcjonalnie duża, mogę wrzucić szarą małą.

Z plusów..
- Chciałem zrobić dokładne wnętrze, efekty takie jak na zdjęciu. Jestem zadowolony, że deska rozdzielcza jest pod szybą dokładnie :)
- Podoba mi się w miarę przód - światła (na niektórych zdjęciach jeden reflektor jest trochę krzywo, ale ogólnie autko nie musi mieć zeza)
- Z tyłu komplet świateł.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Proszę o opinie, nie muszą być pochlebne :P
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: Zielony Jeep (10242 alternate build)

Post autor: Innos »

syzygy pisze:No i... model ten jest jakby moją interpretacją istniejącego zestawu lego - ciekawe, czy można poznać jakiego :)
5510? :)
Obrazek

A ogólnie jest całkiem dobrze, szczególnie jak na pierwsze własne budowanie, zapewne po dłuższym Dark Age? No a budowanie modelu alternatywnego z jednego zestawu to zawsze dobre ćwiczenie skilla budowlanego, i często fajne wyzwanie.

A, i jeśli chodzi o hosting zdjęć to polecam Filckra, chyba większość AFOL-i z niego korzysta, i jest po prostu wygodniejszy, tak we wrzucaniu fotek jak i w oglądaniu. :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielony Jeep (10242 alternate build)

Post autor: syzygy »

Tak, to nie było zbyt trudne :)

Faktycznie, fotki fatalne. Poprawiam się poniżej.
ObrazekWP_20170829_013 by syzygy, on Flickr
ObrazekWP_20170829_004 by X, on Flickr
ObrazekWP_20170829_005 by X, on Flickr
ObrazekWP_20170829_003 by X, on Flickr
ObrazekWP_20170829_008 by X, on Flickr
ObrazekWP_20170829_007 by https://www.flickr.com/photos/154358837@N08/
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Zielony Jeep (10242 alternate build)

Post autor: Jerac »

W takiej skali nieco drażni mnie jednak że autko ma jedno siedzenie i kierownicę na środku. Przez to jest też za wąski i ma taki wyraz twarzy: O_O

Spróbuj go poszerzyć o dwa lub trzy kropki (study)? O trzy jakbyś zrobił to by siedzenia były szerokie na cztery i byłaby przerwa o jeden między nimi.

Jak masz te tulejki (pin joinery) na zderzakach to do zdjęć obracaj je dziurą do dołu. W ogóle ta dziura jest po to żeby można było łatwiej małe piny wyciągać... podobno, bo my wiemy jak to się robi i bez tego ;]

Słupek B (czyli za siedzeniami) zrobiłbym pionowy, czyli ten skosik 1x2x3 (lub innymi słowy wysoki na 3 klocki) daj w drugą stronę, pionowym do przodu.

Duża kierownica wcale nie jest za duża jak go poszerzysz. Jeepy nie miały wspomagania więc i kierownica wielka.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
poldon82
Posty: 177
Rejestracja: 11 sie 2015 17:25
Rok urodzenia: 1991

Re: Zielony Jeep (10242 alternate build)

Post autor: poldon82 »

Mini Moke :D

Obrazek
--------------------------------------------------------------------------------------------
"Tylko to co najlepsze jest wystarczająco dobre." ~ Ole Kirk Christiansen
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielony Jeep (10242 alternate build)

Post autor: syzygy »

Jerac pisze:W takiej skali nieco drażni mnie jednak że autko ma jedno siedzenie i kierownicę na środku. Przez to jest też za wąski i ma taki wyraz twarzy: O_O
Nieprawda, kierownica jest bardziej po lewej :P Ale ok, uwagi do przemyślenia, dzięki :) Poszedłem na łatwiznę i zrobiłem jedną ławę jak w 5510.
ODPOWIEDZ