Pustelnia zielarza

Awatar użytkownika
bart
Posty: 15
Rejestracja: 15 lut 2015 17:28
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Pustelnia zielarza

Post autor: bart »

Witajcie

Mam przyjemność zaprezentować moją cząstkę makiety elfów przygotowywanej na kilka tegorocznych wystaw. Szczerze przyznam, że dość długo zajęło mi jej zbudowanie, bowiem starałem się jak najlepiej dopasować do zbudowanej już większej części makiety, której styl zdefiniował w dużym zakresie BHs. Przyznam, że budowanie pod określony styl nie jest dla mnie tak łatwe jak mi się na początku wydawało i Waszej opinii pozostawiam ocenę czy mi się udało. Jednocześnie cieszę się, że od początku do końca udało mi się zrealizować mój początkowy zamysł. Miała to być chata elfickiego zielarza i jest. Na części zdjęć zauważycie laleczkę zamiast figurki. Był to pomysł mojej córki a ja stwierdziłem, że ciekawie byłoby zobaczyć tę chatę w nieco innym klimacie. Stąd taka zmiana.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zdjęcia są jednocześnie linkami do galerii. Proszę o pytania i komentarze.
Ananas
Posty: 343
Rejestracja: 19 lip 2013 22:15
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Opole

Re: Pustelnia zielarza

Post autor: Ananas »

Śliczne. I jak dopracowane! Zanim spojrzałem na nick, pomyślałem, że bart by coś takiego zrobił. :)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7076
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Pustelnia zielarza

Post autor: Jaskier »

Jakoś nie mogę się przekonać do żadnego z fragmentów tej makiety. Niby wszystkie składowe poszczególnych prac w porządku, ale zarówno całość, jak i każdy moduł z osobna, nie zachwycały mnie.

Wydaje mi się, że w tej pracy jest za dużo kolorów. Duże drzewo obok domku, z trzema kolorami liści, zupełnie odwraca uwagę od ładnego budynku. No i jeszcze te friendsowe plamy.

Ale to tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika
Lusiojad
Posty: 138
Rejestracja: 17 mar 2016 21:33
Rok urodzenia: 2003
Lokalizacja: Lipno

Re: Pustelnia zielarza

Post autor: Lusiojad »

Bardzo mi się podoba i ma fajny klimat.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Pustelnia zielarza

Post autor: Janek »

Jaskier pisze:Ale to tylko moje zdanie.
Heh, nie tylko Twoje. :P

Całą makietę widziałem na żywo na Pyrkonie i jakoś nie zrobiła na mnie wrażenia. Wyszła ciężka w odbiorze jajecznica. Ale moim zdaniem, Twoja część wyróżnia się na tle innych. ;) Podoba mi się ta chatka, fajnie, że nie stoi prosto na bagmie, tylko po małym ukosie. Również I mnie biją po oczach te tęczowe drzewa. 7 kolorów to kategorycznie za dużo. :/
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
bart
Posty: 15
Rejestracja: 15 lut 2015 17:28
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pustelnia zielarza

Post autor: bart »

Dzięki za wszystkie komentarze. Cieszę się, że się Wam podoba. Co do uwag o kolorystyce to tak krawiec kraje, jak materii staje. Gdybym miał więcej ciemnej zieleni to pewnie by było jej więcej. Jeśli zaś chodzi o pierwszą uwagę Jaskra to jest już raczej kwestia gustu więc trudno się do niej odnieść.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Pustelnia zielarza

Post autor: Allemov »

Mi tę pracę trudno ogarnąć wzrokiem.

Niby jest to w jakiś sposób realistyczne, że jest dużo kolorów, ale summa summarum wygląda po prostu źle.

Sam koncept i wykonanie - świetne, ale dla mnie osobiście jest zbyt trudne w odbiorze. :/
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
ODPOWIEDZ